dik bisiklet askısını tavsiye eder misiniz..

dnz81

Üye
Tepki
5
arkadaşlar merhaba,
bisikletimi yeni aldım. günaşırı akşamları 20-25 km kullanıyorum. ayrıca işe gidip gelirken kullanıyorum. evde balkando duruyor ama çok fazla yer kaplıyor. balkona dik askı ile asmamı tavsiye edermisiniz. ikinci bir soru bisiklet balkonda dururken üzerine herhangi bir örtü örtmek gerekirmi güneş ve tozdan korumak için.

Scudo

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
ÜZerine örtü örtün ama hidrolik fren ise mumkun olduğunca dışarıda bırakmamaya gayret gösterin . Bisikleti dik askıyla asacaksanızda 15-20 tl ye satılan kadro koruyuculardan alabilirsiniz bu şekilde kadronuzu çizilmeye karşı korumuş olursunuz..

dnz81

Üye
Tepki
5
@Adem Gül
bisiklet v fren. o nedenle çok sıkıntı yaratmayacak sanırım dışarda durması.. bahsettiğiniz kadro koruması nasıl birşey açıklayabilirmisiniz*

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.056
Başlangıç
2009—10
@Adem Gül

Hidrolik frenli bisikletin dışarıda durması ne gibi bir sorun çıkartabilir ki?

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
588
Bisiklet
Cannondale
Hidrolik disk fren varsa eğer ön tekerden askıya asılmaz , yatay pozisyonda asmak gerekir.
Belki bunu kastetmiştir.

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@laciverti

Aşağı yukarı iki buçuk yıldır bisikletlerim o şekilde duruyor, sıkıntı yaşamadım. Sizin karşılaştığınız bir sorun mu oldu acaba ?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.375
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Gökhan Toros
Bu cevabi bende merakla bekliyorum...

@laciverti

Hidrolik frenler bas üstü cevrilirse problem cikartabilir, askiya dik olarak asarsaniz birsey olmaz. Yinede bu tamamen benim düsüncelerim, sizler daha iyi bilirsiniz tabiki.