disk fren tutmuyor + vites kolundan parça kayıp

efes-2005

Üye
Tepki
5
arkadaşlar dün disklerin içini açtım(hani fren telinin bağlandığı yer)

bilyaları dağıttım bu gün gidip bilya aldım geldim taktım elimde tel çeker gibi telin çektiği yeri çektim anaormal bir şey var mı diye

anormal hiç bir şey gözükmedi taktım ve freni sıktım hem frenler çok yumuşak hem tutmuyor tel de en son çekilebilecek noktaya kadar gelio fakat fren tutmuyor

nedne olabilir???

Eğer sorunu böyle anlatamayız diyorsanız bildiğiniz bir disk fren ayar uzamnı var mı çok zor ayarlanıyor bu veletelr + benm bisikletici ye kalsa sürekli sürtcek ben yine sizin veridğiniz tariflere göre sürtmeyi en aza indirmiştim fakat şi,mdi disk fren tutmuyo:eek: :eek: :boese157:

+ birde vi,tes kolunda da geriye doğru çeken kolda sorun vardı açıp ona da bakayım dedim içindeki yay kırıldı ve bir tane de parça kayboldu

eski yaylardan bir tane uydurdum ama o yay da kuvvetsiz kaldı eskisine göre kol bıraktığım yerde kalıyor ancak tekrar elimle geri çekmem lazım bu kaybolan parçayı ve yayı bir yerden alamm mümkün mü yoksa 4 ay bekleyecek miiym??

arkadaşlar çok kötü bir durumdayım Sürekli onun üzerinde vakit geçirirdim şimdi ne yapacağım nasıl vakit geçireceğim bilmiyorum :(

yardımlarınız için şimdide teşekkürler

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
kolu değiştir muhtemelen fren içerindede sökerken yayı yada bir tırnağı kırmış olabilirsin...

efes-2005

Üye
Tepki
5
@chaari

abicim yok ya hiç bir şey kırılmadı kırılsaydı hissederdim

bi tane somun vardı onu açtım sonra da ters tuttum kaliperi

tüm parçalar kendiliğinden döküldü :D ya ben niye öyle bir şey yaptım ki anlamadım ya :mad: :boese157: kendime sinirliyim ha bugün valla kafamı duavarlara taşlara vurcam şimdi

(güzel Türkçemizi katletmeyelim lütfen... yazarken biraz daha dikkatli olalım... ...Chaari... )

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
O belli olmaz yani belki bir parçayı eksik taktın çok küçük bir parçaydı belki...oda olabilir...

• Beğen
Tepkiler: efes-2005

efes-2005

Üye
Tepki
5
abicim dün gece saat 2 ye kadar onla uğraştım ve sorunu buldum :D

aldığım bilye küçük boymuş ve o yüzden papuç fazla öne gelmiyor yaklaşık 1mm geride kalıyor bu da frenin tutmaması için yeterli bir uzunluk sanırım şimd igidip o bilyeyi bulacağım;) yani inşallah bulurum:(

efes-2005

Üye
Tepki
5
frenin bilyesini buldum ve ordan da istanbul/ümraniye güven sanayi sitesine gittim dün viteisn yayını kırmıştım orda onu sordum adam olur yaparız aynısını dedi ama yanımd ayay yoktu şimdi eve geldim yayı alıp geri gitcem

bu arada dünkü kaybolan parça da o yayın ortasında druyordu onun gibi bi parça bulup oraya koydum cilllop gibi oldu valla şimdi sıra yayda Allah izin verirse bugün - yarın bisiklet yeniden süper bir şekilşde yollarda önceden viteste n ses geliyoırdu ayar gerenkliydi onu da dün bozmadan önce yaptım Allah şükür