Denizli'de bisiklet kazası

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar bu konuyu açmamın nedeni herkes bu yolda dikkatli olması ve benim gibi çılgınlıklar yapmamanız. Bugün Denizli'de hava günlük güneşlikti.Bende duramadım ve 3-4 sene önce aldığımız bisikleti yıkayıp binmek istedim ve de bindim.Aslında geçen hafta bisikleti değiştirecektim ama işler girince KRONU alamadım.Sadete gelelim.
Bisikleti .... benzin istasyonunda yıkayacaktım.Evimle arası 4 km civarı var.Gittim ve orada araç yıkamanın 2 lira olduğu yazıyordu.Sıra bekledim sıra bana geldi amcaya dedim ki yıkayabilir miyiz dedim oda bana ilerideki amcana söyle su tutu versin dedi.Bende amcanın yanına gittim bekledim amcamız bana burası bisiklet yıkama yeri değil dedi.Bende tabi çıktım ve şöyle söylenmeye başladım bisiklet araç değil ki bisiklet karne hediyesi dedim.Ardından yenişehirden çamlığa gitmeye karar verdim.Denizli de yaşayanlar bilir çamlığa gitmek için ya stadyuma kadar gidip oradan tekrar çamlığa gitmek gerekir.
Saat 15.30 civarı 4 martta oldu.
Bende askeriyenin içinden gitmek istedim.Yolun içinde yol çalışması varmış.Hadi onu geçtim.Ondan sonra yokuş aşağı inilmeye başladım.Rüzgar vardı ve midibüs geçti sanırım ama hatırlamıyorum.Bayağı bisiklet yampaladı sonra düştüm.Hatırladığım kadarıyla 2 araba geçti ama durmadı.1 dakika sonra 35 plakalı bir araba durdu.Arabadan inen aileyi çok minnettarım.Bana durup yardım ettiler.
Evime kadar bırakacaklarını söylediler ama ben kabul etmedim.En yakın hastaneyi de götürttürmedim(çünkü hastanelerden çok korkarım.).Siz siz olun tabelara dikkatli bakın ve uyun.Bu yazı herkesi uyarmak için yazdım.Trafiğin o yola neden bisikleti yasak olduğunu anladım.Bu yolu kullanan Denizlililerin o yolu kullanmamalarını öneririm.Ayrıca arabayla gelirken 3 tane bisikletlide o yolu tırmanıyordu.Bence o yolun kenarına bisiklet yolu yapılmalı.Eve varınca asfalta ilk değen kolumun biraz şiş ve acıdığını fark ettim.
Bisikletin sürtünmeyle elciklerde iz ve gidonu tutma demirinde gevşediği için gidon düzgün durmuyordu.
20170304_163710.jpg
20170304_162951.jpg

Arkadaşlar ve kolumum çıkık olduğu anlaşıldı onun ardından alçıya alındı.

Scudo

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Geçmiş olsun hocam, askeriyenin içinden geçen yol inerken zevkli olabilir ancak aşırı sürat yapan çok kişi var orada, iyi daha kötü birşey olmamış.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Işıklar Gazisi, teşekkür ederim işte bende hızın esirine kaldım ama dediğiniz gibi oradaki baraj gibi kanala düşe bilirdim.İyiki yola doğru düştüm.

Tepki
73
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçmiş olsunkardeşim.ben de dün dağ inişinde uçuruma yuvarlandım yaklaşık 40-50 metre. gerçekten şuanda yaşıyor olmam bir mucize sıyrıklıklar şişlikler morarıklıklar var. bir daha yol bisikletiyle ne tırmanırım ne inerim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BadBadWhiskey bende sizin gibi yaşadığımı şükrediyorum.Sizinde anladığım kadarıyla beni gibi aksiyon yaşamak istemişsiniz işte keşke bisiklet tarzları yola uygun olsaydı. Sizede çok geçmiş olsun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Dethagorf hocam sizede çok teşekkür ederim.

20170305_163511.jpg
Bu da kolumun son hali.
Dün cumartesi günü akşam 21.30 sıraları gibi hastaneye giitikten sonra çıkık olunca alçıya alındı.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@Cyclinq
Sevgili Cycling geçmiş olsun. Hikaye tadındaki mesajını yeniden düzenledim.
Sağlıcakla esen kal.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@Cyclinq dostum geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede tekrar sağlığına kavuşursun. Yardımcı olan aileye de gıyabında buradan teşekkür ederim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mesut DOĞRU hocam teşekkür ederim.Konuyu yazarken elim sızladığı için düzgün yazamadım.Siz düşünüp doğru şekilde yazmışsınız tekrar teşekkür ederim.

@caesar hocam zaten onlar olmasaydı eve hayatta gelemezdim.Kolumu hissetmiyor ardından ayağımda topallıyordu.Sizede teşekkür ederim.

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@Cyclinq hocam geçmiş olsun. Yine şanslıymışsınız da iyi bir aile size yardım etmiş. Yani yardım edilebilecek bir yerdeymişsiniz. Ben de bu yaz dağ inişinde, köyde düşmüştüm ve kolum kıpırdatamayacak durumdaydı. Belim de öyle. Tek yapabildiğim sağ kolumla yerde kıvranmaktı. Yardım edecek biri de yoktu, dağ başında kim olsun. Anca kurt olur, köpek olur. Kolumun gidonu tutabilecek ve belimin ayağa kalkabilecek duruma gelmesi 5-10 dk sürdü. En son eve sağsalim, o halde bisikletten düşmeden vardım. O bozuk dağ yolunda, o halde nasıl eve kadar gidebildim, kendime hayret ediyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@dodurgalı_06 hocam sizede geçmiş olsun işte bende bu yaz kron alıp dağa veya uzun yola gitmeyi düşünüyordum ama böyle olunca hayallerim suya düştü.Teşekkür ederim.Her bisiklete iyi bir lastik gerekiyor.İşte dediğim gibi 2 tane falan araba geçti herkes bönbön baktılar geçtiler.Benim düştüğüm yol 3 şeritli emniyet şeridi biraz olan bir yoldu.Benim cüssem biraz fazla olduğu için illa bisikleti üstümden çekip kalkmam gerekti zaten sol elim ve ayağımı hissetmiyordum.

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@Cyclinq
Sağolun hocam. Ama benim sorunum lastik kayması değil, dağdaki 2-3 metre yükseklikten yere doğru dalışa geçmemdi :D. Tekrar geçmiş olsun.

Lovless

Üye
Tepki
41
İsim
GökaLp
Bisiklet
Salcano
geçmiş olsun

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@Işıklar Gazisi bisikletin hasar alan tek yeri, vites değiştirme kolunun gösterge camı çatladı. Ben şaşırdım tabii. Bir de diyolar "Kron sağlam değil". Şehir efsanesi :).