Doğaya uzanan bir tırmanış ve mutlu 2 iki insan (Wetterstein dağları ve Eibsee)

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Ne zamandır aklımdaydı bu tur. Gelecek yaz kamplı uzun bir tur planlıyorum ve o tura hazırlanabilmek adına hep adım adım ilerliyorum. Önce günlük mesafelerimi arttırdım,sonra da yüklü olarak rampaları yenmeye başladım. Kendimi alıştırmak zorundayım çünkü uzun tura römork ile çıkmayı planlıyorum.Eşimin ve kendi yüklerimin neredeyse tamamını kendim çekmeliyim.
Neyse dönelim turumuza.Gözüme kestirdiğim dağlar Almanya ile Avusturya arasında sınır oluşturuyor ve en yüksek noktası Zugspitze yaklaşık 3000 metre.Mesela bu noktada bulunan bir restorant 2 ye ayrılmış durumda.Bir tarafı Avusturya'da bir taraf Almanya'da. Dağ boyunca böyle ilginç bir sınır var.Dağın eteğinde yaklaşık 1000 metrede de Eibsee adlı bir göl var.Yazın çekilmiş fotoğraflarını görmüştüm daha önce ve çok hoşuma gitmişti.O zamandan beri aklımdadır ama fırsatını ancak bulabildim :)
Evet eşimi de ikna ettikten sonra geceden herşeyi hazırlayıp 2 gibi uykuya daldım ama sabah 6 gibi de kalkıp birkaç işimi hallettim.3 gündür uykusuz ve yorgun olmama rağmen hiçbir şey beni yolumdan çeviremezdi artık.Sabahleyin gitmem gereken yerlere de bisikletimle gidip 20 kmlik bir ön antreman da yapmış oldum.
Sonunda tren garından biletlerimizi alıp bisikletlerimizi trene koyduk ve Wetterstein dağlarına doğru yolculuğumuza başladık.Yol ilerledikçe şaşkınlığım daha da arttı.Kış meysimi olmasına rağmen doğa insanı içine çekiyordu resmen.Sabırsız yolculuğumuz sonunda bitiyordu.Tura güzel bir manzarayla başladık.
İlk kare trenden indiğimiz noktadan,hava açık ve mevsim şartlarına göre sıcak.Yaklaşık 5 derece.

(link)

Son hazırlıkları ve su takviyesi yapıyorum

(link)

Burada yoldan ayrılıp ormana dalıyoruz. Orman yolları tırmanış için epey yorucu, taşlı yollar yüklü bisikletimi biraz zorluyor ama tırmanış heyecanım herşeyi bastırıyor.

(link)

Küçük bir dere yatağında mola veriyoruz.Ben fotoğraf çekme derdindeyim eşim ise yorgunluktan bayılmak üzere.Allahtan hava soğuk ve bütün yükler bende. Tabi onun için de zor bir tur. İlk defa böyle bir eğimde bisiklet sürüyor.

(link)

2.molayı trekking yapanlar için düşünülmüş bankta dinlenerek geçiriyoruz.

(link)

Eğim gitgide artıyor fakat manzara şevkimizi artırıyor. Eşim bile alıştı hatta biraz hızlandı bile.

(link)

Bu noktadan sonra bir tabelede hedefimiz olan Eibsee'ye 2 km kaldığı yazıyordu ama yol resmen bitmek bilmedi.Eğim iyice arttı,gözler karardı derken buz tutmuş gölün ucu göründü. Saat de epey ilerlemiş olduğu için yerleşmek için uygun bir yer bulup birkaç fotoğraf çektik.

Burası kısa kamp alanımız

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Evet dostlar,Doğadan uzaklaşmış bir toplumuz maalesef. Hep bir üşengeçlik var,doğaya yabancıyız ,uzağız peki ama neden ?Bizi çeken ,mutlı kılan o kadar şey var ki aslında doğada. En ufak toprak parçasında oturup muhabbet etmek bile insanı rahatlabiliyor. İstanbulda fırsat buldukça kamp yapardık ama maalesef çoğunlukla araba kullanarak ulaşım sağlıyorduk.Ne benzine ne de başka bir şeye ihtiyaç duymadan her şeyimi kendim taşıyorum ve bunun verdiği huzur bambaşka.Bisiklet gerçekten bir huzur kaynağı. 5 ay ağır bir tedavi gördümve resmen bisiklet ile ruhumu temizledim. Kendimi rüzgara bıraktıkça yüzüme çarpan rüzgar kendimi hep daha sağlıklı hissetmemi sağladı. Evet konuyu çok dağıtmadan devam edelim.

Bu noktada yanımızdaki kampocağı ile güzel bir yemek yaptık.Açıkçası yemek fotoğrafları paylaşmak çok hoşuma gitmiyor.Güzel bir mantarlı soslu tavuk sote diyelim yeter.

