Dokunma bisikletime!

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
Sen; bisiklet sürücüsü kardeşim.

Nesin sen?
Kimsin?
Trafik kurallarına uymayacak kadar kanunlar üstü biri misin?

Başına kask takıyor, kıçına tayt giyiyor olman, başkalarını tehlikeye sokabileceğin anlamına mı geliyor?

Belli ki kendini açıkgöz ve akıllı birisi gibi görüyorsun fakat bir aptallar listesi yapılsa listenin başlarında yer alacağın kesin.

Bilmiyorsan öğren; Türkiye'de trafik sağdan akar. Sağdan git!.

- Kısa mesafe mi gideceksin? Bisikleti eline al ve kaldırımdan yürü.

- Acelem mi var diyorsun? Yakınlarının başı sağ olsun. Sen de nüfus artışından kaynaklanan "Önce ben sendromuna" yakalanmışsın. Bu sendromun sonunda sağ kalan olmamıştır.

- Mecburum mu diyorsun? Ah be kardeşim! Sence böyle bir mantık olabilir mi? "Kendimi ve başkalarını öldürmeye mecburum" demek gibi bir şey bu. Yolundan 400 metre kısaltmak için hayatını sona erdirme riskine girilir mi?
Kendini öldürmek mi istiyorsun? KOLAY. Başkalarını tehlikeye sokmadan kendini öldürebileceğin pek çok yöntem var, onlardan birini seç , DOKUNMA BİSİKLETİME...

- Demokrasi mi var? Vah kardeşim vah! Demokrasinin ne demek olduğunu bugüne kadar anlamadıysan , şimdi bunu sana nasıl anlatabilirim?

- Ne karışıyorsun mu diyorsun? NASIL KARIŞMAM? NEDEN KARIŞMAYAYIM? Benim hayatımı teklikeye sokuyorsun. Yol vermiyorsun bir de beni yolun ortasından gitmeye zorluyorsun.

Bak kardeşim ters yönde hareket ediyorsan sessiz bir tehlikesin ve azarlanarak ikaz edilmeyi hak ediyorsun demektir. Çünkü pis bir hata yapıyorsun, düşüncesizce hareket ediyorsun. Biraz düşünsen kendinle beraber en az bir kişinin de ölümüne sebep olabileceğini görürsün. Bunu görmek için de müneccim olmaya gerek yok.

İkaz edildiğinde kibar ve nazik ol, kaldı ki kibar ve nazik olmak eziklik değildir. Aksine hatasını kabul edip özür dileyenler erdemli insanlardır. Erdemli misin? Bağırıp çağırman veya küfürle karşılık vermen seni haklı duruma sokmaz, ezikliğini ve aptallığını gösterir.

Şimdi; lütfen başını iki elinin arasına al ve düşün.
Sen değil misin, bu insanların çivisi çıkmış diyen. Sen değil misin, sütten çıkmış ak kaşık gibi facebook'unda saygı, sevgi ve dürüstlük üzerine yazılar, resimler paylaşan.
Çivisi çıkmışlardan ve saygısızlardan biri olmaya devam mı edeceksin yoksa kurallara uyup, kurallara uymayanları ikaz ederek ülkenin ve insanların bilinçlenmesine katkıda mı bulunacaksın?

Aydınlık taraf mı? Karanlık taraf mı? Seçim senin.

Aydınlıkta; seninle ölüme bile giderim.

Karanlıkta; lütfen ama lütfen DOKUNMA BİSİKLETİME...
Başka yollar bul kendine.

Bisiklet sürücülerine ithaf edilmiştir.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Demokrasi için anayasa başlangıcı dersinde Prof. olan hocamız: "Çoğunluğun azınlığı dikte etmesidir." demişti. :D
Okuyunca hatırladım birden :D

Gökhan K.

Üye
Tepki
4
Aydınlama çağından bu yana o algı; çoğunluk iktidarının bireysel özgürlüklerle sınırlandığı modele geçti ama hala klasik demokrasiyi tercih eden ülkelerde dolu tabi.Aristo ve Platonun tabiriyle "ayak takımının yönetimi".Bir köle zümresi eksik onuda ücretli kölelik ile hallediyoruz tabi.

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Yaklaşık 1 ay önce Maltepe-Zümrütevler hat minibüsleri herkes geçen duymuştur bir kazada kaldırıma çıkarak bir insanın kafasını kopartmıştır.Ben ne zaman yoldan gitsem bu hat minibüsleri bana korna,selektör yaparak yanımdan geçerler tahmini 3-4 hafta önce yanımda duran bir hat minibüsü bana dediği laf şuydu "Sizler manyaksınız kafandaki kask altında bisiklet bile gereksiz" diyerek aşalarcasına söyledi.İnsan dağdan inince böyle oluyor yapacak birşey yok.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Tunakan Önen

Ben o tip insanlarla karşılaşmaktan çok korkuyorum. Ağzıma geleni söylerim de ortalık karışır diye. Sen karşılaştırma bizi böyle canlılarla Allah'ım...

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abicim güzel yazmışsın eline sağlık ama anlayamadım. Ne yapalım kurallara uyup trafikte sakin mi davranalım?

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
şehir trafiğinde sokak aralarını tercih ediyorum genelde. daha sakin ve pratik oluyor. sürat düşük ancak daha stressiz oluyor.

yazıda karmaşık olmuş bu arada. iyimi kötümü tam çözemedim :)

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Batuhan Köksal

Valla sakinlik kısmı kendi tasarrufunuz da, kurallara uyun evet.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Karşı şeritten gittiğimizde bizimle beraber zarar görecek kişilerin olduğunu anladık da dokunma bisikletime neyin nesi?
Araç sürücülerine mi bisiklet sürücülerine mi ithaf edilmiş belli değil.

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Kurunun yanında yaşta yanıyor,

Kötü (karanlık) referans olacaksan binme kardeşim, seni gören bizi de senin gibi sanıyor....:)

Örnek;
Geçen Bakırköyden Bebeğe gidiyoruz, Bebek tarafında sahildeki mekanların valeleri yolu keser, asar keser.
Neyse, önde giden arkadaşlardan (önde giden 10-12 kişi) biri gider ayak bunların birine lafı sokuyor, valede arkadan gelen yakaladığına cezayı kesiyor. Papaz oluyoruz artçı olarak. Burada yapılması gereken şey valeyi eğitmek, yapılmaması gereken önde giden arkadaş basıp gidecek, laf sokmanın alemi var mı? ;)