Doğu ve Orta Karadeniz 6 Gün

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Çok güzel hocam bende aynı turu allaha nasip ederse yaza yapmayı planlıyorum ancak hâla bisiklet araştırmalarındayım...

Sarp'tan Memleketim olan Osmancık'a gitmeyi planlıyorum :)

Güzel örnek oldunuz.

Aklımdaki soruları tur zamanı yaklaştıkça sorarım size rahatsız olmazsanız.

Scudo

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çok güzel tur olmuş, harcanan miktarları yazmanız da benim gibi tur bütçesi ayarlarken hesaplamada sıkıntı çekenler için oldukça yardımcı olacaktır zira ben günde 50tl gider diye düşünüyordum nedense.:)

Sarper Salt

Aktif Üye
Tepki
65
@Safa Arslaner

umarım sizde istediğiniz gibi bir tur yaparsınız, teşekkür ederim..
Tabi ki elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım..

@aliburak

teşekkür ederim.. bence bisiklet turunun tek masraflı yanı, malzeme toplama kısmı (çantalar, çadır vs ) onun dışında sanırım en ucuz ulaşım aracı.. gerçi ben de masrafları biraz aşağıda tutmaya gayret ediyorum, öğrencilik..

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
tebrik ederim bende bu yaz Bursa- Batum turuna çıkıcam :D

yol hakkında bilgilendirebilir misiniz ?

Sarper Salt

Aktif Üye
Tepki
65
@Mehmet D.

teşekkür ederim.. aslında uzun bir rota olduğu için güzergahı net olarak yazarsanız belki yardımcı olabilirim.. Fakat tek diyebileceğim, bir daha Batı Karadeniz'in kıyı kesimi (Amasra-Samsun) tarafına motorsuz taşıt kullanmadan gitmeyi düşünmüyorum..

Ömer E

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Trek
Geziniz fevkalade olmuş. Anlatımınız fikir dolu ve çok nezih.. Yalnız, fotoğrafları kaybettiğiniz kısımları daha edebî bir dille anlatmışsınız. Foroğraflar çoğaldıkça dile söyleyecek fazla söz kalmıyor anlaşılan, diye düşündüm..

Turlardan genel olarak anladığım kadarıyla Sarp sınırdan Samsun'a kadar güzergâh uygun ve fakat sizin de değiniz gibi Sinop'tan sonrası biraz zorluluklar içeriyor. Şimdi hocam, biz de iki arkadaş -41 ve 47 yaşlarındayız.- Bu yaz Ramazan bayramından sonra Erzincan'dan otobüsle Trabzon veya Rize 'ye gidip, oradan Samsun'a kadar bisikletle devam etmeyi planlıyoruz. Arkadaşım devam etmeyeceğini söylüyor. Bense nasip olursa Samsun'dan İstanbul'a kadar otobüsle devam ettikten sonra Tekirdağ, Çanakkale, İzmir.. Kısaca Ege, kıyılarından devam etme niyetim var. Şimdilik kondüsyon yapmak için bir KRON XC 150 aldım. Her hafta sonu 40-50 km şehirdışına kırsala doğru geziye çıkıyoruz. Hafta içi de işe bisikletle gidiyorum. İki ayda tahmnimce 600 km civaro yol yaptım. Şimdi bunu satıp uygun bir tur bisikleti almayı planlıyorum.
Şimdi hocam,
-1000 tl civarı bir bisiklet alsam, 27 vites, 1.50 lastik vb. rahat yolculuk olur mu?
- Maşanın amortisörlü olması lazım mı?
- Şu sizin gidon ve sele meselesi nedir? Nasıl tercihte bulunmalıyım?
- Çadırda kalmak güzel de güvenlik sorunu oluştu mu sizin turda?
- Bana tecrübi olarak bilgi verirseniz sevinirim..

Erdal YAVUZ

Bisikletkolik
Tepki
80
Bisiklet
Whistle
Hayalimdeki tur, karadeniz,inşaallah bizlerede nasip olur,güzel birtur olmuş,ayaklarınıza sağlık.

Tepki
4
Bisiklet
Cube
çok güzel bir tur olmuş sarper bir solukta okudum bisiklet hevesimi kat kat artıran şu 2 haftadaki en başarılı yazıydı :) umarım sen gitmeden alırım da şu bisikleti azda olsa seninle pedallama imkanım olur :)

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ufkum acildi aylar oncesinin turu ama bn daha yeni goruyorum seneye insallah lysden sonra bnde tek tabanca zonguldak/eregliden cikip gurcistana kadar gitmek istiyorum simdiden planlamalara benzer rotadaki tur makalelerini incelemeye basladim cok yardimci oldu yaziniz cok tesekkurler..

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tepki
5
Bisiklet
Cannondale
Gerçekten çok güzel bi tur olmuş paylaşımınız için teşekkürler dilinize ayağına sağlık...:)

karmatte

Üye
Tepki
50
Bisiklet
Trek
Merhaba. Ardeşende yeğenim Ertan ile tanışmışın okur okumaz tahmin ettim . iyi turlar dilerim:)