En ucuz karbon yol bisikleti

Scudo

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Tamam Kerem Bey sakin olun siz coştukça forumda coşmuş 1 sayfa yapmış yazınızı neredeyse :) Eğer bir yanlış anlaşılma yoksa ne güzel. Sizde biliyorsunuz ki iddaanız dan söylediklerinizden yada gördüklerinizden neredeyse hiç bahsetmedim bile. Çünkü kimsenin performansına bir şey demem. Huyum değildir. Yazdıklarınızı eleştirsem de bilirsiniz ki hem kedi çizdiğim hem de sizin çizdiğiniz saygı sınırlarının ötesine asla geçmem. Her birey sadece insan olmakla saygı görmeyi hak eder. Benim görüşüm budur. Alaycı konuşmalar karşısında Cemre arkadaşımızda kızmış olabilir doğrudur. Belli de zaten kızdığı. Birbirimize kızabiliriz darılabiliriz ama bence Cemre arkadaşımın tepkisinin biraz fazla olduğunu düşündüm. Karşısındaki insanları küçük görmesi hoş bir davranış değil. Kendisine yakıştıramadım sadece. Burada hepimiz bisiklet kullanıyoruz. Kimimiz 5 yıldır kimimiz 15 yıldır. Kimse kendisine 2 günlük bisikletçi denmesini hak etmez. Kendisine böyle bir üslupla bu şekilde sözler söylenmiş olsa tepkisi ne olurdu acaba? Bunu da düşünmesi gerekir. Belki forumda benden de kendisinden de sizden de iyi bisikletçiler olabilir. Bir kişi bize kalkıp 2 günlük bisikletçiler nerden bilsin gidin eskilere sorun biz bilmem ne şehrinde ne bisikletçiler çıkarıyoruz dese bizim hiç hoşumuza gitmez. Hoşumuza gitmeyen bir şeyi de başkasına yapmamız olmaz. Sizin de söylediğiniz gibi amaçlarımız çok farklı olabiliyor. Beni birçok arkadaşım yarışlara hazırlanmam katılmam hakkında ikna etmeye çalıştı teşvik ettiler çalışırsam yapabileceğim konusunda ikna etmek için uğraştılar ama benim böyle bir amacım hedefim hiç olmadı. Yarışlara hazırlanmıyorum. Ama performansa önem veriyorum. Bisikletimin performansını arttırmak için teknik bilgilerimi becerilerimi geliştirmeye çalışıyorum. Yarış kaygım olmasa da özellikle yaz aylarında performans antrenmanları yapmaya çalışıyorum. Benim amacım bu. Bir başkasının amacı da bana göre farklı olabilir. Sadece hobi amacı ile bisiklet kullanıp performans antrenmanlarına katılmayan tanıdıklarımda oldu. Herkesin gönlünce bisiklet kullanması en güzeli. Bir dernek olarak birleşip pedal çevirmeniz. Performans antrenmanlarına başlamanız ne güzel. Tüm pedal arkadaşlarınız tebrik ederim. Antrenmanlarınızın devam etmesini performansınızın artmasını başarılara ulaşmanızı dilerim. Konuda ara ara yanlış davranışlar görüldü. Bunların olmaması adına bir şeyler yazdım bende. Kalplerimiz kırılmasın pedallarımız her daim dönsün :)

• Beğen
Tepkiler: kerem oktar

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
Teşekkür ederim ahmet bende agresif üslubum için özür dilerim ne sen tamamen hatalısın nede ben Önemli olan tartışmak orta yolu bulmak, bulmasak bile gönülleri onarmak her iki tarafında kazandığı en büyük zaferdir... görüşmek dileğiyle arkadaşım bol pedallı ve sağlıklı hayat dilerim

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@GurkanSamet

Ohooo yakında uçanını bile bulacağız bu gidişle :)
*
Hakikaten artık şu konuyu aslına mı döndürsek yoksa çok geç mi kaldık ne oldu ne yapsak yahu :)

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bu baya iyiymiş valla fiyatı da çok iyi ama bunun bide gümrüğü var :)

