Dünyadaki çok büyük ırkçılığın küçük bir örneği

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Öncelikle İngilizce hiç bilmiyorsanız klibi-şarkıyı dinlemenizin bir anlamı yok. İngilizceniz var ise ısrarla izlemenizi ve şu aşağılayıcı durumu gözlerinizle görün kulaklarınızla dinleyin derim ben.

İlk dinlediğimde (dikkatsizce dinledim) çok hoş geldi kulağıma. Ama şarkının sözlerini okuduktan sonra fark ettim ki ırkçılığın dibine vurulmuş.

I was gonna shoot some thugs but I'm white----I was wanna kill'em and take they drunks , but Im white ,, tarzı sözler.Aşırı dercede "ben beyazım her şeyi yaparım" tarzı bir klip olmuş.

Böyle şeylerin dünya üzerinde olmamalı artık. İnanın şu an yazacak bir şey bulamıyorum. Kafamda toparladığımda ben de bir derleme yapıp yazacağım.

Şimdilik sizin yorumlarınızı bekliyorum...

Scudo

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
@enes savaş

Tam tersine "Beyaz olmasaydım bunları yapardım" tarzı, beyinsizce bir eğlencelik. Ciddiye alınması gereksiz.

• Beğen
Tepkiler: Berke

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Videolarının bir kısmına baktım da. Savaş karşıtımı, Kapitalist karşıtımı ne karşıtı tam belli değil. Belli bir şeyleri kafasına empoze etmiş o kadar. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi biri. Obama hakkında videosunda ladin ile beraber giydiriyor. Ladin videosunda obama dan hiç bahsetmiyor. Neyin ne olduğunu araştırmadan fikir sahibi biri. Klasik rap tarzı birine giydirme tarzı. Kendiside sanırım beyaz.

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
Parodi videosu bu, neyini ciddiye alıyorsunuz ki?
Lonely Island - Dick in Box dinleyince "vay sapıklar" mı diyorsunuz?
Ayrıca beyazların yaptıkları için kendini üstün hissettiği saçma şeylerle dalga geçmiş. Beyazlar şöyle iyidir demiyor.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
orjinali:

ironi ve parodiyi anlamadan, zaten sizin eleştirmeye çalıştığınız şeyi eleştirenleri eleştiriyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: ismail eren

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Parody nedir onu bile bilmeden böyle bir konu açmışsın. Onu geçtim, şarkıda söylenenleri de anlayamamışsın, o kadar İngilizcen yok. Bir de gelip, yok İngilizce bilseniz izleyin falan demişsin.

Neyse.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Gökhan Toros

Translate'den çeviri yapıp gelmiş herhalde :D :D

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar vidyoyu izlemedim, iş yerimde açılmıyor vidyolar.

Konuya biraz göz atınca ufaktan birbirine giydirme sezdim. Yapmayalım bunu ya. Forumda birbirine giydirme olayı hoş kaçmıyor. :(

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
bu video daha evvel ki bir şarkının sözlerini değiştirilerek komikleştirilmeye çalıştırılmasıyla oluşturulmuş bir çalışma. dikkate değer ve önemli bir şey değil. ırkçılık meselesi gayet ilginç. empati ile çözülebilir. misal, hırant dink öldürülünce " hepimiz ermeniyiz" diye yollara dökülen ama çoğunluğu ermeni olmayan topluluk buna bir örnektir. ancak "hepimiz Türk'üz" diyen bir ermeni topluluğa ömrü hayatınızda rastlayamazsınız. empati karşılıklı olmadıktan sonra ırk ve de çılığı (bunu bilhassa böyle yazdım) anlamak ve çözmek mümkün değil.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
"They gonna call me racist online cause I'm white" :)

Bir yolunu bulp izledim ve çok eğlendim. Kahkahalarla gülesim geldi hatta, keyifli parçaymış.

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Afroman'ın Because I Got High şarkısının üstüne yeni sözler yazılarak yapılmış, muhtelemen ironi içeren bir parodi.

Videodaki suçları, yapılanları sanki beyazlar hiç yapmıyormuş gibi ironi yapan, tam tersine ırkçı beyaz anlayışı yeren bir şarkı.

Başka derdiniz yok mu diyemem de en azından uzaklardaki ülkelerin ırkçılık sorunları yerine, kendi ülkemizdeki kepazelikleri, din simsarlığını, baskıları, hukuk tiyatrolarını da irdeleyin bence.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Enes sen İngilizce bilen dinlesin yazmışsın ama konuyu sen yanlış anlamışsın.
Mesela I was gonna do yapacaktım, I was gonna run koşacaktım anlamına gelir. Yapardım ederim tarzı geniş zaman cümlesi değildir.
Onun dışında video başlığında "Parody" yazıyor onun da anlamını öğrenirsen konunun amacını anlayabilirsin.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Vura vura öldürmüşsünüz beni :D :hasta: :confused: Şimdi tekrar izledim ve farkettim dediklerinizi. Gecenin 12'sinde konu açınca yanlış şeyler ortaya çıkıyormuş demek ki :islik:

• Beğen
Tepkiler: Mert C.