Downhill bisiklet tavsiyeleri

kursat91

Üye
Tepki
1
İsim
Kürşat
Merhaba bisiklet markalarından pek anlayan biri değilim. Yeni alacağım bisikletle birlikte uzun turlara çıkmayı planlıyorum. Evet tavsiyeleriniz?

• Beğen
Tepkiler: ErkinS.
Scudo
Tepki
2
İsim
Mustafa
Bisiklet
Salcano
Bende downhill e başlacam ng 700 almayı planlıyom kadrosunda amasörü var bence ideal sizce bütcem 1200 ikince el almıyom bisiklet.

TAVSİYE İSTERİM.

Tepki
0
İsim
efe
Bisiklet
Scott
bana downhill yada enduro bisikleti önerin 6000 tl var ama sıfır olsun

negzi

Üye
Tepki
1
İsim
Can
Bisiklet
Diğer
6000 - 6500 tl arası downhill toplayabilecek arkadaş varmı türkiyede ikinci el bakıyorum da yok gibi ikinci el olarak toplanırsa güzel olur.ve şimdi kayıt oldum alırım bi hoşgeldinizi

• Beğen
Tepki
3
İsim
Ömer Faruk Erdoğan
Bisiklet
Diğer
Merhaba mtb bisikletimi satıp biriktirdiğim parayı üstüne katarak ortalama 4000-4500tl ye
Downhill, enduro veya dirtjump almak istiyorum. (daha doğrusu toplamak istiyorum)
Öncelikle enduro ve downhill farkını hiç bilmiyorum. Ne farkları var?
Hem dirtjump ile atlayıp zıplayarak hareketler yapmak, hemde downhill ile arazıye çıkmak istiyorum. Hangisini tercih etmeliyim?
Belirttiğim bütçeye uygun toplayabilir miyim? Vede toplamak çok zor olur mu?

• Beğen

romedon

Üye
Tepki
27
İsim
Şafak Göçmen
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar ben bir motosiklet kullanıcısıyım.Racing kullanıyorum ama doğaya da meraklıyım. Bu yüzden eşim ve kendime bi enduro bisikleti alacağım. Şehirde süren sürmeyi seven biri değilim.Aracıma bisikleti yükleyip, uludağa gidip ormanlarda taşlı topraklı köklü yollarda gerek bayır aşşağı gerek gerek yukarı kimi zaman ufak downhill kimi zaman düz yolda cirit atıp çamurla savaşmak istiyorum.1700 gibi bütçeye bayağ araştırıp buna karar verdim.Gerek ömür boyu garantisi gerek fiyatı gerek şekli beni cezbetti.Sizin de tecrübelerinizden tavsiyeleriniz varsa almak isterim. Mesela şu aksesuarı al yanında şunu kesinlikle taşı dediğiniz şeyler olabilir. Her türlü tavsiyeye açığım iyi forumlar.

• Beğen

ErkinS.

Üye
Tepki
26
İsim
Erkin Sönmezer
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@keremakcimen
Hocam üstünde Fox 40 olsa yurt dışında 9000 tl

Ho
@romedon

Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam ben rampage gibi bir aksiyona girmeyecekseniz enduro öneriyorum tabi fiyatları tartışılır ama enduro iyidir hem çıkarsın hem inersin dh şehir içinde resmen eziyet küçücük ruble single bisiklet gibi ama ağır

• Beğen

ErkinS.

Üye
Tepki
26
İsim
Erkin Sönmezer
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@DiyarBronzface
Katılıyorum şehir içinde küçük ruble ve tek yaprak aynakolun sıkıntı ayrıca ağırlıkları fazla benim tavsiyem sonradan geliştirmeyi düşünüyorsan ve halı hazırdaki paran kadar paranın 2 katını rahat biriktiririm diyorsan enduro zaten hem hafif hem gücü emmiyor. Doenhill alıcak isen para biriktirmeye devam. ; )

Downhill:
+Güçlü süspansiyon
+(Büyük olasılıkla) daha iyi frenler
-Yorucu sürüşler
-gereksiz pedalda gücünüzün emilmesi
/Şehir dışı
9.500TL-30.000TL

Enduro:
+Hafif
+Rahat ve uzun yollar
/Şehir içi
4000TL-12.500TL

Boagrius

Üye
Tepki
94
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar bu kur seviyeleri ile 4.000 TL'ye Enduro, 9.500 TL'ye Downhill bisiklet bulmak imkansız. Varsa bildiğiniz bi yer paylaşın, evdeki Enduro'nun yanına bi DH alayım :)

ErkinS.

Üye
Tepki
26
İsim
Erkin Sönmezer
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@Boagrius
Hocam 2. El kullanılmış var dh

Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2.el iyi araştırma ile dh bulabilirsiniz ama şöyle bir şey var ki dh var birde dh var bu ayrımı yapatak alın hor görülmemiş dh yoktur sadece bakımı yapılmışmı ona bakın

• Beğen

ErkinS.

