'' ekstrem bike ''

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    cuma olabilir abi hava müsaitse bir durum daha var özelden yazarım :D

Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    engin kendini kasma ben saat12.00 gibi çıkar çamlıcaya doğru pedallar ordan kanlıcaya iner dönüşü beylerbeyinden yaparım ....

Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor…
    Salı, 12 Nisan 2011 08:45
    Türkiye'nin en önemli spor organizasyonlarından biri haline gelen ve 176'sı sporcu olmak üzere yaklaşık 1000 kişilik kafilenin 8 gün sürecek, bin 387 kilometrelik 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için tüm hazırlıklar tamamlandı.
    Son yıllarda uluslararası bisiklet takviminde en önemli organizasyonlardan biri olarak görülmeye başlayan tur, 24 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında, geçmiş yıllardan farklı olarak ''Kıtalararası Etaplı Bisiklet Turu'' olarak gerçekleştirilecek. 2 HC klasmanında Avrupa turları arasında en prestijli turlardan biri durumunda olan 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 24 Nisan'da İstanbul etap yarışı ile başlayacak. Bu yarışta sporcular, Sultanahmet Meydanı'ndan start alacaklar ve Boğaz Köprüsü'nü geçip, Bağdat Caddesi'ne ulaşarak Bağdat Caddesi ve Sahil Yolu'nda 8 tur atarak yarışı tamamlayacaklar. Sporcular 1. etap yarışında 121 kilometre pedal çevirecek.

-2 PROFESYONEL TÜRK TAKIMI-
    47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda bu yıl 6 profesyonel, 14 profesyonel kıta takımı ve Türkiye'den 2 uluslararası kıta takımı olmak üzere toplam 22 takım sporcusu mücadele edecek. Yarışmadaki en önemli yeniliklerden biri, turda ilk kez iki Türk takımının mücadele edecek olması. Daha önceki yıllarda Türkiye adına sadece milli takımın yarıştığı turda, bu kez Türk takımları profesyonel statüyle yarışacak. Turda mücadele edecek Manisaspor Bisiklet Takımı ve Konya Şekerspor Vivelo, bu tura katılabilmek için amatörlükten yarı profesyonelliğe geçiş yaparak uluslararası kıta takımı statüsünü kazandı.

evet 24 nisan ispanya italya bisiklet takımları geliyor sekiz kişilik ekipler ile..seyredilmeye değer caddebostanda sekiz tur ve finiş muhteşem bi şekilde olacak bağdat caddesinde .......

4. kerazus

kerazus Üye

Seviye:
    Selam Kudret abi
    Nasılsın bayağı uzak kaldık seninle görüşmek sohbet etmek isterim sana nasıl ulaşabilirim.
    Sağlıcakla kal

İyi günler

Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    oooovvvvv
    hoş geldin....
    burdan haberleşmece bende cep yok ev telefonu yok valla burdan, 24 nisanda caddebostanda yerimi alacağım finişte bisiklet yarışı var kaçmaz...

:in: :in: :in: :in:

Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Mostly sunny

High Temperature
    14°C

RealFeel®
    13°C

Winds
    SSE 16

Maximum UV
    6

Thunderstorm Probability
    0%

Amount of Precipitation
    0

Amount of Rain
    0

Amount of Snow
    0

Hours of Precipitation
    0 Hours

Hours of Rain
    0 Hours

cuma ....... 15 nisan.....13 derece ...rüzgar ....16

evet bisiklete devam......

Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    anadolu yakası.....
    güzergahlar......

1- polinez .....
    üsküdar- beykoz -ömerli sapağı polinez - dudullu - bostancı toplam 110 km ...evet bu yaz sezonunda revaçta olacak......
    2- şile isteyen olursa tabi ...göztepe benzinci - şile benzinci dönüş bostancı .125 km ....
    3- bostancıdan bıçkıdereye , bıçkıdereye girmeden eski şile yolundan şileye dönüş dudullu istikametinden bostancı 200 artı aşar

bu ultra baba turları yapacak pedalşör aranmaktadır .....
    evet anadolu yakadan bu tura gelebileceklerden ümidimi henüz kaybetmiş sayılmam......

