Enteresan bir bisiklet triban 100

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@master of sprockets

İncelemede dediğim gibi, "Bisikletin komponentlerinin kötü olduğunu bile bile aldım, çünkü kadrosu ve maşası güzel. "
Oraya yazma sebebim ise diğer alıcılar da ne alacağını bilsin. Ben bisikleti o şekilde kabul ettim diye 5 yıldız verecek değilim. Legarda ve Triban 100 haricinde idare edilebilecek uygun fiyatlı bu tarz bisiklet yok memlekette. Decathlon güvencesini de hesaba katınca bunu aldım.

Bisiklet için ticari rekabet ortamı yok bu ülkede, o yüzden çeşit yok. Olsa bile zaten birer birer iflas ederlerdi diye düşünüyorum. Maddi durumu iyi olan pahalı markaların üst seviye bisikletlerini alabilir ya da ithal edebilir. Olmayan ise "kötünün iyisi" olan bir bisikleti seçip kabullenerek, belki yavaş yavaş güncelleyerek kullanmak zorunda.

Scudo

ramkar

Üye
Tepki
3
İsim
ramazan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
iyi günler 2. el triban 100 aldım baya uygun fiyata 400 500 lira harcayıp modifiye etmek istiyorum hangi ekipmanları almalıyım yardımcı olursanız sevinirim çünkü baya amatörüm bu konuda

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.909
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ramkar
Satıp, üzerine 400-500 TL ekleyerek Claris setli bir yol bisikleti almanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: efaruk

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ramkar

O fiyata anca kolları güncellersin, o da en az claris olur 8 vitesli, tekini kullanamazsın.

Triban 100 için 1000 lira gibi bir bütçe ayırman gerek, onunla da tüm grupseti güncellemen gerek. Bu da teker göbeği değişimi, jant örümü vs. gerektiriyor. Ya da arka jantı direk değiştir, pek fiyat farkı yok.

Triban 100 öyle bir tasarlanmış ki, herşey birbirine bağlı. Sadece aynakolu değiştirdim ben, şimdilik. Onda da vites yok diye zaten.

ramkar

Üye
Tepki
3
İsim
ramazan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
satmaya çalışsam satılır mı o da var eğer satabilirsem slr400 falan bakym baya övülmüş

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ramkar
cok uyguna aldim demissiniz ne kadara aldiniz?

ramkar

Üye
Tepki
3
İsim
ramazan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gayet iyi fiyat, mümkün olduğunca para harcamadan tepe tepe kullanın. Eskiyince siz de uygun fiyata satar, yeni bir şey alırsınız.

Ben tiagranın sadece vites kollarını almıştım o fiyata. En ufak bir upgrade astarı yüzünden pahalıya gelir bisikletlerde. 400-500e hiç bir şey alamaz, para harcadığınızla kalırsınız, ikinci el fiyatına da etki etmez pek. Aksesuar kask falan alın, satarken diğer bisiklete takarsınız.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ramkar
bence ya satın üstüne 1000 tl felan ekleyip ikinci el claris-sora bisikletlere bakın
ya da bu bisiklete lastik,fren pabucu,sele dışında bir değişim yapmayın böyle kullanın derim.
Ben olsam bu bisikleti saklar ikinci bir bisiklete bakardım

ramkar

Üye
Tepki
3
İsim
ramazan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2. bisikletim varda satabilirsem 900 e falan ustune koyup alayım bari

Hasan143

Üye
Tepki
1
İsim
Hasan
Bisiklet
b'Twin
merhabalar ben triban 100ü 9 aydır kullanıyorum. Öncelikle yokuşlar baş belası oluyor. Fakat rahat bir kadrosu var. tam yeni başlayanlar için bir bisiklet. performans yapmak zor.

Paganpilot

Üye
Tepki
8
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Castello
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben 37 yaşındayım ve 97 kiloyum. Geçen hafta İzmit Decathlon'dan Triban 100 aldım ve İzmit'ten Karamürsel'e (36 km) sürerek döndüm. Bugün de Yalova Çiftlikköy den Termal'e gidip geri döndüm (46km). Bu arada bu bisikleti almadan önce en son bisiklete bindiğim zaman ilkokuldu ve bisikletim bmx'ti. Kısacası bir haftalık bisiklet sürücüsüyüm. Triban 100 için "yokuş çıkar mı?" sorusu gelmiş. Evet çıkar. Benim gibi deneyimsiz,ham bir adam sırtında en az 3-4 kg lık çantayla çıkıyorsa birçok insan çıkar. Termal'e çıkarken iki kere elime aldım çünkü o yokuşlar %30 dikliğe sahipti. 250 km'yi bir haftada geçtim ve çok memnunum.
İnternetten sipariş verecekler varsa yazan ölçülere göre sipariş vermeyin çünkü orda yazana ölçülere göre sipariş verseydim M beden almam gerekiyordu çünkü boyum 1,78cm fakat bana M çok küçük geldi L aldım. Çok uzattım. Sporla kalın. ?

