Depodan çıkan eski road'u adam etme zamanı

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren

Bu çok güzelmiş hakkaten. Biraz makineyi kullanayım baktım ısındım. Alınabilir. Isınmazsam duvara asmayı düşünüyorum. 2 hafta bir süre verdim kendime.

-----

Edit: Fiyatlar âlâ... Isınsam da almam.. :D

Scudo

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
güzel olmuş güle güle kullan. efsane bir restorasyon olmuş.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir isim bulalım buna Ömer :)

Yüzbaşı Volkan önerimdir...

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uslsy

1000 liraya insan piyasadan nasil bir bisiklet alabilir ki en fazla mosso legarda alirsin. 420 yi cik haci buroks seleyi , hayin sargiyi savunma

2018-07-03_13-22-07_HDR.jpg (link)
Uzaklara bakmak; Uzaklara bakmak deyildir. Aslında uzaklara bakarken uzaklara bakıyorsun demektir

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato

Abooo konumda reklam.. Ben demiştim burası nezih bir konu diye. Reklamlar ücretli.
Vatan hayinliği yapmayın. Milli servet bu. Bana 155'i aratma Mario Başkan...

@burcinhan

Çeşit çeşit isimler. Koyalım bir isim diyorsun yani. Ruhu var dimi aletin.. :)

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@danceros

Senin de çorbada tuzun var. Teşekkür ederim... :):harika:

• Beğen

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.612
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@mariokaldatoİki mt mi onlar?

Cemal Ç.

• Beğen

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato

Çantanın cebindeki cugara üzdü... Gençlere böyle mi örneğiz Cumhur Hoca.. :uzgnm:

-------------------------------

Bu keyif herşeye bedel. İyiki toplamışım. İyiki...

PS. Bu günde arka iç lastik yılan ısırığı oldu. Havası biraz azdı. Ondan kaynaklandı kuvvetle muhtemel.

Totanic

Üye
Tepki
103
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün bu bisikletin aynısından (bakımsız) Letgo'da gördüm, Konya'da. 550 TL fiyatı vardı, arayan olursa haberi olsun. :)

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Totanic

Link var mı çok merak ettim. Bakayım neymiş.

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Totanic

Bariz farklılıklar var ama dediğin gibi çok benziyor. 78 - 85 arası bu tip bisikletler hep birbirinin kopyası gibi zaten. Bir akım işte.

Fiyatı da uygunmuş baya. Restore edecekler düşünebilir hakkaten. Üzerine bi 1.000 masrafla çok güzel olur. :harika:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uslsy
Edriyinnnnnnn başardım
Hain batı emperyalist usaklarini yendim
Screenshot_2018-07-04-12-18-33.png

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato

Valla başardık reis. Bugün çok güzel bir laf dendi bana. 10bin liralık zevk yapıyorsun bu makine ile diye. Hakikaten öyle.

Al 10bin liralık makineyi inan bu kadar keyifli olmaz. Benimsenmez. Her noktasında emeğin var. Heryerini söküp takabilirsin.

10 binlik makine 2 gün sonra 20 binliği görünce tat vermeyecek ama bu... Heyt be. Desteğine sağlık @mariokaldato hocaaa..

OmerCycler

Üye
Tepki
70
İsim
Ömer
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tek kelimeyle mükemmel. Sahile git, bisikleti koy önüne saatlerce izle. Maşallah Allah kazasız belasız yolculuk yapmayi nasip etsin. Darısı başıma. :)

• Beğen

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam da herşey bitmişken yeni bir maceraya ve masraf kalemine sürüklendik Matmazel ile birlikte.

Arka arkaya 3 kere arka tekeri patlattı. Bir tanesinde farkında olmadan az bir süre patlamış lastik ile çelik jant üzerinde gittim. Çelik jant akort tutmuyor artık. Ah nerede eski çelik jant ustaları. Alsın güzelce çekiçlesin sevsin öpsün Matmazel'in jantlarını.

Zaten jantlar inanılmaz ağırdı. 1 tanesi dış lastik ile birlike (iç lastik olmadan) 3.050 gram.. Hahah şaka gibi. Çifti 6.100gram. Bu sebeple en kısa sürede değiştirme planım vardı. O gün bugünmüş. Aldıklarımın çifti 1745gr.

Birkaç gündür jant bakıyorum ama istediğim gibi silver jant malesef pek yok piyasada. Sonunda doğa bisiklette bir çift Novatech Fixie jantı buldum. Jantların üzerindeki yazılar folyo kesim sökülebiliyor. Bu arada o kadar özel bir jant yapmışlarki somunlarına kadar alüminyum. Tüy siklet bir jant. En azından diğerlerinden sonra bana öyle geliyor. :D Yedek teller vs herşeyi ile birlikte geliyor.

Tabiki bu janta yeni bir çift dış lastik de aldım. (SCHWALBE) Bu markayı seçmemin sebebi aldığım yerde tek amber yanak bu lastik vardı. Bunların yanında tabiki bir çift te iç lastik. Of Matmazel of. İyi masraf çıkardın son düzlükte. :)

Bu arada aldığım hint malı GRL marka amber yanak dış lastikler rezaletti. PArçalanmaya başladı birkaç günde. Belkide bayatlardı buradan bi 91.40 lira zararım oldu maalesef :(

Şimdi bu jant fixie jantı olduğu için göbek mili uzunluğu tek dişliye göre. Bende ise 6lı ruble var. Mil aktarıcı tarafında kısa kalıyor. Bu sebeple yarın aşağıdaki milin bir tarafı 3cm uzun olanından yaptıracağım tornacıda. 3cm uzun yaptırmamın sebebi ileride rubledeki dişli sayısının artırımı vs işlemlerde bir daha sıkıntı çekmemek. Normalde 1.5 cm yaptırsam işimi görüyor.

Evet gelelim bu işin maliyetine.

Toplamda 940TL. bu sayede Matmazelin masrafı bir anda 971TL den çıktı 1911TL ye.
Canın sağ olsun Matmazel. Sonuçta marketlerde görülmeyecek özel bir bisiklet oldun.
Bir eşin benzerin daha yok.

Olur da keyifli günler geçirirsek birlikte, bakarsın ileride yeni bir grup set de gelir üzerine sevgili Matmazelciğim. :)

------------------

Edit: Özellikle bu jantı seçmemin bir diğer sebebi de elimdeki 6lı rublenin bu arka göbeğe cup diye oturması. Hiçbir göbek değiştirme, ördürme vs ekstra uğraşa gerek kalmıyor. Stickerlerı söküp, yeni mili taktıktan sonra pedala basacağım.