:in: :in: :in: :in: :in: :in: :in:

engin güner bunu beğendi.
    Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Breezy; partly sunny in the morning followed by considerable clouds in the afternoon

High Temperature
    13°C

RealFeel®
    12°C

Winds
    NE 24

Maximum UV
    5

Thunderstorm Probability
    0%

Amount of Precipitation
    0

Amount of Rain
    0

Amount of Snow
    0

Hours of Precipitation
    0 Hours

Hours of Rain
    0 Hours

cumartesi......24 km rüzgar hızlı....
    kar maske şart hava gene soğuk...
    12 derece evet bi de yarın çıkalım ......

9. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    yarın ben katılabilirim hocam, hangi güzergahı düşünüyorsunuz?

Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    burak yarın saat 12.00 de bostancı adalar iskele önüne gelebilirsen antremana katılırsın yapılacak güzergah rampa çalışması olacak bostancı başıbüyük kayışdağı ve aydos rampaları dönüş sahilden değil yukardan erenköy carrefour a.....

11. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    tamam hocam geliyorum bakalım çıkabilecek miyim bayırları sizinle birlikte :D yol bisikletiyle mi gelsem yoksa şehir bisikletini mi alsam? çok dik bayırlar olacaksa yol bisikleti zorlayacaktır, fakat 1 bucuk kg kadar da fark var..

Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    oldukça dik rampalar var bence yolu al bu arada senle etüd çalışması yaparız yolla nasıl rampaları alacaksın bi kaç teknik sana göstereceğim yani ayakta çıkma olayı çok dik bi rampa var ama kısa 20 metre felan orda bi çalışma yapacağız senle engin dostta gelecek ...saat 12.00 bostancı adalar iskele önü yağış yok yarın sabah yağış olursa iptal ....

etüd yeri çalışma yeri...

:in: :in: :in:

13. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    tamamdır hocam bostancı adalar iskelesini google earth den bulamadım ama yarın bostancı civarlarından sorarak illaki bulurum.

bu arada söylemek lazım, kilitli pedal - ayakkabım henüz yok 15 güne kadar hepsini tamamlicam bugün konuştuk bir arkadaşla performans epey fark ediyormuş özellikle yokuş çıkarken.. ekipmanlar da tamamlanınca daha da bir iyi olacak..

Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bir öneri, yarın çok zorlanırsın kilit pedal olmadan bu işe girişme derim ben sanıyordumki sende spd var şimdi yol bisikletinin rajonu spd dir aksi takdirde yarın çok yorulacaksın ve anlamsız güç kaybedeceksin evet genede yarın gel yalnız 12.00 yi fazla geçirme en fazla beş dakika bekler tura başlarım.....

Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    günaydın antreman müdayimleri...saat 12.00 de buluşmaca..hava güzel yerler kuru....
    burak yolla gel yalnız spd olmadığı için bu gün zorlanacaksın..engin görüşmek üzere......
    bostancı adalar iskele önü.....
    başıbüyük kayış dağı aydos.....

Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet ...
    engine vede burak a teşekkür ederim sabah burağı beklerken dostlara rast geldik iyide oldu biraz hasret giderdik...
    evet burak dostumun lastiği pendikte patladı derneğin turu kaynarcadan dönerek pendikte son buldu ve pendikte bi lokantaya girildi derneğin bi projesi varki valla gitsemmi diye düşünüyorum selanik e otobüs ile dönüş 8 gün boyunca bisiklet toplam 711 km.......
    engin dost sabah düz yolda rüzgara karşı gitmenin dez avantajına mazur kaldık 24 km hızla yandan poyraz esmekte idi ..şimdi burak dostum spd ye geçecek ve de ayakkabı alacak ayrıca iç lastik alacak yanına ve başıbüyükten kayış dağı ve aydos rampalarına bakacağız .....
    evet engin sende zamanla artık bu spd olayına bi şekilde girmen gerekecek o başıbüyük rampaları olsun ve kayış dağı rampaları olsun sana vakit kaybettirmekte o pedal ile....ve antremandan bi netice alınması biraz daha zor olur bunlar hep para işi yalnız senin bisiklete spd olması imkansız görünmekte ...... zamanla yeni bi kadro alıp toplamak ise çok daha pahalıya gelir......yapılacak tek şey artık bi 800 ytl yi gözden çıkarmak ......

17. engin güner

Seviye:
    :D renault 12 gibi kaldım yav çevir çevir melet gitmiyor ayna kol boşa dönüyordu dişli olarak çok ufak.Ben baba ya yetişirken ne görim :D onlar geri dönüyordu evet iyi bir sistem lazım ama önce benim rektefe olmam lazım size yetişirken tansiyonum düştü :( bende zorlamadım kartal skk ya gittim iğne yaparlarsa bisiklet süremezdim normal durum muş dendi .Biraz uzandım hastane de eve geldim.Çok sık olmasa da arada bu tansiyon düşüyor.Yorgunluk hissetmiyorum ama kazık gibi selenin izini taşıyorum :D
    bana gerekli olanlar
    bir iş
    iki birikim
    üç bisiklet
    dört spd :D ayakkabıyı nereden alacağuk ya :D 47 nömre :D

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
    Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    geçmiş olsun engin....
    azim demiri kesecek engin....
    işte bulacaksın parada biriktirip bu işi kotaracaksın damlaya damlaya göl olur ..... şimdi geçen sefer rampa bitiminde bekledim ama gene de orda uzun yol olmadığı için pek etkilenmedin bu gün rüzgar tabi seni durdurdu boyun uzun kalkan vazifesi görüyorsun rüzgara karşı ....
    rüzgara karşı gitmek oldukça güç bi olaydır eğilmek lazım ve tempoyu sürekli tutmanında zorluğu vardır ....
    bu gün öyle rutin dışı bi olay oldu dostuma rasladım bir kaç aydır zati görmüyordum hasret giderdim...
    şimdi yarın sağanaklar geliyor önümüzdeki hafta 23 nisan da dahil yağmur çamur 24 nisanda belki sivil vaziyette olacağım yarışı seyretmeye muhanmedin dükkanına gideceğim tv yi dışarıya koyacak herkez orda olacak ...ve yandaki yoldan bisikletliler geçecek bakalım haftaya inşallah yağmaz....

19. engin güner

Seviye:
    yarışı izlemeye bende gelebilirim derslerimi fazla aksattım sanki bu ara.Nasılda sevinmiştim geçtim diye anam o ne rüzgar öyle pes pes :D Yarış izleme duygusu çok güzel olacak sanırım yalnız o yol çok bozuk yarışçılar çok zorlanmasa bari :eek:

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
    Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    176 sporcu var...
    yarısı pro takımlar....andre favorim ........ geçen pazar seyrettiğim euro sporttan bisiklet yarışı daha zordu 200 km stabilize yolmu ararsın
    ,arnavut kaldırım yolmu ararsın toprak yolmu ararsın adamların suratları
    toz ile terin karışımı ile çamura döndü..
    gerçi sahil yolu bostancıya kadar güzel tahminimce bostancıdan dönerek bağdat caddesinden devam ederek aşağı sahil yoluna inecekler arabaların geçtiği yola ,
    sekiz tur atılacak ne bağdat caddesinden nede sahilden tek araba ,işlemeyecek o gün trafik duracak arabaların sahibleri aynen kontak kapatacak bi ailede dört arabanın olduğu bağdat caddesinin sakinleri bisiklet takımları görsün iyi olacak ...