Diyarbakır

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
@muratturan2121 tabii ki haklısınız resmi bir topluluk olmadığı için istenilen dil ve semboller kullanılabilir tahrik amacı gütmediği takdirde; bisiklet topluluğunuzla oraları güzelleştirmeniz dileğiyle..
dip : doğuda özellikle bu bölgeye tur düzenleme hayalindeyim.
(link)

• Beğen
Tepkiler: muratturan2121
Scudo

Ömer ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
210
@Observer

Orala kadar gider iseniz Tatvan da nemrut golünü mutlaka görün. Harika bir yer.

Tek tek yazmaya kalksam o kadar çok yer çıkar ki

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ömer Çolak
Kesinlikle hocam.Geçen senem gitmiştik Nemrut Krater Gölü'ne.Muhteşem biryer.Avrupa'nın en büyük 2.krater gölü.Yükseltisi 2.200 leri buluyor ve içinde 2 göl mevcut.Biri sıcak biri soğuk olmak üzere.Ayrıca sıcak buharların çıktığı taşlar var.Mutlaka gidip görülmesi gereken bir yer.

• Beğen
Tepkiler: Ömer ÇOLAK

cratenjohn

Üye
Tepki
7
İsim
İbrahim Halil
Merhaba. Yeni üyeyim. Bisikletim henüz yok ama bilgi edinmek için burdayım. Dicle üniversitesine bisiklet ile gidip gelmeyi düşünüyorum :)

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Merhaba @cratenjohn,

Hoşgeldin aramıza. Sana özelden mesaj yazıyorum. Ordan bana ulaşabilirsin. Dicle Üniversitesi'ne bisiklet ile gidip gelmek kolay tabi biraz kondisyon edindikten sonra ! Bisiklet bulunur sana. Görüşmek dileğiyle.
Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: cratenjohn

eray.ilan

Üye
Tepki
0
İsim
Eray
Herkese merhaba foruma yeni katıldım ve Diyarbakır'da yaşıyorum. Bisiklet almak istiyorum Diyarbakırda nerede iyi bisikletler bulabilirim ve bisiklet konusunda bana yardım yardım edebilir misiniz ?

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@eray.ilan Diyarbakır'da ofiste Nurullah Ticaret var. Oraya git orada iyi bisikletler var. Kendine göre bir bisiklet bulabilirsin !

Ayrıca çok daha iyi kalite istersen 75'lik yolda Hakan Ticaret Var. Oraya bakabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: muratturan2121

cratenjohn

Üye
Tepki
7
İsim
İbrahim Halil
Merhaba. Foruma katildiktan 1 hafta sonra bisiklet aldim. 75. Yol üzerinde ki bisiklet yolunda genellikle bisiklet suruyoruz. 3 kişiyiz. Ve bisiklet yolu girislerine park eden araclar gercekten canımızı çok sıkmaya başladı. Fotoğraflarını çektim. Nasıl sikayet edicem nereye edicem. Yol gosterir misiniz?tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@cratenjohn merhaba.

Akıllı telefonunuz varsa şayet ki vardır ; Emniyet genel Müdürlüğü'nün mobil uygulaması var. EGM diye. Googple playden indirin kurun. Online ihbar bölümü var. Fotograf çekip gerekl,i yere plakayı felan ve park yerini yazın ve sonuca gereğini arz ederim şeklinde yazın ihbar edin.
Örneği :

Konu park ihlali.
Açıklama : Malabat bulvarında(75 lik yolda) .... ... ... plakalı .... marka .... model araba ekteki resimdeki gibi bisiklet yolu çıkışına park yaparak park ihlalinde bulunmuştur. Yer ..... şurasıdır. Gerekli cezai işlemin yapılmasını telep ederim.

şekinde yazıp gönderirsiniz. Plakaya ceza gider direk olarak !
Bilgilerinize.
Saygılarımla.

GKHN3535

Üye
Tepki
1
İsim
Gokhan
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar herkese selamlar. Yeni bir bisiklet kullanıcısı olarak herkese sorunsuz yollar bol keyifli sürüsler dilerim...

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

ones

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Önder
Bisiklet
Cannondale
Merhabalar

Adım Önder 33 yaşındayım aranıza yeni katıldım güzel şehrin tehlukelu sokaklarındaki hızlı gençlere selam olsun.

75. yol ile ilgili şikayetlerinizi ayrıca "Kaldırım Nerede" web sitesi üzerinden çek gönder şekilde şikayet edebilirsiniz detaylı bilgi (link)

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer
Tepki
1
İsim
Vedat Sarıhan
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza vedat adım 30 yaşındayım. Salcano citt fun 70 v aldım uzun araştırmalar sonucunda pazartesi günü elimde olacak bisikletim şehirde bazen turlar görüyorum kalabalık şekilde bende o turlara katılmak istiyorum. Bilgisi olan varmı?

• Beğen
Tepkiler: ones

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@SinguLarite

(link)

(link)

İki kulüp var, instagramdan takip edebilirsin. Tigris her pazartesi, çarşamba ve cuma akşamları şehir içi tur düzenliyor. Profillerini takip edersen sürekli hikayede duyuru yapıyorlar. İyi sürüşler.

• Beğen
Tepkiler: ones

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@SinguLarite
Merhaba Vedat Bey.

Aramıza hoşgelmişsiniz. Diyarbakır'da 3 adet Bisiklet Kulübü vardır resmi olarak.

1- (link) Pedaldaşlar Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü
2- Diyarbakır Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü
3- Tigris Bisiklet.

Bu 3 bisiklet kulübünü araştırıp isteğinize göre katılım sağlayabilirsiniz Vedat Bey. Bilgilerinize.
Saygılarımla.

Tepki
52
İsim
Serkan
Bisiklet
Cube
Merhabalar Diyarbakır merkezde yarış bisikletimi tamir/bakım yaptırabileceğim bi yer var mi Ofisteyim yeniyim buralarda yardımlarınızı bekliyorum, iyi forumlar...

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@Serkancycling iki köklü bisikletçi var ama yarış bisikletindeki tecrübelerini bilmiyorum. Ofiste konukevinin köşesinde, diğeri istasyonda karadeniz balıkçığın yanında hakan bisiklet. Hakan bisiklet de mtb bakımlarını yaptırmıştım ama yol bisikletini hiç götürmedim. Bir gün gideceğim diyorum ama sürekli erteliyorum :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1996 yılında askerliğimi bağlar e tipi cezaevinde yapmıştım 18 ay kaldım ofis ve dağkapıya çarşı iznine çıkardık hey gidi :rolleyes:

ones

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Önder
Bisiklet
Cannondale
@Serkancycling
Yol bisikleti tamiri daha kolay olacağını düşünüyorum disk fren vb. Sorunlar yaşamayacağını düşünüyorum, başıma gelen onca şeyden sonra diyarbakırda bir tamirci bulmak çok zor elinden geldiğince işlerini kendin görmeye çalışmanı tasiye ederim, disk frenlerime yağ sürme, dort4 hidrolik doldurmak mı, zincir yağı diye enteresan yağlar kullanmak mı ne arasan var diyarbakırdaki tamircilerde, kimsenin yaşamadığı şeyler geldikten sonra başıma artık herşeyi kendim aldım ve yapıyorum yapmaya çalışıyorum yapamasam parça değişimine gidiyorum daha az masraflı oluyor neyse uzun hikaye, diclekent tarafındaysan yusuf bisiklet sıdık, aşağı taraflardaysan olimpiyat karşısı Hakan ticaret ramazan, bu adamlar işini görür iyi pedaller.