Ellerdeki sinsi uyuşmalara dikkat

Nomad

Daimi Üye
Tepki
189
Bisiklet
Trek
Topic hortlatmak gibi olmasın ama; uzun süreli kullanımlarda "el bileklerim" ağrıyor benim, sebebi veya sebepleri neler olabilir acaba?

Scudo

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Aynı durum bende de oluyor direksiyona asılmakdan oluyor özellikle yokuş çıkarken kullanırken bir şey duymuyorum evde tatlı ağrı yapıyor hareket ettirince.

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
arkadaşlar bu arada bakın çok önemli bir ayrıntıyı gözden kaçırmayalım.
belki jale hanım ve diğer arkadaşlar yazmıştır ben farkedememişimdir
ama yine de altını çizmekte fayda var.

uzmantv deki profesor amca diyor ki:
karpal tünel rahatsızlığında başparmak işaret orta ve yüzük parmağının bir kısmı etkilenir
serçe parmak ve yüzük parmağının bir kısmı ise başka sinir tarafından kontrol edildiği için karpal tünel rahatsızlığı ile alakası yok buranın.

ben dün erikli yaylasından dönerken 15 km çok dik yokuştan indim
şimdi iki eliminde serçe parmağı ve yüzük parmağı uyuşuk dünden beri
peki bu neden olabilir şimdi biraz onu araştıracağım ...

• Beğen
Tepkiler: Gökay ÜNGÜDER
Tepki
46
@kerem seckin

bu bilgiyi vermeniz çok iyi oldu. yaklaşık 1-2 sene önce ciddi şekilde uyuşukluk vardı sağ elimin serçe ve yüzük parmaklarımda. o sıralar bisiklete binmiyordum. sanırım yatış pozisyonumdan olacak, yastık falan değiştirince bir şekilde geçti ..
demekki karpel .. sendromu değilmiş bendeki.

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
benim de yatak ve yastıkla ilgili sorunlarım var sanırım ortopedik sert olanlardan almam gerekecek.
iki gün oldu geçmedi bu uyuşma ne illet birşeymiş!!

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Sorunum yok şükür ki ama önemli bilgiler.Uyuşma vardı deneme yanılma yapa yapa, gidon seviyemi aşağıda olsa da uyuşma yaşamıyorum.Bunda egzersizlerin ve sürekli şürüş şekli değiştirmemin de etkisi oluyor.Bisiklet sürerken sadece bacaklarınızı değil bütün vücudunuzu kullanın.Kollar ve bel ve omuz kaslarını da gövdenize ve bacaklarınıza destek olarak pedal çevirme gerekli.

Güney Mertkan

Aktif Üye
Tepki
88
Yol bisikleti sürerken veya klasik hangi duruş pozisyonu uygundur? Benim yol bisikletim var bu yüzden gidonun alt kısmından tutarak sürüyorum. Doğru bir sürüşmüdür?

Aydın Akyokus

Forum Bağımlısı
Tepki
418
Bisiklet
Trek
paylaşım için teşekkürlerr kafama takılmıştıı ;)

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
4 günde 600 km.lik bir tur sonucu (aslında antreman da yaptım her akşam 20-30 km sürüyordum, ama peş peşe 4 gün yüz küsür km.ler ağır geldi sanırım) önce her iki el parmaklarımda başlayıp sonra sadece sağ elimin serçe ve baş parmağında devam eden uyuşma,karıncalanma hakkında bilgi almak istedim..bugün beşinci gün ve sıkıntım devam ediyor..yarın doktora gideceğim..benzer bir süreç yaşayan arkadaşlar neler yaptılar acaba?