Düşüncelerimizden sorumlu muyuz?

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Siyasi yada dini yorumlara girmek yasaktır:)
Bunun dışında hodri meydan.

Bethoven yada hard rock dinletilmesi çiçeklerin büyüme hızını etkiliyorsa düşündüklerimiz de uygulamaya dökülmese bile bizim beynimizi yada vucudumuzu bir şekilde etkileyebilir mi?

Scudo

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
bence etkiler.düşünceler uygulamaya geçmese bile bir şekilde kişinin hareketlerini ve tavrını etkiler:)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@kurt

Takılsan da takılmasan da bilim %60 ını garantili kanıtlamış...;)

Ayrıntısı yakında.

• Beğen
Tepkiler: kurt

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
düşüncelerimizden ve hayallerimizden sorumluyuz çünkü ileriki zamanlarda atacağımız adımları yönlerdirir, hatta bazılarında bile farkına varmıyoruz ama geçmişte bu düşünceler beynimzden gecmiş ve kendimizce kararlar almışızdır!

esen kalın

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
@Mesut Girgiç

ewt illaki benim dedigim olsun degil! ama bilim insan zekasında caresiz

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Evet etkiler. Eski sevgiliyi düşünürken bir sigara yakmak ve içki içme isteği gibi..:D :D

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Eğer o andaki düşüncelerim antrenmandaki veya yarıştaki performansımı, konsantrasyonumu birebir etkiliyorsa, tabi ki düşüncelerimden sorumluyum.

Çünkü ne olursa olsun düşünceler insan davranışını etkiliyor.

Hem neden tartışıyoruz ki Mesut Abi'm :) Atalarımız söylemiş;
İnsanın fikri neyse, zikri de odur ;)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@HaliliOzturk

Atalarımız bilimi fenni bilmeden söylemiş ama bu konuyu artık bugün bilim ısbatlamış... :)
Ben o bilimsel delilleri sizlere açıklayacağım.

İyi yada kötü bu gün ne yaşıyorsak, geçmişte eyleme geçmiş yada geçmemiş düşüncelerimizin sonucuna katlanıyoruz..
Ne düşünüyorsan o'sun.. :eek:

Çarpıcı deliller çok yakında bu sayfalarda...:) ;)

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bence etkiliyor düşüncelerimiz bizi ve çevremizi. sonuçta düşünceler bildiğim kadarıyla vücutta elektromanyetik oalrak iletiliyor. herkesde sinyaller için alıcı ve verici mevcut olduguna gore, hissetmesekte etrafımızı ve yaşam alanımızı yaydığımız düşüncelerle etkiliyoruz. pozitif olmakta fayda var ;)

• Beğen
Tepkiler: Mert Bağcılar

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Bencede etkiler...buna ...Sıkıntıdan bir gecede saçları beyazlayan kadını verebilriz...(bi hikayede duymuştum(bu hikayeyi biliyodum ama unutttum kusra bakmayın:eek:Ama tek hatırladığım;hikayedeki kadın misafirinle hayatta kalma mücadeles veriyodu...:())

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Tüm hayat deneyimlerimizin tamamiyle düşüncelerimizin nedeni olduğuna inanıyorum, ne kersek onu biçiyoruz, şu an ne düşünüyorsak hayatımızda olan olayları bu şekilde kendimize çekiyoruz ama farkında olarak ama olmadan. Eğer bütün deneyimlerimizin nedenini kendimiz olduğunu kabullenirsek suçlanacak kimse kalmıyor değil mi ?

Albert eistein şöyle demiş; "eğer düşüncelerimizi görebilseydik, onların bizden çıkıp bize geri döndüklerini görebililirdik"

Kuantum fiziği de düşünce enerjisinin maddeleri etkileyebildiğini kanıtlamıştır.

Yine başka bir deneyde su molekülleri üzerinde uygulanmış, kötü sözler söylenilen su molekülleri kızıl bulanık karışık bir görünüm almıştır, güzel sözler söylenilen su molekülleri berrak temiz bir görünüm almıştır...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
“Emoto, üç yıl kadar önce mikroskopla yaptığı araştırmalarda, donmuş su kristallerinin dış tesirler karşısında çok değişik şekillerde reaksiyon gösterdiğini keşfetti. Bu araştırmalara göre su kristalleri, dış çevre tesirlerinin yanı sıra, müzik, söz ve kavramlara da tepki veriyor.

Emoto, on iki yıl süren çalışmaları ve yaptığı on binlerce deney neticesinde, suyun sadece iyi ve kötü bilgileri, müzik ve sözleri değil, hisleri ve şuuru da kaydettiğini ortaya çıkardı.

Vücudumuzun %60 ı su :eek:
Demekki düşünce alemimizde ortaya çıkan her şey vücudumuzun en az %60'ında fiziksel değişikliklere yol açıyor. :eek: :eek: :eek:

En kısa zamanda o su moleküllerinin fotoğraflarını da sizlere sunacağım...;)

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
İşte bir bardak su..
http://i201.photobucket.com/albums/aa225/ozmesra/su3.jpg

Bardaktaki sıradan suyun molekül yapısı..

http://i201.photobucket.com/albums/aa225/ozmesra/su1.jpg

Bardaktaki suya yönlendirilmiş pozitif (olumlu, yapıcı) düşüncelerin moleküllerde oluşturduğu fiziksel formasyon değişikliği

http://i201.photobucket.com/albums/aa225/ozmesra/su.jpg

ARA YORUM:

1. Kendiniz dahil hiçkimseyi hiçbir şey için suçlamayın.
2. Kapat, söndür, bitir gibi olumsuz emir anlamı içeren kelimeler kullanmayı terkedin. Mesela lambaya kapat yerine, lambayı dinlendir ifadesi kullanın.
3. Hiç bir varlığı (taş, bitki, deniz vs) cansız zannetmeyin.

Devam edecek.

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bir yerde okumuştum, türkiyedeki uyarılar bile olumsuzluk ekiyle yazılıyor. örnegin çimlere basmayın,buraya park etmeyin,şuraya girmeyin, bunu yapmayın. bunlar yerine olumlu olarak da yazılabilecek kelimelerin mevcut oldugu ve bunları kullanmamız gerektiği yazıyordu.

bir başka yazıda ise cümlelerimizde olıumsuzluk içeren ama sözcüğünü unutup bunun yerine olumlu anlamı olan ve sözcüğünü kullanmamız gerektiğinden bahsediyordu. deneyin farkı görün. (alışmak uzun sürüyor biraz,deneyin derim)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@HaliliOzturk

Çalıştığım kurumda kapının hemen girişinde bir birim var, adı DANIŞMA.
O binaya giren hiç kimse danışmaya danışmaz, taaa koridorun sonunda çalışan bana danışır.. :)
(benim kapımda danışma yazmıyor da) :)

Milletimiz biliyor galiba bu su molekülü olayını.. :rolleyes: :D

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
@Mesut Girgiç

İlginçya:D...Türk insanı...:p adres osrarlar sölersin giderler 100 metrede bi daha sorarlar:D

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@naillian

kardeş hani sen demedin mi sigarayı bırakacam diye, demek ki eskileri çöpe atıp yakacaksın.

insan düşünceleriyle bio enerji ile kaşığı bile eğiyorsa, sorumludur. Adolf Hitler milyonları peşinden düşünceleri ile sürükledi.

Peygamber efendimiz milyarları imana çağırdı.

kelebek etkisi olayı var. su havuzuna atılan taş ile her şey yerinden oynuyor.