(link)

Lezzetli yemeğimizi kaynar bir durumda kaşıkladıktan sonra hava kararmadan dönüş yoluna geçtik.son pozlar dönüş yolundan.

(link)

(link)

Eve döndüğümüzde kendimizi resmen arınmış hissediyorduk.Tadı damağımızda kalan bir turdu.1000 Metrede sıcaklık 0 dereceye düşmüştü ama sıcacık yemeğimiz ve güzel manzaramız bizi ısıtmaya yetmişti. O akşam oradan ayrılmak istemedim resmen. Umarım turlarımı devam ettirebilirim.

Hep doğada kalmak ümidi ile,
Sağlıcakla kalın.

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
müthiş harika bi yer orda olmak isterdim ayağınıza sağlık gerçekten harika olmuş tur :)

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen
Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Valla yazıyı okurken 3,000 metreyi görünce vız gelir tırs gider diye söyledim. Çünkü mükemmel bir doğa bizi bekliyor..
Dağlar, ormanlar, manzara süper.. doğa ile iç içe olmak anlatılamaz ya...
Gece kamp atmak da iyi fikir ama zaman çok olacak 1-2 hafta turlamak için..

Sizin tur kaç km toplam ?

• Beğen

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@Yusuf Yılmazvural
Teşekkür ederim hocam. Yazmaya biraz üşenmiştim ama şu forumda en keyif aldığım kısım başka turları okumak olduğuna göre bencillik yapmamalı ve ben de turumu yazmalıydım.

@Melih Çolak
Teşekkürler Melih bey. İnşallah beklerim buralara.Fazla bisikletimiz var. Çok iyi değil ama kurtarır turu :)

@Adem Kaya

Çok haklısınız,şu kış gününde bile orman hala güzel.Biz yaklaşık 700 metreden 1100 metreye çıktık.Çok geç kalmıştık çünkü.Yaptığımız toplam yol iniş + çıkış 14 km olmak üzere yaklaşık 21 km.Kamp atma işini ise mart ayında yapacağız inşallah.2 günlük bir tur düşünüyorum öncelikle.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok beğendim güzel yerler birkaç sene önce ben de Neuschwansteine bir gezi de bulunmuştum.Sizi ve eşinizi kutlarım çok kıskandım doğrusu orada olmak isterdim.

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@sezer16

Sezer bey umarım tekrar fırsatınız olur. Benim de görmek istediğim yerlerden birisi Neuschwansteine ve çevresi.

@Murat Bulut
Çok haklısınız,bu mevsimde bizim oraya bu bisikletlerle çıkamamamız lazım.
@suatgecer

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Soner ayaklariniza saglik cok güzel bir tur olmus, esini de bu arada tebrik ederim böyle alp turuna cesaret etmek her bayanin isi degil. Manzara süper.... :in:

Eray Topcu

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Kron
manzara gerçekten mükemmel. hangi kamera ile yaptınız çekimleri acaba?

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Soner sen ve yengem süpersiniz çok güzel bir gezi olmuş doğa o kadar güzel ki resmen rehabilitasyon olmuş ....Fotoğraflar müthiş insan dalıp gidiyor.

Oğuz Mert

Aktif Üye
Tepki
231
Bisiklet
Fuji
Güzel insanların güzel manzaralar eşliğinde güzel turu. Pedala basmanın tadı gerçekten her mevsim başka. Ocağın üstündeki tencere biraz büyük mü yoksa resimde mi öle çıkmış? :)

• Beğen
Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
@Eray Topcu

Soner hocanın yerine ben yazsam olur mu :)
iphone 4S ile çekilmiş fotolar..

• Beğen

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@Murat Cömez

@ERTUNGA

Abilerim, güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Bugüne kadar manevi olarak çok destek oldunuz. Sağolun.
@Eray Topcu

Iphone 4s Eray bey.

@ömer karan

Teşekkür ederim.Özel bir çabam olmadı aslında,doğanın kendi güzelliği :)

@Oğuz Mert

Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim,sağolun.
Tencere çok küçük aslında.Fotoğrafda öyle çıkmış diyelim.Kamp ocağımız çok ufak olduğu için tencere büyük kalmış.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
İkinizinde ayaklarına sağlık, güzel bir tur yapmışsınız. Dağların manzarası harikaydı, paylaşımınız için yürek dolusu teşekkürler. Bu sene Ankara'da kara hasret kaldık.

• Beğen

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@Cüneyt HOCAOĞLU
Çok teşekkürler Cüneyt bey. Kar maalesef burada da yoktu bu sene. Ne diyelim sağlık olsun :)

• Beğen
Tepkiler: Cüneyt HOCAOĞLU