Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde neden bisiklete binilmiyor?

Scudo

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
@tuninger_haa

urfa siverek'te gayet güzel bisiklete biniyorum. Burda insanlar da maddi imkan ve yeteri kadar güzel parkurlar da var en azından Urfa için böyle ama insanlarda bisiklet kültürü tam oluşmamış daha çok motoru tercih edyolar. yolunuz düşerse buluşulalım. eğitim- öğretim zamanı burdayım. selamlar

machinerun

Üye
Tepki
18
d.bakırda bisiklette cok bisiklet kulananda cok...%70 in bisikleti var

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Bence Doğu illerimizde bisiklet kullananların sayısı en başta Ekonomik nedenlerle azdır bence dogu illerde bu sayının az olması şaşılacak birşey değil asıl şaşırtıcı olan Batı illerimizde bile bisiklete verilen önemin bi hayli düşük olması:)
bence dogu dan önce batıda bisiklet kültürü gelişmeli zaten zamanla doguya bu kültür ulaşacaktır :) önce Batı da gelişssin de sonra Dogu ya ulaşır hem de fazlasıyla dogu illerimizde kullanıcı sayısı artacaktır..

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@BMX_rider07

niye yani önce doğu.da yayılsa gelişse sonra batıya gitmiyor mu yani:eek: hem bu ülkenin doğusu batısı güneyi kuzeyi diye ayrıma gitmek doğru mu SENCE:boese157:

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
@buyukbulut25

zaten dogu illerimizin bisiklete olan yatkınlıgını hepimiz forumdaki paylaşımlardan biliyoruz..
benim bahsetmek istedigim nokta bisikletin yerini arabaların almış olan illerimizde(özellikle büyük şehirlerimizde) Dogu daki gibi bu cogunlugun gösterilememesidir. ben ayrıma karşıyım bunu belirtmem gerekir konuyu ayrımcılıkla dagıtmak asla istemem sanırım burda anlaştık :);)?.

Benim düşüncem Batı dan yayılan bisiklet akımıyla Dogu muz daha saglam temeller üzerinde yol alıcaktır, bisiklet hastalıgını yaygınlaştırmayı amaç edinen biri olaraktan belirtmek istedim size ...

• Beğen
Tepkiler: Şahin Bulut

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@BMX_rider07

ben doğma büyüme izmirliyim..beş senedirde elazığdayım..elazığda m2 ye ve kişi başına düşen araç oranı izmirin en az 2 katıdır!!!

not:Elazığın bir ucundan bir ucu 17 km dir(bizzat bisikletle ölçtüm)...bunca taşıta gerek var mı ..yorum sizin...ayrıca bu tezatlık doğunun bir çok ilinde mevcuttur...

not:Elazığ geçen senelerde Türkiye de en kirli havaya sahip 3. şehir seçilmişti..buradan tüm vurdumduymaz..sorumsuz elazığlıları kutluyorum:boese157:

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Bisiklet
Specialized
@günay
:rolleyes:
Günay, sen de Türkiye nin başka bir çıplak gerçegine değinmişssin :)
Gerçekten de cok tezat bir durumdan bahsetmissin, açıkcası şaşırdım :eek:
Umarım Dogu veya Batı farketmez ülkemizin heryerinde bisiklete verilen önem artar.. hoşcakalın

alpinist63

Daimi Üye
Tepki
184
elazığda sanayi gelişmiş ve beşeri olarak ta buna müsait bir ortam bulunuyor ama bir arkadaşın dediği gibi kültürün buna elverişli olmasıda gerekli...

bmxserdar

Daimi Üye
Tepki
289
bisiklet de gaziantep de gelişme var gaziantep bir istanbuldur
gerçekten çok güzel konulara yer vermişsiniz çok teşekkür ederim

alpinist63

Daimi Üye
Tepki
184
bu konudaki yorumlara baktımda dikkatimi çekti.Her ildeki arkadaş kendi ilindeki bisiklet faaliyetlerini övmüş gibi..buna bende dahilim:)

Saruz26

Daimi Üye
Tepki
237
Öncelİkle Herkese Merhaba.her Ne Kadar Malatyali Olmasamda BİrkaÇ Uzun Yil Daha Malatyadayim. Ve Her Ne Kadar Bİsİkletİm Olmasada Almak İÇİn YoĞun Bİr Çaba Harciyorum. (bana Yardim Edersenİz Hemen Alirim Hatta) Neyse Gelİn Hep Beraber Olalim Batiyi Kiskandiracak Organİzasyonlar Yapip DoĞunun GÜzellİklerİnİ Batiya Yansitalim. Artik Onlar Bİzİ Kiskansinlar. YanliŞ AnlaŞilmasin Batiya Lafim Yok Kendİm EskİŞehİrlİyİm İzmİrde YaŞiyorum. Ama Hadİ Pedallari Çevİrİp Onlari ÇaĞiralim

titusmusti

Üye
Tepki
6
Ben Buralardayım Arkadaşlar Atarında Olan Varsa Çıksın Karşıma
Amacım Rant Yapmak Degil.
Askerdeydim Geldim Ve görüyorumki Forumda Bile Hava Deişmiş Ben Göğsümü Siper ederim Arkadaş Gitmeden Önce Kurdugum Dernegimi Yeniden Faaliyete geçirip Birçok Organizasyon Planım var egerki madem organizasyon yoq diyorsanız bu bölgelerden oturup konuşalım madem istiyoruz bu işin olmasını yapalım o zaman elele verip
Arkadaşın biri bmx park demiş heralde parmakları sürçtü Skate Parklar demek isterken
Antebimizde hepsi mevcut eger diger illerimizdeki arkadaşlarımda en azından buradan okudugum kadarıyla istiyorlar temas kuralım resmi yoldan hepsini yaptıralım arkadaşlar Hangi İl oldugu çokta önem arz etmiyor yeterki bi aşık bulalım ...
Yoruma Açık
LÜTFEN İRTİBATA GEÇELİM BEN ELİMDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIM

titusmusti

Üye
Tepki
6
Ben varım arkadaşım haydi o zaman yapalım
varsa başka arkadaş eski bi konuyu canlandıralım

• Beğen
Tepkiler: Hempel

Saruz26

Daimi Üye
Tepki
237
evet arkadaşlar en azında h.sonları birbirimizi ziyaret edelim ortak turlar düzenleyelim birbirimizi davet edelim. güzel bir beraberlik olsun... bakalım ilk fikir kimden gelecek...

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
merhaba su anda malatyada bısıklet kullanımı ne alemde yanı bılınclı kullanıcı var mı (sehırıcınde:) )

• Beğen

Saruz26

Daimi Üye
Tepki
237
dostum yavaştan bir altyapı kurmaya çalışıyorum eğer doğuda ki arkadaşlarda bana yardım ederse yaygınlaştırabiliriz

• Beğen
Tepki
14
erzurumdan her türlü destek olmaya hazırım yolunuz buralara düşerse yada bizim oralara düşerse görüşelim ortak turlar yapalım şehirlerarası

• Beğen