Deore sistemde yavaş yavaş sona geldim. Fakat ufak bir sorunum var ..

Tepki
34
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba öncelikle.Ghost se 1150 vites sistemini deore ile değiştirmeyi kısa zaman içinde planlıyorum.
3x10 vitese geçiş yapıcam nasip olursa. Ufak defek sorunlarım var tabi.
Sorunum arka göbek kaset ruble uyumlu değil. Jantlar X430 o yüzden göbeği değiştirip jant örmeye karar verdim .
Fakat sorun şurda 10V - 32 Tel - 6 Rotor vidalı uygun bir göbek malesef bulamadım.(Kendi araştırmalarımda 7-8-9 var hep.)
Bana arka göbek önerir misiniz ?
Sistem şöyle.
Ayna Kol Deore FC-M 590 (Orta Göbek Hoolowtec)
DEORE RD-M610 Arka aktarıcı
Deore FD-T610 Ön Aktarıcı
Zincir Deore Cn-Hg 54
Deore CS-HG62 10V Ruble
Deore SL-M591 vites kolları (daha ucuz bu sistemde çalışan kol öneriniz var mıdır ? )
Arkadaşlar sormak istediğim sorular var kafamda.
1-Jant olayı çok kafama takıldı.Göbekler ortalama 40Euro dan başlıyor. Bide bunun örme masrafı var.Boşuna para vermiş gibi olacak. Sadece X430 deore 10V uyumlu jant satan biyer var mı? Ön ve arka olarak satıyorlar benim araştırmalarıma göre.
2-Vites kolları gerçekten çok uçuk fiyatta 160-180 TL alivio 3x10 var mı ? var ise deore de uyum sağlar mı ?
3-Sıradan bir arka göbek (ucuz bişet ) işimi görmez mi ? verim sağlar mı ?
4-Parça uyumu sizce nasıl görüşleriniz önerileriniz nedir.

Scudo

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1.9'lu sisteme uygun bir gobek 10'lu sistemede uygun olacaktır.Jant setleri takim halindedir.Göbek alip janti tekrar ordurmeniz en ucuz yontem ayni teller ve ayni jant cemberi kullanilarak.Ben oyle yaptim hatta janti bile kendim ordum.0 maliyet.
2. 2.el cikma deore veya slx kol bulabilirsiniz.Alivio 9 uyumlu bir sistem bu yuzden en alt deore kol bulursunuz.10'lu sisteme uygun herhangi bir vites kolu model farketmeksizin isinizi gorur.
3.Gobeklerin kalitesi arttikca hem akiciligi artiyor hemde hazne korumalari daha kaliteli oluyor su toz camur girmemesi icin.
4.Parca uyumlulugu konusunda shimano katalogundan bilgi edinseniz daha dogru olur parcalarin birbiri ile uyumu konusunda.Deore dusunuyorsaniz set halinde tamamlamaya calisin Aynakol arttiricilar zincir deore ve ayni senenin serisi olmasinda kisisel fikrimce fayda var.

Nokia 3310 cihazımdan Katakumpirik kullanılarak gönderildi.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@V. Uğur Sabuncu

:alkis: :D