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
ahmet o mesajda tek rahatsızlık duyduğum isimlerini andığımız insanlar bisiklette gerçekten saygı duyduğum ve benim bahsettiğim ortalamaları resmi olarak tescil etmiş eski sporcularımızdır. (ve halen yarış koşmaya devam ediyorlar) onların isimlerini böyle basit bir tartışmaya katmaktan rahatsızlık duydum ve pişman oldum açıkcası başka bir rahatsızlığım olmadı :(

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
gümrük var tabi ya :(, tanıdığa falan getirteceksin o zaman en iyi seçenek bu

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Site Almanya sitesi galiba Almanya da bir tanıdık eş dost varsa onlara aldırtılıp göndermesi istenebilir. Kargo paketinin üzerine hediyedir ibaresi yazıldığında gümrük vergisi alınmıyor diye biliyorum ama belki koca bisiklet için kabul etmeyebilir bizim gümrük. Sagı solu belli olmuyor bizim gümrükçülerin. Zaten çalışmak iş yapmakta pek işlerine gelmiyor. Bir kaç kere yolum düştü. Ortamın bir kurumdan çok muhabbet sohbet mekanına benzer bir hali vardı.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
tartışma bittiğine göre bisiklet tavsiyesini vereyim:)
Hız ve Rahatlık için Endurance istiyormuşsunuz
Karbon, içten kablolu ve uygun fiyatlı arıyormuşsunuz
budur arkadaşım:
(link)
kadronun titreşim emme teknolojisi bana göre 1 numaradır.
http://i.imgur.com/cBcL3Cf.jpg
bunun yarış koşan kürsüye çıkmış hali de şudur:
http://i.imgur.com/VaGADn4.jpg
yalnız üyelik iptal ettiğinize göre muhtemelen yüzünüzde bir gülümsemeyle pedal basıyorsunuz:rolleyes:
bakalım tartışma devam edecek mi

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
ben de meridanin ride modelini, yani arkadasin fotosunu gonderdigi bisikletin aliminyumunu kullaniyorum. oturma pozisyonu agresif kadrolara gore biraz daha rahat ama cok abarti bir fark yok. beni dusunduren bisikletin cevikligi ve yokus performansiydi. ama cycling weekly de yapilan incelemede yokus performansinin inanilmaz derecede sasirtici oldugu ve arka catallarin guc aktarimi konusunda cok basarili oldugu soylenmis. hatta bisikletin "handling'ine" (kontrol) 9/10 verilmis. tek sorunu ise ust borunun alisilandan biraz daha yukarda olmasi. boyunuz biraz kisaysa sorun olabilir. kendi bedeninizden bir kucuk bedeni almaniz gerekiyor gibi. kadroya örnek olması açısından bu bisikletimin fotoğrafı. bu da kadro hakkında bahsettiğim yazı (ingilizce) (link)

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Yeni konu açmadan eski başlıktan devam edeyim dedim.Şu an için 6-7 kg civarı karbon en uygun yol bisikleti nedir?

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Bu halde kaça patlar acaba?

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
(link)şu bisikletin fiyatı yeterince cazip göründü bana ,nakit sorunu olmayan için yeterince iyi, kargo ücreti sadece 27 dolar

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
Oem olmayanlar arasinda benim bildigim kadariyla en uygun fiyat boarman'de (link)

Karbon bisiklet aldiktan sonta tiagra kullanmak ister miyim o ayri konu tabi ki.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@umutcelik Bir şekilde biryerlerden kismak gerekiyor kadrom di2 uyumlu ama üzerinde tiagra var inanın çok güzel bir set. Ben çok beğeniyorum.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
bir süredir ucuz karbon bisiklet için araştırma yapıyorum. bunun için en doğru adres sanırım aliekspres. Claris setle vergiler dahil 4500 liraya mal etmek mümkün.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
@trainspotting35 benim tecrube ettigim kadariyla tiagra gayet iyi tabi ki. Bu tarz bisikletleri ileriye donuk yatirim icin almak mantikli geliyor bana. Bir kac sezon kullandiktan sonra set yukseltilebilir.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35