Delta Bisiklet Sitesi Değişiyor Beklentileriniz Nelerdir? Yorumlarınızı Bekliyoruz...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tüm ürünlerin ya da en azından bisikletlerin en az bir tane mağazada çekilmiş canlı fotoğrafları konulmalı.
Katalog fotoğrafları insanları çok yanıltıyor renk/görüntü konusunda.

Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Ürün açıklamalarına özen gösterilse iyi olur.
Ürünün sitesine kadar gidip özelliklerini oradan öğrenmek zorunda kalıyorum.
Bir şey daha var. Herhangi bir ürüne sağ tık yaptığımızda sadece fotoğrafı açılıyor. Halbuki insan onunla ilgili sayfaya gitmeyi umuyor. Bu çoğu sitede olan bir özellik. İlla alttaki detaylar kısmına basmak gerekmemeli bence.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Birçok kez yazılmış ama benim için tasarım değil, stok bilgisi ve zamanında teslimat önemli.

Bir ürünü satın aldığımda stok olmadığı için geri ödeme yapılıyor veya 3 - 4 gün içerisinde kargo edilmiyor ise o site benim için boş sitedir.

Caner O.

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Bianchi
Ödeme sayfası kesinlikle değişmeli 3D Secure özelliği yok bu yüzden bazı VISA kartlar kullanılamıyor.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
bir web geliştiricisi olarak yorum yapayım.

delta bisiklet sitesinin en büyük sorunlarından birisi hız meselesi. iyi bir firmada host edilmeli. mümkünse cdn (content delivery network) kullanılmalı. bu tarz şeyler pahalı değil ancak kullanıcı deneyimine çok büyük katkıları var.

filtreleme kısmını arkadaşlar yazmış zaten, bu konuya ek olarak filtreleme sistemi dinamik yapıda olabilir. (ajax ile) buda kullanıcı deneyimi konusunda büyük bir artıdır.

fiyatları TL/US/EUR vs tarzında gösterebilmeniz güzel olur. site üzerinden tıklanacak bir seçenek ile tüm sitenin fiyat gösterimi değişebilir.

en son olarak sitenin ön kısmının (front end) iyi optimize edilmesi gerekli. mevcut sitede navigasyonda büyük sıkıntılar var. çoğu zaman tıklanmıyor, menüyü kaçırabiliyorsunuz. yine gereksiz kodların birikmesi önlenmeli. gereksiz kodlar biriktiğinde yine site tarayıcıyı oldukça yavaşlatıyor.

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
ürün ağırlıklarının belirtilmesi önemli bir konu bence. bisiklet karşılatırmaları olabilir. siteye girildiğinde insanın içini açacak şekilde olmalı. örnek verimli çalışan sitelerden bir şeyler kapmak gerek. her alınan üründen müşteri puan kazanacak şekilde bir sistem de gerekli.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ürüne ait açıklamaların detaylı olması çok iyi olur. Ürünün özellikleri (ağırlık vs.), uyumluluğu, yıl bilgisi vs gibi.
Kendi adıma tasarımını beğendiğim Wiggle sitesini örnek gösterebilirim. Ürün sayfaları oldukça tatmin edici. Özellikle ürünlere etkin şekilde yorum yapılabilmesi ve soru cevap şeklinde bilgi alınabilmesi bence çok iyi. Bu şekilde görmeden aldığımız şeylerde insan neredeyse rünü görmüş gibi oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan Y.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mesleğim e-ticaret olduğu için, mevzuatta stokta olmayan ürünü satmanın yasal olarak da problem açabileceğini biliyorum, e-ticaret sitelerinin denetimini gümrük ve ticaret bakanlığı yapıyor, her siparişi, her faturayı ve her gönderiyi tek tek kontrol ediyorlar, çok sıkıntılı bir durum aslında.

Basit tasarım ve kullanıcı dostu bir yapı olması bence en önemli kıstaslardan. İşlevsel bir filtreleme ve en fazla 3 tıkta kullanıcı aradığına ulaşabilmeli.
Hız ve kullanım kolaylığı açısından ödeme sayfası tek sayfa olmalı (adres bilgileri+kargo bilgisi+k.kartı bilgileri girişi vs..)
Kapıda ödeme seçeneğini nedense çok istiyorlar :)
Ürün açıklamaları detaylı olursa kullanıcı farklı sayfalardan ürün bilgisine ulaşmaya çalışmaz sayfadan çıkmadan alışverişi tamamlar, sayfadan çıkarsa alışverişten uzaklaşabilir

Şimdilik aklıma gelenler bunlar

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Stok konusu gercekten cok ciddi bir sikinti olmayan urunu sitede var ama magazada yok onerim ne derseniz a urunu stokta var(talep dogrultusunda yurtdisindan gelecek)
B urunu stokta(kadikoy magazamizda bulunmakta)
C urunu(gokturk,kadikoy magazamizda bulunmakta)
D urunu stokta yok(xx-xx-xxxx tarihinde gelecek)

Vb bir stok sistemi olursa cok daha iyi olur gecen siteden urun baktim lastik bi gittim magazaya 1 hafta sonra yurtdisindan geliyor dediler eger dedigim sekil olursa stok gorme islemi cok daha yararli olur kanisindayim :)

Samsung Galaxy S2 Cihazimdan Gonderildi.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Değerli arkadaşlar çalışmalar son hız devam ediyor. Yazdıklarınızın hepsi için özel çaba sarfediliyor. Sadece tasarım değil alt yapı da tamamen değişiyor.

