Demir Atım Üzerinden Attı. Surat Murat Kalmadı Bende. Bir Yaralı Yüz'ün Hikayesi.

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçtiğimiz Pazar sabahı. saat 07.05. Yürüme mesafesinde ki iş yerime gitmek için her sabah olduğu gibi yine bisikletime bindim. Ütünlenmiş iş elbiselerimi Mavi jeans poşetine koyup, gidonun sağ tarafına astım. Pedal dönmeye, ben de sokağımın %14 olan yokuşundan aşağı inmeye başladım. 10-15 m. gitmedim bile. Poşetin ön tekere sürttüğünü hissettim, kafamı eğmemle o sürtünmeyi görmem bir oldu. Ondan sonra iletişim koptu. Ne kadar süre geçti bilmiyorum. Gözümü açtım. Yerdeki kanı görüyorum. Pembe ojeli bir bayan burnumu sıkıyor. O bayana burnumun acıdığını, burnumu tutmaması gerektiğini söylüyorum, O da; kendisinin hemşire olduğunu kan kaybımım olmaması için uğraştığını söylüyor. Ayakkabısını gördüğüm bir adam da ambulansa ulaşmaya çalışıyor. Ben tekrar bayılıyorum. Gözümü açtığımda Şile devlet hastanesi acilindeyim. Sorular, sorular. Her soruyu yanıtlıyorum. Beni Haydarpaşa Numune'ye sevk edeceklerini söylüyorlar. Ben onca acının içinde, aldığım iş disiplininden dolayı hemen işletmeciyi arıyor ve kaza yaptığımı söylüyorum. Artık dükkanı açma görevi onda. Ambulansta ve hastane de bana refakat etmesi için eşimi arıyorum. Ambulans geliyor, evin önünden eşimi alıyor ve Haydarpaşa Numune. İlk muayene, tomoğrafi, iğne, pansuman, bandaj, sargı, ıvır zıvır derken saat 16.00'da beni sepetliyorlar.

Tüm bunlar bir poşetin ön tekere girip, tekeri kilitlemesiyle gerçekleşen bir hadise. büyük ihtimal takla attık, ya da beni attı. Bunlar benim varsayımım çünkü hiç bir şey hatırlamıyorum.

2 gün sonra bisikletimi çaprazımızda ki bir apartmanın girişinde buldu kızım. Barentli elcik kırılmış, akord kalmamış, ön teker 8 çiziyor. Ön fren bacakları sıkıntılı. Bana bakarak tan bisiklette bir şey yok. Ben de durum aşağıda ki gibi.

Fotoğraf-0277.jpg

Fotoğraf-0283.jpg

Fotoğrafları yayınlayıp yayınlamamak ta kararsız kaldım ama doğrusu bu herhalde. Bunda 2 ay önce bir kask edindim lakin yanlış renk gönderdikleri için iade etmiştim. Hoş iade etmeseydim yine de böylesi kısa mesafeler için takmazdım Allah biliyor. Ama artık kaska karşı fikrim çok değişti. İş işten geçti ama neyse. Belki benim gibi düşünenler için bir ders niteliği taşır. Ne denmiş kadim ifade de. "Bir musibet, bin nasihattan evladır"

Scudo

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
Çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin. İyiki boynunuza felan hasar gelmemiş.

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon
Tepki
19
İsim
Sebahattin
Bisiklet
Carraro
Çok geçmiş olsun hocam şu günlerde fazla kaza haberi alıyoruz allah korusun herkesi ;)

Aselinki

Üye
Tepki
0
İsim
Enes Y.
Bisiklet
Fuji
burda kaskın ve gözlüğün önemini bir defa daha anladım

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
çok geçmiş olsun allah sizi ailenize bagışlamış

Tepki
24
İsim
Mehmet ÇAKIR
Bisiklet
Diğer
çok geçmiş olsun,
bende 2 hafta önce pazar günü asfalt yol bir anda biterek toprak yola girmiştim, fakat durumu anlayıp bir anda bisikletten atladım Allahtan atladığım yerde
taze dökülmüş 1 metre toprak vardı.

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi dilekleriniz için herkese teşekkürler. Kask takmamak bir kabahat, ama uzun poşetin de rüzgarın tesiriyle jant tellerinin arasına girme ihtimalini bilip te birşey olmaz deyip, rahat davranmak daha da büyük bir kabahat. Devamlı teyakkuz da olmak zorundayız ama işte vurdum duymazlığımız yok mu? Başa bela.

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Buradan ben eski hatıram ile birlikte şu dersi çıkarttım: Geçen aylarda sıcak hava dolayısıyla ceketimi çıkartıp gidonumun üzerine koymuştum. Bir müddet sonra ana yolda ilerlerken tekerlekteki bir sürtünmeyi hissederek yavaşladım. Belki hızımı 10-15 km/sa'a düşürmüştüm. Derken tekerlek birden kilitleniverdi ve ben korkuya bürünmüş duygularımla kaza yapmamak duasıyla kenarı çekildim. Baktım ki ceketin bir kolu ön tekerime girmiş. Elhamdülillah ki arkamda bir araba yoktu. Elhamdülillah ki yavaşlama imkanım olmuştu. Elhamdülillah ki bisiklet takla atmadı ya da beni üzerinden atmadı.
Aman dikkat; gidona bir şey koymamak lazımmış. Poşet asmak falan ziyadesiyle risk arz ediyor. Aman dikkat...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bakarken bile içim acıdı çok fena gerçekten... eskiden üniversitedeyken ben de bisikletin kollarına pazar poşetlerini asardım. Aslında büyük bir yanlış bu ve etkilerini görmüş olduk. Çok geçmiş olsun ne diyim... Önemli olan bu kazadan ders çıkarmak..

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Cok gecmis olsun. Tekrari olmaz bir daha insallah.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok geçmiş olsun. Evelallah yüzünüzdeki yaralar çabucak geçer,hiç üzülmeyin, bir daha hiç tekrarlanmaz umarım

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çıkmak zorundayım, bu işin şakası yok dikkat çekeyim istedim. Herkese teşekkürler ve iyi geceler.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

ozcanar

Üye
Tepki
29
çok geçmiş olsun,sanırım hızınız yuksekti..emniyet kemeri veya kask, çocuk koltuğu gibi seyler kısa mesafede bile olsa ihmale hiç gelmiyor, ne olacağı belli olmuyor.Allah hepimizi kzalardan korusun,ama önce biz tedbiri elden bırakmayalım.

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Off bu nedir abi ya? Geçmiş olsun .

burakoz91

Üye
Tepki
17
İsim
Burak
Bisiklet
Bisan
Geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda eski halinize dönersiniz

tankdemir

Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
bende bazen poşet taşıyorum.. taşımamak lazım işte dikkat etmek lazım.. çokk geçmiş olsun acil şifalar..