Decathlon'da bir garip uygulama!

Piriket

Üye
Tepki
2
Naylon posetlerin yok olmasi cok uzun zaman aliyor. Cogu yerde paraustu olarak almadiginiz 5 kurusun hesabini sormak ne gariptir ki hesabi sorulacak o kadar haksiz vergi varken.. Unutmayalim, bizler doga distu bisikletcileriz.

Ayrica yurtdisinda naylon poset kullanimi yok. Herkes kendi posetini getirir markete, yinede isterseniz ucreti karsiliginda saglam kagit poset satin alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: jaks39
Scudo

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
@kutlucan

Allah razı olsun..

Emniyet şeridinden de gidelim, bisiklet yoluna da parkedelim, yere de tükürelim, vergi kaçırmak için elimizden geleni ardımıza koymayalım..

Doğru, ne de olsa burası Türkiye. Haklısınız.

(Aşağıdaki fotoğraf tam da şu anda çekildi)
ImageUploadedByTapatalk1454845467.435913.jpg

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Mehmet H.
Harika bir tespit. Maliyet bilinci çok önemli. Sadece bu konuda değil her türlü mal ve hizmette. Katıldığım bir etkinlikte bedava bisiklet formalarının tükendiği söylenmişti erken vakitte. Alakasız insanlar kapışmış. Halbuki devlet formayı 5 ₺'den satsa alakasızlar almaz bize de urun kalırdı.

valento

Üye
Tepki
38
İsim
murat kırlı
Bisiklet
KTM
malesef bedava yağı bulduk mu dediğiniz gibi.ama eğer decathlon poşetleri parayla satıp o parayıda yaptığı bağışlarla vergisinden düşürüyorsa dahada alışverişmem yapmam decathlondan.

Murtega

Daimi Üye
Tepki
498
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Kosulsuz ürün iadesi, fiyat/performans ürün satisi olunca "ne kadar kurumsal, ne kadar avrupali bir firma", poseti parali satinca ovvv... :D
Umarim bu uygulama sadece eldeki stoklar bitinceye kadardir. Sonrasinda daha kaliteli ve cevre dostu canta/posetleri 2-3 TL gibi daha gercekci ücretlerle satmaya baslarlar.

jaks39

Üye
Tepki
40
İsim
ilker
Uygulamayı beğendim eğer bir alışveriş için gidersem ihtiyacım varsa poşet alabilirim yoksa poşetsiz alacağım ama her iki durumda da poşet için 5,10 tane ücretin kesilmesini rica edeceğim katkı için.Bir de geri dönüşüme verilse de zarar veriyor hiç kullanmamak daha iyi diyen arkadaşlar olmuş, tamam doğrudur fakat bu şekilde en ince ayrıntısına kadar girersen sende bisiklete binme lastik eskiyor atıyorsun veya geri dönüşüme gönderiyorsun madem o da yine zarar..Bu işin sonu yok insan günümüzde doğaya bir şekilde zarar veriyor öyle veya böyle buna kişisel olarak dikkat etmek , kampanyaları desteklemek gerekirse katılmak protesto etmek , derneklere bağışta bulunmak ve çocuklara da bu duyarlılığı aşılamak bizim yapabileceklerimiz..

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
izmit mağazasındada aynı durumla karşılaştım. tamam poşeti 5 kuruşa veriyorsunda poşetini zar gibi ipincecik verme...! eve varmadan poşet delindi gitti...

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
Gelişmiş ülkelerde bütün mağazalarda öyle ve mantıklı ama anlayamayanlar var kapasite yetmiyo.

