Düşüncelerimin inat köşesi.. Ruhumun ince işi..

ertan sevim

Aktif Üye
Tepki
100
özellikle çok kibar ve güzel duruyor.arka frenin yeri hoşuma gitti daha önce ön aktarıcının altında görmemiştim.güzel bir çalışma nice uzun mesafelere

• Beğen
Tepkiler: tolga1976
Scudo
Tepki
5
çok yaratıcı bir çalışma olmuş. Yakın zamanda bnde benzer şeyler denemeyi tasarlıyorum. Kazasız belasız sürüşler dilerim...

• Beğen

Surrender

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Bianchi
Güzel bisiklet :) Şu arka frenin orda olabileceğini hiç düşünmemiştim değişik yaratıcı bir fikir :)

• Beğen

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Çok güzel olmuş başarılarının devamını diliyorum :) peki performansı nasıl bir değişiklik oldumu kısaca artı ve eksilerini yazarsan sevinirim teşekkürler...

• Beğen

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@Yiğit Kirazpınar

Güzel bir soru sormuşsunuz.. Kron Xc kadrosunun amacı dışı kullanıldığı için bir xc gibi kullanamıyorsunuz tabiki.

Kadro bir yarış bisikletinin açılarının dışında kaldığı için bir yol bisikletinin performansınıda asla yakalayamıyor.. Örneğin yokuşta ayağa kalkıp pedala yüklenirken dengenizi biraz kaybettim ama bunu lastikleri daha kalın tutarak çözdüm, haliyle hız performansı olarak düştü ister istemez.

Yarış bisikletleri rampada XC kadrolarından daha iyidir. Bunuda göz önüne alırsak düzgün yollarda xc'den iyi yol bisikletlerinden kötü. Ancak görünüm olarak amaçladığım için performansı benim için ikinci planda şimdilik.

İmkanım oldukça epey bir değişikliğe gideceğim zamanla; örneğin triatlon gidonlarının ön-iç kısmını far takmak, gidonu daha keskin hatlarla değiştirmek, arka freni disk-frene çevirmek, gidon boğazını daha köşeli olanla değiştirmek gibi..

Zamanla olacaktır..

orcunkacar

Üye
Tepki
6
sanki fabrikadan bu şekilde çıkmış gibi duruyor çok orjinal :winkenlux .Bence kullandığın parçaların üreticileriyle temasa geçmelisin seri üretim için :p .Renkler de duruşu da sanki uçacak gibi :)

• Beğen

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
Abi harikasın! arka freni değiştirme acayip bir şey... Onu oraya nasıl oturttun aklım almıyor... Harbi freni oraya nasıl taktın?

• Beğen

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Tolga Ayla

sizi gerçekten tebrik ediyorum...:) özellikle freninizin yerine bayıldım arka yarine öne disk koymanızı öneririm daha performanslı olur ve daha güzel görünür bide gator brakenin 4 6 yada 8 ğistonlu hidrolik disklerini kullanırsanız mükemmel durur :) triatlon gidonu daha önce kullandım çok güzeller ve tasarımları baya değişik alışmak biraz zaman alıyor ama mükemmeller oval concept inkileri öneririm :) öndede yer değişikliği yapabilirsiniz yani fen olarak... yaptığınız değişiklikleri takip edicem

• Beğen

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@Yiğit Kirazpınar

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.. Bu bisiklet 4 ayda bu hale geldi. Ne zaman para, zaman, istek üçlüsü bir araya geldi o zaman adımladı proje. Biraz zaman alacaktır değişikler..

• Beğen
Tepkiler: Güncemden

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Tolga Ayla

Bence önemli olan gidip bir ustaya yaptırmak değilde para harcayıp deneyip yağa bulanarak kendin yapmaktır bunun içinde en önemli şey azimdir :) azminiz takdir edilecek düzeyde başarılarınızın devamını diliyorum

• Beğen

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
acaba gidonu nerden aldınız?triathlon gidonu :D ve freni değiştirmek gerekirmi o gidona uydurmak için

• Beğen

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
garip olmuş :) ama güzel ve farklı olmuş.. "Farklı olmak güzeldir".. iyi forumlar

• Beğen

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@Tolga Yücel

Arkadaşlar bisikletin bitmiş hali

(link)

yeni adresindedir..

• Beğen
Tepkiler: Tolga Yücel