Enteresan bir bisiklet triban 100

Deha Akay

Üye
Tepki
0
İsim
Deha
Bisiklet
b'Twin
Decathlon'dan sıfır triban 100 almayı düşünüyorum bu bisiklet yokuşta beni yorar mı?

Scudo

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
@Deha Akay bisikleti değiştirme amaçlı geçiyorsanız kolay alışırsınız ama başlangıç olarak alıyorsanız yorar. Fakat aynakolu değiştirirseniz bir rahatlama yaşatır

Tepki
23
İsim
sercan.es
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
700x23c lastik taktım akıyo bisiklet

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu bisikleti küçük kardeşim kullanıyor ve ilk yol bisikleti.
Hiç de öyle bahsedildiği gibi kötü bir bisiklet değil, peşimizden Ankara'dan çıkıp Polatlıya kadar gidip geri döndü.
Tek dez avantajı aynakol, tırmanışlarda kötü değil bu sizi korkutmasın. Lastikleri 500 km'den sonra biraz fazla aşınmaya başlıyor ve 50 km lik bir rotada patlaması kaçınılmaz.

Hurafelere inanmayın =) kendim bindim test ettim.

Deha Akay

Üye
Tepki
0
İsim
Deha
Bisiklet
b'Twin
Peki ne lastik önerirsiniz fiyatları falan?

mekonzA

Aktif Üye
Tepki
31
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cyanide
1200 km kullandım üzerindeki lastikleri aşınma konusuna katılmıyorum. Lastiğim 1 kere patladı o da diken girmesinden dolayı.

Bisikletle ilgili genel olarak tecrübelerimi paylaşacak olursam tekli aynakol düz yol için fazlasıyla iyi. Yokuşlarda da megarange ve bir küçük dişli arasında çok fark olduğu için biraz sıkıntılı. Kondisyonum iyiyken megarange hiç geçmeden rahatça çıkabiliyorum yokuşları. Ama ara verdiğimde (yeni başlayan için de geçerli bu) yokuşlar zorluyor.Aynakol ilk başlarda yeterli gibi gözükse de uzun vadede can sıkıcı. 7x2 sisteme geçmeyi düşünüyorum. Frenleri pek iyi değil pabuçtan kaynaklandığını düşünüyorum daha değiştirmedim ama değişmesi gerek. Selesini çoğu insan beğenmese de ben memnunum.

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
-Fren pabuçları bisikleti alır almaz değişmesi gerek. Zira bisikleti durduramıyorsun.
-Sele değişmese de olur ama bütçe yeterli ise uygun/kaliteli bir sele alınabilir.
-Bence lastikler sadece patikada kullanmayacaksan değişmeli. Çünkü ıslak/asfalt vs. yollara hiç uygun değil. Ayrıca 2000 km'de çok patladı. Teki 151 TL değerinde 700x32c SW Marathon Green Guard ile değiştirdim. 2500 km'dir patlamadı.
-Eğer hızlanma kapasiteniz varsa dişli oranı (48/12) çok yetersiz. Düz yolda 45Km/s'ten fazla hızlanmıyor. Yokuş çıkma ile bir sorunum olmadı ama @mekonzA 'nın da dediği gibi 34'lük mega range ile bir alt dişli arasında mutlaka bir dişli daha olmalıydı. Çünkü mega range'i çok dik yerlerde kullanıyorum. Ama çok yavaş kalıyor. Onun bir altında bu sefer kadans düşük kalıyor.

@Sayko_Panda
"Akıyo" derken; Ne anlamda? Hızlanma/zaman oranı mı yoksa hızlı olması mı? Zira mevcut dişlilerle 45km/s yapabiliyor zaten. Biraz açar mısın.

• Beğen
Tepkiler: mekonzA

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mekonzA 1200 kilometre ve patlamayan decathlon lastiği :ssrtcbya: valla helal ne okuyup yola çıkıyorsanız bizde ondan yapalım hocam.

Yoğun istek üzerine ön tekerin fotosu =)

AC5C6EBB-13CE-4810-9297-34272BAB21CC.jpeg

• Beğen
Tepkiler: ikemath
Tepki
23
İsim
sercan.es
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cyanide benimkide 1000den sonra patladı oda lastik sağlam patlamıyo diye her yola girdiğim için

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Bugün triban 100 ile yeniden bisiklet dünyasına girişi yaptım. Almadan önce herkes gibi aklıma şu tekli aynakol sıkıntı yaratır mı sorusu vardı. Yurda dönerken çıkabileceğim en dik yokuşlardan birine ve hemen sonrasında o kadar dik olmasa da uzun bir yokuşa girdim. Rockrider 520 ile bir kere dinlendiğim o yolda bununla 3 kere dinledim fakat 6 aydır binmiyorum zamanla bu süre 1 veya hiç dinlenmemeye düşebilir. 1. viteste pedallar beklediğim kadar sert değildi. Öncesinde bisiklet tecrübesi olanın sıkıntı çekeceğini sanmam, yeni başlayanda kısa sürede alışır diye düşünüyorum. 2'li veya 3'lü aynakol takmak isteyen varsa da ulan bu kabloyu nereden geçireceğiz derdine girmesin. Decathlon o ihtimali düşünüp ayna kol teli içinde bir yer ayarlamış

emr-e

Üye
Tepki
42
İsim
Emr-e
Bisiklet
Diğer
Bende yol bisikletine başlamadan bunu alıcaktım geçen edirne yarışına gittim ilk yrış deneyimimdir o uzun yokuşlar beni zorladı bisikletin ney derseniz ben 2.el olarak triban 300 aldım 3lü ayna kol o bile hayli zorladı benim gibi amatörü triban 100 bence feci zorlar ve hız konusundada gerçekten az kalır

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
@emr-e hız istiyorsan evet o konuda üzebilir ama yokuş konusunda sıkıntı çekmezdin diye düşünüyorum tabi çok aşırı dik değilse. Bende normalde bir sene daha bekleyip triban 500 düşünüyodum fakat bekleyemedim ve bunu da ikinci el olarak uygun fiyata aldım. Üzerinde km saati vardı eğer alındığı gibi takıldıysa daha 130km sürülmüş

mcosevim

Üye
Tepki
1
İsim
Mücahid
Bisiklet
b'Twin
@Genco.
Merhaba, bisikletiniz hala satılık mı?

Genco.

Üye
Tepki
71
Bisiklet
b'Twin
Merhaba. Bir yerde satışa koymadım henüz ama evet satılık.

Tepki
6
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben aldım. Düz yolda çok seri hızlanıyordu. Yokuşta hiç iyi değildi. Yordu. Üçlü aynakol taktım. Meğer sorun rublede imiş. 32 li dişlisi olan 7 li ruble takınca yokuş tırmanıyorum. Pedalından ayağım kaydı. Üzeri dişli pedal taktım. Gidonu değiştirdim. Bagaj taktım. Her gün 10 km ulaşıma katkısı var. Günlük 10 tl ulaşım giderimle parasını çıkarıyorum.
Yalnız vites konusunda kafayı yedim. Yokuş çıkmak nedeniyle çok kafa yordum. Asya ülkelerinde bisikletle yük bile taşınıyor. Biz de akıl sorunu var

• Beğen
Tepkiler: Ozicu

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yukarıda ki mesajlara istinaden, ikinci el düşünen olursa Ankara'da satılık triban 100 sahibinden ilan no 593551944.
Görüşmek için özel mesaj gönderebilirsiniz, bisiklet erkek kardeşime ait.

• Beğen
Tepkiler: Ozicu