Eğlencelik Polenezköy Pentatlonu

Konu, 'Triathlon Yarışları' kısmında Salih Dinçer tarafından paylaşıldı.

 1. Salih Dinçer

  Salih Dinçer Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.025
  Beğeniler:
  784
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Merhaba,

  İstanbul boğazına yakın ikamet eden arkadaşları bu etkinliğe davet ediyorum. Ramazan ayından önce gerçekleşmesine çabalayacağım bu etkinliğe katılmak isteyen var mı? Parmakları görelim...:)

  Elbette önceden kayıt ettiren herkese açık ama kesinlikle resmi bir yarış niteliğinde değil, esnek olmasını düşünüyorum. Çünkü İstanbul keşmekeşi içerisinde önceden tespit edemeyeceğimiz aksilikler (trafik, hava gibi) olabilir.

  • Amacım; bisiklet yanında diğer sporlara da eğlenceli bir şekilde teşvik etmek ve dolu dolu bir gün geçirmek.
  • Hedefim; aynı gün içinde boğazda (Kanlıca olabilir?) sembolik yüzme, bisiklet ile Polenezköy'e yarış edasında yolculuk, orada uzun temposuz bir ter atma koşusu veya yürüyüşü, sonra ata binme ve ok atma! Beş etti mi?
  • Fikirler: Esnek olduğu için her türlü fikre açık. Örneğin bitişi boğazın serin sularında yapmak, ter atmak açısından iyi fikir olur, ne dersiniz? Ya da tüm etkinlik Polonezköy'de yapılır ve hiç trafiğe girilmez. Bildiğim kadarıyla orada yarı olimpik bir havuz var.
  Elbette uluslararası normlarda bir yarış olmayacak bu; dedik ya, esnek ve gezi tarzında. Yoksa insan sınırlarını zorlayan ve benim gibi basit gezginleri korkutacak bir macera değil bu. Ayrıntılarını, çizim ve değerlendirmeler eşliğinde buradan dile getireceğim inşallah.

  Şu an tek sıkıntı Polonezköy'de at bindiren kimseyi bulamadım. Bazen meydandan gezi amaçlı oluyormuş. Ok konusu ise kolay bir sponsor ayarlayacağım inşaallah. Olmadı bilyeli silah ile kendi imkanlarımızı kullanarak örneğin balon patlatırız...:)

  Sevgiler, saygılar...
   
  Nuri Kongur bunu beğendi.
 2. Fırat Dizman

  Fırat Dizman Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  2.018
  Beğeniler:
  1.044
  Şehir:
  BABAESKİ
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  dikkat edinde ok kimsenin gözüne girmesin:) alternatif, güzel,geliştirilebilir bir fikir,tavsiyem: önce branşları ,parkurları belirleyip,eğer halka açık yerleride kapsıyorsa örnek olarak bir üniversite kampüsü içinde değilse, gerekli resmi izinleri alman ,yoksa yarışın ortasında bitmesine neden olur.işin işinde bir silah olunca işin rengi değişir. çünkü başkasına zarar verme ihtimli artabilir,ya çok güvenlikli bir parkur olmalı yada ok sporunu çok iyi yapabileler.
   
  Salih Dinçer bunu beğendi.
 3. #3
  Salih Dinçer

  Salih Dinçer Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.025
  Beğeniler:
  784
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  İzin konusunda bir girişim mümkün görünüyor; özellikle Polonezköy Jandarma Karakolu için. Ayrıca sağlık bakanlığından bir ambulans tahsis edilmesini isteyeceğim.

  Ancak dikkat, bu bir yarış değil. Çok kişi olursa güvenlik ve sağlık tedbirleri alınacak. Atış konusu ise tamamen çoğunluğa kalmış bir şey. Sonuçta ok atmayı ben de bilmiyorum. Ata sporu ama bilmiyoruz işte...:(

  Neyse, sanırım ilgi az. İnsanlar daha çok pedallamak istiyor. Olmadı bir gün kendim eğlenceliğine denemek istiyorum. Tek yapmam gereken Adampol-Alinda'da bir gece konaklama ayarlamak. Geri zaten otelin olanakları dahilinde. İlla ki herkesi kendi heveslerim için kötü yola sokmayalım...:)
   
 4. mustafa akman

  mustafa akman Onursal Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  2.368
  Beğeniler:
  3.823
  Seviye:
  Aslında ilgilenen çoktur
  ancak
  insanlar bilmek isterler ki
  *iş ciddi
  *yönlendirici kişi var
  *yasal
  *o gün gelince dımdızlak " aaa bi ben gelmişim" olmaz
  vs vs
  o sebeple kimseden ses çıkmaz

  bir de geçmişte yaşanan iptalleri bilenler
  bu işin sadece iyi niyetle olmayacağını bilirler de
  gelmezler bile

  en iyisi
  eğlencelik polonez değil
  delta triathlonuna hazırlanmak
  katılmak


  veya
  delta triatlonu öncesi
  polonez triatlonu denenebilir

  fırat dizmanın ciddi tecrübesi olduğunu düşünüyorum
   
 5. #5
  Salih Dinçer

  Salih Dinçer Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.025
  Beğeniler:
  784
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  İşin güzel yanı bu ya ciddi falan değil, eğlencelik...:)
   
 6. #6
  Salih Dinçer

  Salih Dinçer Bisikletkolik

  Kayıt:
  30 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.025
  Beğeniler:
  784
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Geçen hafta antrenman dönüşü ters yola girdiğim ve çetin Kayışdağı yokuşları (Fevzi Çakma Cd.'si aman diyim girmeyin!) ile karşılaştığım sırada bir yer keşfettim: http://www.goldcountrypark.com

  Polonezköy'den daha yakın ve merkezi bir yerde. Burada paintball falan da var ve Bostancı'ya da çok yakın. Tabi giriş paralı! Hani şu çıkan kanun ile orman arazileri işletmelere açıldı ya, onun marifeti...

  Aslında ben buna karşı değilim! Bu sayede ormanlar daha temiz ve güvenli oluyor. Eskiden buralar halkın emrine ücretsiz amadeydi ama çöpünü atıp giden çoktu. Şimdi en azından hizmetin (yemek, WC, etkinlik) bol olduğu mekanlar haline gelmiş.
   
  mustafa akman bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_15-27-44.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
ONECOL.jpg
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...
upload_2016-4-29_8-51-15.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...