Dikkat! Öldürücü Grip Geliyor

Kayıt
15 Eylül 2004
Mesaj
49
Tepki
11
Şehir
Adana-Erzurum
Dünya Sağlık Örgütü'nden şok uyarı geldi: Yeni tür grip salgını başlıyor. 20-30 yılda bir görülüyor, 7 milyon kişinin ölmesi bekleniyor...

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yeni bir küresel grip salgınının kapıda olduğunu ve böyle bir salgında 2 - 7 milyon kişinin hayatını kaybedeceğini bildirdi.
"Küresel grip salgını tehlikesi her zamankinden daha yakın" diyen WHO uzmanı Klaus Stohr, "Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, yeni bir salgın olacak" ifadesini kullandı. WHO'nun Tayland'da düzenlediği 'Küresel Grip Programı' adlı bilimsel toplantıda açıklamalar yapan Stohr, grip salgınlarının her 20 - 30 yılda tekrarlandığına dikkat çekti. Bu dönem içinde grip virüslerinin genetik yapılarını yeniden düzenleyerek ilaçlara karşı daha dirençli hale geldiklerini belirtti. Stohr, "Bu durumda eski salgınların yarattığı bağışıklık ve ilaçlar işe yaramıyor" diye konuştu.

Herkesi vuracak
Son grip salgınından bu yana 36 yılın geçtiğini belirten WHO uzmanı, "Ciddi bir tehditle yüz yüzeyiz. Bundan korunabileceğimizi düşündürecek hiçbir neden yok" dedi ve olası bir grip salgınından tüm ülkelerin etkileneceğini sözlerine ekledi.
 
Scudo

Admin

Yönetim Kurulu
Kayıt
5 Eylül 2004
Mesaj
1.802
Tepki
2.976
evet akşam haberlerde de ürkerek dinledim...sağolasın dr..;)