Disk frenli ön maşaya çamurluk nasıl takıcam

by.catamak

Üye
Tepki
44
İsim
by.catamak
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Ghost
sol ön maşada disk fren olduğu için çamurluk takıcak yer bulamadım ... sağ tarafta ki zaten boş resimde görüldüğü üzere ...acaba diyorum fren in takıldığı alt vidaya mı takılıyor ...arka tarafa da port bagajın takıldığı vidalara takıcam...almak istediğim çamurluk takımıda resimlerde mevcut... delta bisikletten sipariş vericem ...sorun yaşarmıyım bisikletime uyarmı bilmiyorum...yardım lütfen ...

IMAG2247.jpg IMAG2249.jpg pr_01_4687_max.jpg

arkadaş sipariş vericem bi allahın kulu fikir vermiyor yardım lütfen ........aloooooooooooooo................

Scudo

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Alttaki fren vidasını söküp çamurluğun somunu takıp ikisini üst üste vidalayacaksın anladığım kadarıyla.

Kendi bisiklet modelini ve çamurluk modelini birlikte yazıp daha önce takanların fotoğraf ve Tecrübelerine ulaşmanı tavsiye ederim.

Bir de çamurluk sana gelince deltaya götürüp taktırt o çamurluğun metal ayaklarını her bisiklete göre farklı şekilde kesmek gerekiyor. Tek başına yapma fazla kesersen fellik fellik o ölçüde metal çubuk ararsın :)

Ben v frenli ve çamurluk için maşada deliği olan yarış bisikletime sks bluemel taktım memnunum tavsiye ederim...

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen öyle olacak bende öyle yaptım resimdeki çamurluğun aynısı var bende

• Beğen
Tepkiler: by.catamak

by.catamak

Üye
Tepki
44
İsim
by.catamak
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Ghost
@Oğuz han T resim deki çamurluk sks longboard modelimi acaba...

@Sinan Coşaran tekrar disk frene ayar yapmak gerekiyormu... Çünkü ben anlamamda o yüzden...

Kendim uğraşıp takmak istiyorum çamurluğu ...kışın takıp yazın çıkartmak için...

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çubuklar beni çok uğraştırmıştı uzun geliyor bisikletine göre kesiyorsun

by.catamak

Üye
Tepki
44
İsim
by.catamak
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Ghost
@tege demir testereyle halledicem kendim yapmak istiyorum forumda bi arkadaşımız yapmıştı ondan ilham aldım...

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
bende çamurluğu oğuzhan gibi taktım disk frenin üzerinde bulunan karşılıklı vidalarda herhangi bir sorun yok..

Feyyaz Baydar

Aktif Üye
Tepki
148
İsim
Feyyaz Baydar
Bisiklet
Focus
Direk masanin bosluguna takilan camurluklar da var portatif kol cikabiliyor...

by.catamak

Üye
Tepki
44
İsim
by.catamak
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Ghost
@Oğuz han T bu çamurlugun markası nedir acaba...

Markası ve modeli....

@Turker.E bahsedilen çamurlugun markası ve modeli nedir acaba...

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
@by.catamak

Polisport Georgia

Çamurluk bu arkadaşlar çok kaliteli bir malzemeden yapılmış istediğiniz egip bükün kırılmıyor.

(link)

http://image5.sahibinden.com/photos/55/85/19/231558519onm.jpg

by.catamak

Üye
Tepki
44
İsim
by.catamak
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Ghost
@Y.Feyyaz bu tür çamurluklar pek korumuyor ...tamam görsel olarak çok spor duruyor fakat ben daha çok tam kapatan çamurluklardan düşünüyorum... bunu benzer decathlondan tak çıkar çamurluk almıştım bisikletin üzerinde şu an da memnun değilim ve değiştirmek istiyorum...ilgin için teşekkürler...

@Oğuz han T ön çamurluktaki tellerden birini kestiniz galiba ... bisikletinizde tek tel gözüküyor...yani teli kesip ucunu yamultup tek tel olarak bağladınız maşaya...doğrumu...? bu şekilde memnunmusunuz. yani örneğin arnavut kaldırımı gibi yollarda sallanıyormu ses yapıyormu vs............

by.catamak

Üye
Tepki
44
İsim
by.catamak
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Ghost
bu günkü yağmuru yedikten sonra a itibariyle DELTA bisikletten sks longboard 28 jant çamurluğu sipariş geçtim ...takıcaz artık bi şekilde...

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Aynı maşayı aynı çamurluğa taktım. Frenin olduğu tarafa fren bağlantı vidasına takılacak. Aklımda yanlış kalmadıysa fren bağlantısı zayıflamasın diye aynı kalınlıkta daha uzun bir vida kullanmıştım.

• Beğen
Tepkiler: by.catamak