Üye
Tepki
26
İsim
Erkin Sönmezer
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@DiyarBronzface
Katılıyorum. Gidin inceleyin kadrosunu pedal yanaklarını. Ben 1 kere 2. El bisiklet aldım onda da adama peşin peşin söyledim 30 dakika falan inceleyen olur mu diye adam olur dedi sohbet ede ede inceledik yani biraz dikkatli bakın ;-)

Lakin ben SCOTT bayilerinde getirtmeyi planlıyorum Türkiye'de 200 küsür bayi var.

Tepki
33
İsim
Berkay
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar paramı denkleştirmişim zaman downhill bisiklet almak istiyorum yurt dışından veya ikinci el almak istemiyorum trek veya scoot yetkili bayilerinin deposunda downhill bisikletleri oluyor mu veya sipariş üzerine getiriyorlar mı bilgisi olanyardımcı olabilir mi
Bide scoot gambler Fevzi trek in fiyat listesini bulamıyorum internette fiyatlarını nereden öğrenebiliriz

• Beğen
Tepkiler: haQQi
Tepki
33
İsim
Berkay
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar paramı denkleştirdiğim zaman downhill bisiklet almak istiyorum yurt dışından veya ikinci el almak istemiyorum trek veya scoot yetkili bayilerinin deposunda downhill bisikletleri oluyor mu veya sipariş üzerine getiriyorlar mı bilgisi olanyardımcı olabilir mi
Bide scoot gambler trek in fiyat listesini bulamıyorum internette fiyatlarını nereden öğrenebiliriz

mstfkrmz

Üye
Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
maksadım dağdan taştan atlamak değil arada bir araziye çıkacak olsam da çoğu zaman şehir içinde bineceğim bir bisiklet alacağım. forumda çoğu kişi hardtrail önermiş ama rahatlık açısından full süspansiyonlu bir bisiklet düşünüyorum. Avrupadan şunu(görsel) buldum özellikleri de aşağıda belirttiğim gibi. Sizce nasıl 260€ ya değer mi yoksa aynı bütçeyle (1600-1700 ₺) Türkiye’den hardtrail bir Carraro veya Salcano mu alayım?

(Translate çevirisi ama anlaşılır)
7005 alüminyum çerçeve
Shimano profesyonel TX-55 24 vitesli arka vites değiştirici
Shimano ST-EF51 vites kolları
Shimano TZ-20 ön vites değiştirici
Yarı entegre direksiyon
Ayarlanabilir havalı arka süspansiyon
Askılı zoom çatalı
Ön ve arka Zoom disk frenleri
26 inç alüminyum çift cidarlı jantlar
Birinci kalite koltuk
Profesyonel boyama

Dosyalar

Son düzenleme:

ErkinS.

Üye
Tepki
26
İsim
Erkin Sönmezer
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Arkadaşlar paramı denkleştirdiğim zaman downhill bisiklet almak istiyorum yurt dışından veya ikinci el almak istemiyorum trek veya scoot yetkili bayilerinin deposunda downhill bisikletleri oluyor mu veya sipariş üzerine getiriyorlar mı bilgisi olanyardımcı olabilir mi
Bide scoot gambler trek in fiyat listesini bulamıyorum internette fiyatlarını nereden öğrenebiliriz
işin biraz zor. istek üzerine büyük bayiiler getirebilir fakat pahalıya patlar. tavsiyem tarık gür ya da bartu karasu gibi bu iş ile iç içe olanlardan yardım alman tabii sana kalmış
maksadım dağdan taştan atlamak değil arada bir araziye çıkacak olsam da çoğu zaman şehir içinde bineceğim bir bisiklet alacağım. forumda çoğu kişi hardtrail önermiş ama rahatlık açısından full süspansiyonlu bir bisiklet düşünüyorum. Avrupadan şunu(görsel) buldum özellikleri de aşağıda belirttiğim gibi. Sizce nasıl 260€ ya değer mi yoksa aynı bütçeyle (1600-1700 ₺) Türkiye’den hardtrail bir Carraro veya Salcano mu alayım?

(Translate çevirisi ama anlaşılır)
7005 alüminyum çerçeve
Shimano profesyonel TX-55 24 vitesli arka vites değiştirici
Shimano ST-EF51 vites kolları
Shimano TZ-20 ön vites değiştirici
Yarı entegre direksiyon
Ayarlanabilir havalı arka süspansiyon
Askılı zoom çatalı
Ön ve arka Zoom disk frenleri
26 inç alüminyum çift cidarlı jantlar
Birinci kalite koltuk
Profesyonel boyama
türkiyede bu civarda 0 ve dayanıklı bir mtb bulman zor. açıkçası sizin gönderdiğiniz bisiklet de çok güvenilir gelmedi. yurt dışından 2. el temiz bir makine alman dahamantıklı gibi
Arkadaşlar bu kur seviyeleri ile 4.000 TL'ye Enduro, 9.500 TL'ye Downhill bisiklet bulmak imkansız. Varsa bildiğiniz bi yer paylaşın, evdeki Enduro'nun yanına bi DH alayım :)
ben benim makineyi satarım sana maşası yağ kaçırıyordu ben de sürme fırsatım çok olmadığı için yaptırma gereği duymadım