@iskender şerit

Doğada çözünen poşet. bi zahmet çanta taşıyın

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Serkan Mıstınoğlu meselenin 5 kuruş olmadığını yazdım demekki okumamışsınız alışverişimi iptal edip etmemek kişisel tercihimdir şikayet dilekçesi yazarak uygulama hakkında bilgi vs edinmekte, eğer psikolog vs değilseniz sizin benim ruh halimi anlamanıza ve tedavi önermenize hiç gerekte yok ihtiyacımda yok.Burada olayı onlarca kişi tartışmış bişeyler yazmış hiç kimse sizin gibi bilgisayar başından şahşıma psikolojik sorunlu diyerek hakaret etmemiş şahsınız bunu yazarken moderatörlüğünden mi güç alıyor bilmiyorum. İnsanları tanımadan bu şekilde üstü kapalı hakaret etmeniz hoş değil. B mesajı beğenen kişilerede ayrıca şaşırıyorum.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.806
Bisiklet
Scott
her gün binlerce hayvan denizlerdeki poşetleri yediği için ölüyor. Binlerce yunus, kaplumbağa bunlar yüzünden can veriyor. Plastik üretilirken de çevreye bırakıldıgında da toprağı-suyu-havayı kirletiyor ve zehirli kimyasallar yayıyor.
@DogukanSahil Arkadaşımın da dediği gibi piller de çevreyi kirleityor.
1 tane kalem pil 3metreküp toprağı tamamen zehirliyor ve besin zincirine karışan ağır metalleri içeriyor (%100 kanser yapıcılar)
Cebine koydugun bir poşeti 2 defa kullanman bile bir çok şeyi etkiler.
En güzeli ise @Asusmune dostumun dediği pazar fileleridir. Benim hatun evde görünce bu ne? dedi
Pazara gittim "abi poşetin güzelmiş !" dediler Böylesi balık hafızalı ve özenti bir toplum olduk.

• Beğen
Tepkiler: valento

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Serkan Mıstınoğlu hala 5 kuruş tasınız. Sinirimi kontrol ediyorum olay sırasında yanımda olmadığınız için farazi konuşmayın karşınızdaki insanı burada yazılan şeylere göre "almakta olduğunuz psikoloji ve rehberlik dersleri" ile değerlendirmeyin. "Psikolojik destek alanlar sizin sandiginiz gibi deli degildirler" demişssiniz yine yazdıklarımı düzgün okursanız benim "deli" kelimesini kullanmadığımı ya da kastetmediğimi görürsünüz. Sonuç olarak şahsım hakkında böyle bir değerlendirmede bulunmaya hakkınız yok.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.710
Bisiklet
Cervélo
@Bahadır Aktaş Peki kusuruma bakmayin ben olayi yanlis anlamisim. Decathlonu bu uygulamadan oturu kiniyorum. Rahatsiz olduysaniz yorumlarimi degistirebilirim.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
alkollü içki satışı 22:00 dan sonra yasaklanınca da diktatör falan diyordu bizim aydınlar. o zaman avrupada abd de parklarda içki içmek bile yasak, 22:00 den sonra içki satışı da yasak. ama o zaman avrupa yı örnek almıyorlar. poşet konusuna gelince fransız menşeili decathlon yapınca arkasında duruyorlar hemen. bim başlatsaydı poşet işini bu kadar arkasında durarmıydınız çevreciler

• Beğen
Tepkiler: M.A.Y.

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Serkan Mıstınoğlu benim rahatsız olduğum konu şahsıma yönelik tutumunuz yoksa firmayı kınadınız kınamadınız fikrime katıldınız katılmadınız burada yazan herkes gibi istediğinizi yazabilirsiniz değiştirtmek vs haddime değil. Olayı kişiliğim hakkında yorum yapmaya getirmeniz beni üzen şey.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.691
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Angel avrupada gayet güzel gecenin 12'sinde alkolümü alıp, sokaklarda gezerek kızlara laf atılmadan dolaşıyorum. çok yanlış yerlerde geziyorsunuz... Dikkat ediniz.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.691
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zaman'ın haberine göre kısmından sonrasını okumadım. Güney Kıbrıs'ta Yunanistan'da İngiltere'de bulunmuş ve dediğimi yapmış bir şahsiyet olarak; Külliyen yalan.

İşi siyasete sokmadan devam edelim.