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
Yeni tasarıma özel tüm ürünlerde %50 indirim bekliyoruz :D

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@ulas
Acikcasi sitesini bilmiyorumda bazi calisanlar degisse daha yararli olacaktir tahminimce.

Mesela dukkandan iceri musteri girdiginde en azindan kafalarini kaldirip buyrun diyebilirler veya isiklar nerde diye soruldugunda bak iste orda yerine su tarafta gibi bir cumle kurabilenlerden olusmali diye dusunuyorum.

(Dipnot: bu arkadasi sikayet edecek bir iletisim numarasi bile bulamadim)

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Vatanbilgisayarda sitesini değiştirdi. Yaptıkları en büyük yenilik fitreleme sisteminde oldu.
Mesela ram alacaksın.

CORSAIR (27)
GSKILL (24)
KINGSTON (16)

seçenek çıkıyor karşınıza kingston oem diye istemediniz. corsair ile gskillin tıklarını koyunca sadece bu iki markanın ürünlerini görüyorsunuz. Alt bölümlerde ddr3, ddr2 seçenekleri çıkıyor. Ayrıca fiyat aralığı ve kaç gb ram olduğuna kadar seçebiliyorsunuz. Bisiklet bölümüde aynı şekilde olmalı.

Kadro - çelik, aluminyum - karbon
aluminyum seçtin > 7005 - 6061 seçenekleri
vites model seçeneği de iyi olur. Tourney - Acera - Alivio
fren kolu seçenekleri o dönenlileri pek sevmiyorum mesela. Onu direk elemek isterdim.
Ayrıca karşılaştırma 4 bisiklet seçtin bu 4 bisikleti karşılaştırabilmek lazım.

Filtreleme sistemi en büyük farkı yaratacaktır diye düşünüyorum.

@Tahsin Y.

Aynen personele biraz daha dikkat etseler daha iyi.

İzmir şubesine gittim. Çok önceleri hatalı aldığım 18 vites 150 TL lik bisikletle gittim. İlerde yeni bisiklet alacam 5 para etmez bir bisiklet bir süre idare edecek şekilde arka vites kolu istedim. Ruble değişmesi lazım yeni vites lazım 200 TL den aşağı olmaz bu dedi. Bisikleti satsam 50 TL etmez 200 TL nereden çıktı. Altı üstü REVOSHIFT vereceksin 30 TL bir şey. Yandakine sordum. Ellerinde 6 vites yokmuş çankayadaki şubesini tarif etti gittim oraya. 6 vites kol yoktu. Madem idare etmek istiyorsun. 7 vites tak dedi. Shimano REVO SHIFT 30 TL ye çiftini aldım taktım. Şimdi rahatlıkla bisikleti kullanıyorum. İzmir şubesi benden koca bir SIFIR aldı. O günden beri ihtiyaçlarımı çankaya şubesindeki diğer bisikletçiden alıyorum. birisi tavsiye yer istediği zaman oraya yolluyorum. O yüzden ilk önce persolenini bir filtreden geçirse iyi olur.

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
Madem sordunuz, benden de bir öneri.

1- Biliyorsunuz, bisiklet sürücüleri için ağırlık önemli. Hem de benim gibi tur yapanlar için.
Sattığınız her ürünün ağırlığını yazmalısınız. Ufak veya büyük obje farketmez.

2- Her ürünün detay bilgisi olsun. Hatta detaylı detay bilgisi olsun.

Aklıma gelen bunlar.

Umarım iyi bir site olur.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Her ay çekiliş yapılsın bisiklet ve bisiklet akssuarları kazanalım :D :in:

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Turan Babacan

tahsin y ve turan babacan'a katılıyorum.
yüzyüze olmasada ben mail ile bilgi istedim. pek alakalı davranmadılar. yani bende esnaflık yaptım. esnaf adam müşteriye tınlamazlık yapmamalı. esnafı bırak müşterisi olan hiç bir işletme yapmamalı.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@mete semiz

mete arkadaşın önerisinde aklıma geldi.

Kendi bisikletini toplama bisiklet bölümü yapılabilir. Kadro şeçilir sonra buna uygun parçalar sırayla eklenir. Ayrıca tutar yanında ağırlık bilgisi de verilebilir. Böylece topladığın bisiklet ne kadar ağır kaç para tuttu görülebilir.

Özellikle Türkiye de cyclocross kadro ve tur bisikleti kadrosu sorunu var. Çok güzel bir alternatif yaratılabilir.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Dostlarimin önerilerine bakinca, aklima bir fikir geldi! Iki tane elemani bir haftaligina Almanya' daki bir büyük bisiklet magazasina gönderin de görsünler, bu is nasil yürüyor, insanlara nasil davraniyorlar, eskiden Türkiye' de pek cok dükkanda yazan tabelalar gibi" Müsteri velinimetimizdir!" gercek anlamda nasil oluyormus, görsünler...
Ben sahsen yurtdisinda yasamama ragmen beni ilgilendiren bazi seyleri TürkiyeÄ deki bazi magazalara soruyorum, sadece Delta Bisiklet degil, hemen hepsine.. Bazi istisnalar haricinde aldigim cevaplar, sordugum soruya göre, kac para kazanabileceklerini hesap ederek verilen cevaplar. Kimse kusura bakmsain ama, cok para kazanilacaksa cevap daha kibar, cok kücük bir seyse, " basimizi agritma" der gibi veya hic bir cevap yok!

• Beğen
Tepkiler: Sefa ve Tahsin Y.
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.