Dış lastik seçiminde toplam kilo faktörü ?

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Herkese selamlar . Dağ bisikletim için bir çift yol lastiği almayı düşünüyorum . Başlangıcta schwalbe marathon plusa karar vermiştim ama yurtdısından bu lastıklerı getırtme ımkanım olmayıp turkıyede ise çiftinin 250 260 tle gelmesınden dolayı marathon plustan vazgectım MAXXIS 26 X 1.75 KEVLAR OVERDRİVE veya 26 X 1.75 OVERDRİVE MAXXPROTECT 60 TPI almayı dusunuyorum . Gelelim soruya : bu lastikler toplam 110 - 115 kg mın altında gunluk 60-70 km lık turlarda bır sorun cıkarır mı ? Nette araştırırken kilo arttırkca tekerın hacmının artması gerektıgını yazmıs biri yani 1.75 yerıne kilon cok fazlaysa 2.00 kullan gibi bunun bir alakası var mı ?

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.377
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
99kiloyum + 9kilo bisiklet = 108kg.
Lastikler 700x23 (0.9" yaklaşık olarak..)
50 - 100km+ turlar yapıyorum.. Şu güne kadar lastiğim 1 veya 2 kere patladı..

• Beğen
Tepkiler: Emre Sertkaya

Emre Kalyoncuoğlu

Daimi Üye
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
26x1,75 toplam 110-115 kiloya kadar rahat taşır, mesela marathon plus 1,75'i 115 kiloya kadar, 1,50 95 kiloya kadar yüklenebiliyor. Tabi bunlar fabrika verileri, rahatça bunlara 5-10 kilo ekleyebilirsin.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Bu 115 fabrika verisi tek teker için mi acaba? Bir de o var.

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Bende 2.2 var göz kararı taşır diye aldim

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
1.60 continental sport contact lastiklerle 85kg + 13 kg bisiklet toplam 98kg total ağırlıkla hiç sıkıntı yaşamadım, arada baya ağır sırt çantasıda taşıdım, araziyede girdim her hangi bir problem yaşamadım. Maxxis markasınında bu konuda sıkıntı yaşatıcağını sanmam, 1.75 lastikler zaten dar yada ince sayılmazlar, şimdiki yol bisikletim 9 kg ve yine 85 kiloyum, ortalama 95 kiloyu 25mm. lik continental lastikler taşıyor.

• Beğen

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Ben marathon plus kullanıyorum, satanların sitelerini devamlı takip edersen anlık indirimlerini yakalıyabilirsen 30-40 TL lik bir indirimle alabilirsin.

Ve kesinlikle MTB kullanıyorsan ucuz RUBENA lastiklerinden sakın ama sakın alma.

Marothon'u almadan önce ucuz diye kanıp aldım, 2 hafta sonra arka teker balon yapıp patladı, 3 saat bisikleti elimde taşıdığımı bilirim :(

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
yorum yapan arkadaslara ayrı ayrı tesekkur ederım . (link) eger ellerinde varsa bundan sipariş etmeyı dusunuyorum fakat Reflektif şerit yokmus ama cok sorun olacagını sanmıyorum peki arkadaslar hazır konu acılmısken burdan sorayım (link) bu lınkteki patlak onleyıcı sıvıyı da alayım mı fıyat olarak uygun ve bır kac sey daha var listemde almışken aynı yerden alayım .

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
MAXXIS 26 X 1.75 KEVLAR alırsanız, kilonuz 100'den fazla değil ise rahatlıkla kullanabilirsiniz.

• Beğen

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@Berksan

sitede stokta yok dıyo ama baska yerden de bulabılırım peki kevlar ile MAXXPROTECT olan lastıklerın farkı nedır bılgınız var mı

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Emre, patlak önleyici sıvı benim düşünceme göre hiçbir işe yaramıyor.

Videosunu izledim fakat uzun yolda hep lastiğim patladı. Nedense o videodaki gibi olmadı :mlk:

O ürün ucuz 6-7 lira birşey kendinde deneyip görebilirsin, ancak onu alacağına ufak bir yama seti ve ufak pompa daha çok işine yarıyacaktır emin ol.

Bu sıvıya hiçbir güven olmuyor.. :(

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Emre Sertkaya

Malesef o lastikle ilgili bir bilgim yok, ama uzun yolda kullanacağım diyorsan marathon plus en iyisi :)

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@Berksan

belkı marka kalıtesınden kaynaklanıyor olabılır deltadakı patlak onleyıcının kalıtelı oldugunu dusunuyorum onu denemekte fayda var ama bu patlak onleyıcı ucuz oldugu ıcın sızın dedıgınız gıbı pek yararlı olmayabılır yınede alıp denemeden bılemıcez :) bu arada kevlar ile MAXXPROTECT in farkını anladım dıger konuda ferhat abi bahsetmıs agırlık farkı varmıs dış yapısı aynı oldugunu belırtmıs oyle anladım .

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.377
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Her yerde öneriyorum ama yine önereyim.. Vittoria Randonneur 1.50 lastik kullandım..
O zaman 105 kiloydum, 13-14kg bisiklet vardı, muhtemelen bir de 10-15 kilo bagaj vardır, toplam 135kg. 3 günlük tur yapmıştım. İlk gün 90km, sonraki günler de 50-60km.
Bir kere bile patlamadı :)

Sanırım Decathlon'da tanesi 43TL'ymiş..

• Beğen

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Lastik evet ağır olabilir, ancak kilonuz daha etken olacaktır :) lastikteki gram hesabını yapmaya pek gerek yok diye düşünüyorum. :)

• Beğen

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@Edip Dinçer
evet daha once acılan konularda da gordum bu onerınızı ama o dedıgınız sıtede sadece kredı kartı ıle alısverıs yapılıyor galıba . Benım kredı kartım ya da paypal hesabım yok . ailemi veya arkadaslarımı da kredı kartı ıcın rahatsz etmek ıstemıyorum o nedenle alo dıyıp sipariş verebılecegım bır sıte olması lazım :) ya da ptt den felan havale yapıp sonradan sipris verılıyorsa dusunebılırım .

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Emre Sertkaya

PTT'den PTT hesap kartı alabilirsiniz. İçine para yatırıp öyle kullanıyorsunuz kart içinde bir ücret ödemenize gerek yok. Güvercin fotoğrafı filan var üzerinde.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Decathlon'a gidiyorsun otobüsle veya yürüyerek nakit vererek alabiliyorsun :) Ben de Sire Vittoria almayı planlıyorum.