dijital fotoğraf makinelerine ek vergi !

Scudo

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
bizde 2 tane var.ne yani birde doğa resimleri çekmek için aldığım bir alete vergimi ödeyelim bu bizim özelimiz??

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Fotoğraf makinasını da lüks tüketime dahil ediyorlar. Bu kadar da olmaz.

• Beğen
Tepkiler: SILyAN

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@Teberus

Biz zaten onları tonlarca vergi ödeyerek alıyoruz bir de üzerine böyle bir saçma vergi mi alınacak :( pes!!!
Yakında nefes alma vergisi gelirse şaşmamak gerek:p

SILyAN

Daimi Üye
Tepki
49
vallahi denilebilecek bir sey bulamıyorum yakında hava tüketim ücretide alıcaklar....

sonumuz hayır olsun ne diyelim bakalım daha neler görücez.

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Birkaç sene önce; motosikletlere ilginin arttığını farkettiler,
fuarların gördüğü ilgiyi de görünce,
hemen motosiklete bindirdiler vergiyi,
5.000ytl'lik motor 7-8000ytl olmuştu,

Dijital fotoğraf makinasının potansiyelini yine geç görmüşler,
nereden daha fazla vergi bindirsek, kendi büyüttüğümüz cari açığı,
nasıl vatandaşın boynuna bindirsek diye fırsat arıyorlar.

Dua edelim de; ''bisikleti lüks tüketim vergisine tabi eden ilk ülke'' olmayalım :D

• Beğen
Tepkiler: Kron Zeon

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merak etmeyin,bisiklet,ötv yi hakedecek kadar kendisine milletimiz tarafından itibar edimediği sürece ötv lenmez!

Maç sevinci konusunda sokaklara dökülmesini bilen milletimiz aynı tepkiyi her cins vergi ve zam konusunda da becerebilseydi,bi tepki verseydi şimdi herşey daha farklı olabilirdi.
Mesela,avrupa dünyanın en pahalı benzinini kullanmadığı halde petrole gelen zammı protesto konusunda gösteriler hızla devam ediyor, bizlerde böyle birşeyin siftahı bile gerçekleşmedi,oturduğumuz yerden istediğimiz kadar konuşalım,bu kadar vergi varsa demek ki bunları hakediyoruz!
Pısırık olmanın cezasını milletçe ödemeye devam !

Çok mecbur kalmadıkça ötv li mal almayın, mesela,kamerayı y.dışından alın.

Ben,sırf ötv ödememek için 0 m.siklet almadığım gibi,0 araç almaktan da vazgeçtim.

Velhasıl,aşağıdaki vecize herşeyi tek kalemde özetlemektedir;

Jean Baptiste Colbert "Vergileme sanatı, kazı bağırtmadan, ondan mümkün olduğu kadar fazla tüy almaktır" !

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bugün Teknosa'ya uğradım. Stoklarındaki kameraları eski fiyattan satmaya devam ediyorlar. Sanırım bu tarz kurumsal satıcılar, ellerindeki ürünleri ÖTV siz olarak satmaya devam edecekler, yeni gelecek ürünlerde zamlı fiyatlar geçerli olacak. Almayı düşünen varsa şu aralar hala geç değil.

sone_style

Daimi Üye
Tepki
83
@Teberus

tenosa yerine fotozeynep.com dan alışveriş yapmak daha mantıklı inanın teknosa gibi türkiyede devleşen bir tekneloji marketinden sdaha iyi hizmet veriyorlar ve daha uygun fiyatlar.. karşılaştırma yapmak size kalmış :)