İnceleme Elite Suito-T Trainer İnceleme

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet dostlar,

1 ay önce aldığım Elite Suito-T model interaktif smart trainerı sonunda inceleyebildim ve vlog 'u kanalda yayımladım.

Video 'ya ek olarak bir kaç cümle yazmak da isterim;
Özellikle bisiklet sürüşlerinde performansı arttırmaya yönelik antrenman yapanlar için bu tip ürünler gerçekten destek oluyorlar. En basit trainer bile işe yarıyorken bu "akıllı" hale getirilmiş ve kullandığınız uygualama ile interaktiviteye geçip simule etme olayı ile bir kaç seviye daha üste çıkıyor.

Inride 100 trainerı 2 sezon kullandıktan sonra zorlu hava şartlarında da evde sürmeye devam etme işi benim çok hoşuma gitti ve model yükseltmeye karar verdim. Bütçeniz kısıtlıysa benzer yol izlemekte fayda görüyorum , öncelikle bu işi fazla bütçe ayırmadan basit bir trainer'da deneyerek devam ettirebiliyor musunuz , ona bakmak lazım. Sonrasında daha üst seviyelerde gelişimin sürdürülmesi doğru bir strateji olur.

Gerçi mevsim artık dışarıda sürmeye çok elverişli , yanlız bu ürünleri sadece kışın değil , imkan varsa çok sıcaklarda klimalı ortamda da konuşlandırarak da sürüş yapılabilir. Özellikle Antalya gibi yerlerde Temmuz-Ağustos ayları günün büyük bölümünde dışarıda olmak pek akıl karı değil.

Eğer bir hobi kullanıcısı iseniz kişisel görüşüm bu tür ürünlere ihtiyaç yok. Gelişimin sürdürülmesi yönünde hizmet ediyorlar. Elbette bütçe ve karar olarak son söz sizin.
Keyifli seyirler.

Scudo

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnceleme için teşekkürler yaklaşık 2 ay önce aldım bende. kalibrasyonu sizden gördümde uyguladım bilmiyorumdum teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
elinize sağlık ama kalibrasyon anlatımı yanlış. 10 dakika sürecek demiyor. kalibrasyon öncesi en az 10 dk kullanmış olmanız lazım diyor. yani alet ısınmış olacak. ve kalibrasyon sonucu çıkan rakam trainerın etiketindeki rakamla aynı olması gerekiyor. sen yeni aldığın için aynıdır o rakamlar. ama farklı çıkıyorsa bir sıkıntı var demektir. zamanla kullandıkça aradaki fark 4-5 e çıkabilir. o zaman da alyan anahtarla kayışı sıkmak gerekiyor.
elite direto modelinde böyle en azından. suito da aynıdır tahmin ediyorum.
Evet doğru bir noktaya değinmişsiniz, kalibrasyon işleminde bir kaç deneme ve elite forumdaki değişik kullanıcı uygulamalarını da okumuştum, videoyu izleyen arkadaşlar için güzel bir güncelleme oldu teşekkürler.

Bilgiyi video açıklamasına ve sabit yorum olarak ekleyelim.

• Beğen
Tepkiler: a.erkan

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Videodaki sabit yorumu ve açıklama kısmını yeniden güncelledim. Araştırırken suito ile direto modelleri arasında kalibre etme farklılıkları var.
Suito trainer altında öyle bir verinin yazdığı etiket bulunmuyor. Kendim de kontrol ettim.

kaynak: (link)

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.537
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben elite direto xr-t kullanıyorum. Kalibrasyon için garmin üzerinden bir süre 30km/s ile sürdürüyor ve kalibrasyonu tamamlıyor.

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
791
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Videodaki sabit yorumu ve açıklama kısmını yeniden güncelledim. Araştırırken suito ile direto modelleri arasında kalibre etme farklılıkları var.
Suito trainer altında öyle bir verinin yazdığı etiket bulunmuyor. Kendim de kontrol ettim.

kaynak: (link)
yeni modellerde güncelleme olabileceğini gözönüne almamışım. Benim hatam. O mesajı düzeltemiyorum ama şikayet bildirdim. Mesajı kaldırsınlar da kimsenin kafası karışmasın o zaman.

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr

erman karabaş

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
haplo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu trainerdan bende de var ancak bisiklet trainerin üzerindeyken sola doğru bi 2-3 derece kadar yatık duruyor tam dengede dik değil karşıdan baktığımda bariz belli oluyor. Sanki trainerin göbeğinde boşluk var gibi bisikleti oynattığımda fark ediliyor. Flywheel de bi oynama yok. Ne yaptıysam sorunu düzeltemedim.

Tuzlu_Fıstık

Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yere temas eden ayaklar ayarlanıyor vida gibi yukarı aşşaya siz ayar yaptınızmı

erman karabaş

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
haplo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yere temas eden ayaklar ayarlanıyor vida gibi yukarı aşşaya siz ayar yaptınızmı
evet yaptım ayaklar yere sağlam basıyor oynama yok problem trainerinin göbeğinden geliyor boşluk orda o yüzden de sola yatık duruyor bisiklet

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.537
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu trainerdan bende de var ancak bisiklet trainerin üzerindeyken sola doğru bi 2-3 derece kadar yatık duruyor tam dengede dik değil karşıdan baktığımda bariz belli oluyor. Sanki trainerin göbeğinde boşluk var gibi bisikleti oynattığımda fark ediliyor. Flywheel de bi oynama yok. Ne yaptıysam sorunu düzeltemedim.
Mil adaptörleri tam mı? düzdün dizilimde mi?

Tuzlu_Fıstık

Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
evet yaptım ayaklar yere sağlam basıyor oynama yok problem trainerinin göbeğinden geliyor boşluk orda o yüzden de sola yatık duruyor bisiklet
Hocam yerler laminant parkeni su terazisi yada telefon uygulamalarından zeminin düzlüğünü teyid edermisin

erman karabaş

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
haplo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mil adaptörleri tam mı? düzdün dizilimde mi?
evet düzgün ve sıkı boşluk yok
Hocam yerler laminant parkeni su terazisi yada telefon uygulamalarından zeminin düzlüğünü teyid edermisin
zeminden kaynaklı olduğunu sanmıyorum çunku eğik durmasının sebebi bisikletle trainer arasındaki QR milde takılan yuvada boşluk var gibi aşağıya fotoğraflarını ekliyorum.Sele borusunun (bize göre sol) tarafına balkon demirine bakarsanız eğiklik fark ediliyor.

(link)

Buda videosu
(link)

Tuzlu_Fıstık

Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet boşluk gözüküyor cihaz yenimi

erman karabaş

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
haplo
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet boşluk gözüküyor cihaz yenimi
6 ay kadar oldu bi süredir de bu şekilde trainer sorunu anlayamadım bi türlü flyweel de bi sorun yok sanki trainerin mil göbeğinden kaynaklı gibi geldi