Skyrud

Üye
Tepki
3
İsim
Evren
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Screenshot_20200409-204338-1.jpg
İyi akşamlar arkadaşlar. Konu açamadığım için buraya yazıyorum kusura bakmayın. Yeni bir B'Twin Triban 100 bisiklet aldım
İnternet üzerinden. Bisiklet bugün geldi ancak pedallar bir türlü olmuyor yuvaya.
Acaba yanlış pedal mı yolladılar? Yardımcı olursanız sevinirim. Gönderilen pedallar yukardaki resimdeki pedallara benziyor.
UP!

Son düzenleme:

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Ben de yıllar sonra tur bisikleti olayına geri dönmek istedim. Yıllar önce Surly Long Haul Trucker toplamıştım o zamanlar parçalar ucuzdu yurtdışından getirtmek kolaydı. Geçen hafta gidip triban 100 aldım. Önceki senelerin modelinden 1700 liraya hemen arkaya bagaj falan taktım yokuşlar çok zor hele yük koyunca bu bisikletle tura çıkılmaz diye rpm marka 22-32 dişli aynakol sipariş ettim 126 liraya. Küçük olanı çıkarıp 32 diş arka da 14-34 olarak kullanırım diye düşünüyorum.

(link)

bu başlık altında daha önce bu işi yapmış arkadaşlar var 34t narrow wide yaprak diye bahsedilmiş. Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

denizt

Üye
Tepki
559
İsim
deniz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Doğa Can Yaman

Eskişehirden selamlar. 1 hafta muz yiyerek yaşadığınızı duymuşum Gökhan'dan. (Çetintaş)

Triban 100 için çok uygun (link) var benim bi ara aklımda triban 100 projesi vardı ordan aklımdakileri size de söyleyim. Ayrıca 11-32 oranlı 8 vites pasolu rubleler de var 7 liye muhtaç değilsiniz (ama en büyük dişli yine 7 li rublede). Ama markaları Sunshine / btwin / shungeng gibi yani shimano diye aramayın. 8 li ruble ile 9 lu arka aktarıcıları yine 8 li olarak kullanabiliiğimizi duydum (daha dün yada önceki gün yine forumdan) öyle olunca arka aktarıcı seçeneğiniz de genişliyor.

Hemen gelen güncelleme: Malum çinli sitelerden(link)de bulunabiliyormuş.

Son düzenleme:

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Selamlar, ben şimdilik sadece aynakolu değiştirmeyi düşünüyorum sanırım narrow wide dedikleri arkada çoklu önde tekli sistemlerde zincire daha iyi tutunma sağlayan bir dişli çeşidi. Triban 100 ün üzerindeki aynakol gayet simetrik birbirinin aynı dişlere sahip yani narrow wide falan değil ve zincir atmıyor bir taraftan aynakol koruması öbür taraftan ön aktarıcı yerine sabitlenmiş zincirin atmasını önleyen plastik bir parça var. Yeni aldığım aynakolun küçük dişlisini söküp tek dişli (32t) olarak orjinal rublesiyle (14-34) kullanacağım. Bu durumda 1. vites 0.94, 7. vites 2.80 oluyor. Benim için gayet yeterli. Aynakol koruması var kadrodaki aparatı da gevşetip az aşağı aldık mı zincirin uçmasını engellerim diye düşünüyorum. Şu anki durumdan tek farkı yeni takacağım ikili aynakolun dıştaki dişlisini kullanacağım için 1. viteste zincir şu anki konumdan daha da çapraz olur sanıyorum. Sert viteslerde ise daha rahat eder. Umarım bir sıkıntı olmaz.

denizt

Üye
Tepki
559
İsim
deniz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Doğa Can Yaman
şu tarz bi çözüm üretebilirsin diye düşünüyorum. Bunların hazırları da var. Öbür yandan bu iş için imal edilmiş aynakol yaprakları da mevcut bildiğim kadarıyla. Youtube'da
(link)kanalında izlemiştim.

Tepki
0
İsim
Mesut Yılmaz
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Torukojin Selam hocam,Triban 100 yerine alternatif ne önerebilirsin? 0 olarak 4500'e kadar bütçem var,fakat yeteri kadar bisiklet yok hep klasik.. Mosso,Triban 100,300,500 ,Kron Rc1000,2000 vs. vs.
Sürekli aynı modeller,aynı fiyatlar altında ve yaşadığım şehirde bisiklet kültürü ne yazık ki yok.. 2. El olarak bakıyorum genelde, Siz ve diğer arkadaşların önerebileceği hız için ideal bisiklet var mı? Şimdiden Teşekkürler!