delta cromoly yol bisikleti

cagkemal

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaslar..
yaklasik 2 yildir delta cromoly yol bisikleti kullaniyorum. Ön v frenimin bakımını yaparken guvensiz olarak tabir edebilecegim kadar kullanılamayacak hale geldigini gordum. :)
Bu asamada sizlerin yardimina basvurmak istiyorum:
1-Delta cromolynin üzerindeki orijinal jantlara disk fren uygulamasi yapabilir miyim?
2-Disk fren uygulayamacaksam hangi model v freni tavsiye edersiniz?
3-Bir arkadasim sora v fren takımı hediye etmişti fakat piminin maşaya kısa gelmesinden dolayi bisikletime takamadim. V fren modellerindeki pim uzunlugunu internetten alisveris yaparken nasil ayırdedebilirim?

Yardimlariniz için şimdiden çok teşekkür ederim..

Scudo

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
delta bisikletle iletişim kurun.. sonuçta mal onların.. eğrisini doğrusunu onlar bilir..

çağdaş efe

Daimi Üye
Tepki
84
ben de bu bisikleti almayı istiyorum sizce nasıl bir karar olur. hiten ile cromoly farkı nedir acaba?bende salcano city sport var onu verip bunu alayım diyorum mantıklı olur mu.(sebebi yol bisikletlerine bayılıyorum)

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
Bu bisiklette disk fren çok absürt olur. bisikletin yapısı itibariyle çok hızlı durması mümkün değil ve disk fren çok ağır bir şey, çoğu kullanıcının ihtiyacı yok... eğer sert havalarda bisiklet kullanılıyorsa faydasını görürsünüz o da yol bisikletinde değil.

bu bisiklete yapılıcak çok fazla birşey yok, parçalar eskidikçe değiştirilebilir. mil kısa geliyorsa U fren deneyebilirsiniz (eski tip bmx freni) tektro nun düzgün frenleri bende yol bisikletine taktım gayet sorunsuz... uyuyorsa dia compe brs 101 tavsiye ederim.

çağdaş efeyede şunu diyorum. bu bisiklet çok kaliteli bir bisiklet değil ancak cro moly olduğu için dayanıklıdır. bence alınabilir bir bisiklet ileride olaya ısınınca daha iyi bir bisiklet alınır bu da fixed gear olarak değerlendirilir... çok ta keyifli olur.

biraz ağır bisiklet ama olsun daha iyi antreman aslında : )

en iyi bisiklet kullanılan ve sevilen bisiklettir, gerisi yalan...

bu arada hiten çok kötü kalite çelik - demirdir. bisiklet yapımına uygun değildir. cromoly ise eski teknoloji ama kaliteli ve dayanıklı bir malzemedir. tabiki cromolyninde iyi ve kötü çeşitleri vardır ancak yaygın malzemeler arasında birçok kullanıcıya çok uygundur, az esner ama biraz ağırdır fakat ağırlığına göre en mukavim malzemelerdendir.