Decathlon'da bir garip uygulama!

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Mert E. Kimsenin bana inanmasini beklediğim yok bisey uydurdugumda yok. Siz kendinizi bu konuda yetkili hissedip siralama yapiyorsunuz. ben poşet zararsiz demedim ayrica . Siz poset konusunda ki hassasiyetiniz yüzünden decathlon daki butun poşetleri sanki ben alip kullaniyormusum gibi bana yuklenmeye devam edebilirsiniz ama bende diyorum ki decathlon bu konuda samimi ise topladigi paranin yarisini degil tamamini bagislasin ve bu uygulamaya bundan sonra araliksiz devam etsin

Scudo

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
"uzaydan baktığınızda istanbulu göremiyorsanız, attığınız poşetlerle dünyayı kirletmeniz imkansız"
Albert Enişten
bu söz kayıtlara geçsin

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
Avrupa da 3 sehir gezdim yiklasik 15 gun sokaklardaydim sadece 1 yerde bile bedava poset uygulamasi gormedim.
Cok yerinde bir uygulama.

• Beğen
Tepkiler: jaks39

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
@Bahadır Aktaş Ben size yuklenmiyorum, bilakis "hem burada hassasiyet gosteriyorsunuz, hem de elinizde poset geziniyorsunuz" diye dayanaksiz bir ithamda bulunan sizsiniz.

Ikincisi, yetkili de degilim, siz "plastik torbadan daha cok kirleten plastik atiklar da var" diyorsunuz, ben de diyorum ki "hayir bakin arastirmalar oyle gostermiyor, denizleri en cok kirleten plastik sey, poset" diyorum..

Decathlonun samimiyetini ben bilemem, ancak samimi veya degil, sirf siz beles torba istiyorsunuz diye samimi olmadiklarini dusunup cevreye faideli bir uygulama olmadigini iddia edemezsiniz, diyorum.

Hepsi bu.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
valla süpermiş elin adamı para bassın
kapitalizm fabrikalarda poşet üretsin bedava çöpçüsünü de hazırlamış herifler çıtınız çıkmasın
sonra poşet toplayın

Tamam vurmayın beyler gidiyorum iyi akşamlar

içinde carbon bulunan malzemelere organik denir. inorganiklerse minerallerdir.
poşetle nasıl çevre kirletiyorlar yeminle anlamıyorum

veya suya döktüğün yağ nasıl suyu kirletiyor
olsa olsa suyun yüzeyinde zar gibi birikir suyun oksijen alımını azaltır. balıklar ölür
veya balıkların hakanallarına yapışır balık ölür ama

nasıl petrol zararlı anlam veremiyorum

adam lıkır lıkır benzin içiyor

varmı poşetten ağacı kuruyan

zararı varsa yasakla kardeşim kapitalizme bu kadar mı köleyiz

mşehirli

Üye
Tepki
38
İsim
Murat Şehirli
Bisiklet
Merida
Artık insanları nasıl sömüreceklerini, ne gibi taktikler uygulayacaklarını şaşırdılar. İnsanlar böyle yerlerden alış veriş yapmacak ki, tokat olsun. Ders olsun. Konuyu açan arkadaşın dediği gibi, sosyal sorumluluk o firmaya ait, zorla bağış alınmaz. Zamanında güldüğümüz Dede Korkut Masallarındaki DELİ DUMRUL hikayesi gibi oldu ülkemiz. Deli Dumrul binlerce yıl önce görmüş meseleyi... Vahşi kapitalizm tamam ama bu artık katleden kapitalizm... 10 tane poşet istememişsiniz sonuçta, tek ürün yerine birçok ürün alsaydınız, elde eşofman tayt top ne bileyim envai çeşit ürün. çevreyi korumak, İsrafı önlemek ayrı şey, engel olanları illaki desteklerim ama bağış adı altında para vermek zorunda değilim.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Aktaş

mşehirli

Üye
Tepki
38
İsim
Murat Şehirli
Bisiklet
Merida
@(link) teşekkür ederim :)

B

BF Okuru

Misafir
@mşehirli

Sizden zorla bağış almıyorlar. Poşet, Decathlon'un para vererek ürettiği bir ürün. Bunu ücretlendirmiş, satıyor yani. Bu ücretin de yarısını bir yere bağışlıyor. İşin özü bu. Decathlon'a poşet için ekstra bir ödeme yapıyorsunuz, onlar da artık kendilerinin olan parayı bağışlıyorlar ve bunu da söylüyorlar. Bu hoşunuza gider, gitmez bilinmez. Ama ürünü için ücret talep ediyor adamlar. Bu kadar.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
@drumbanger

Sunun idrak edilemiyor olmasi, yapilan faaliyetin iyi kotu cevreye zararli bir urunun kullanimini azaltacak olmasi, bunlara ragmen insanlarin "ne munasebet kardesim o poset benim hakkim" diye bir kafada olmasi cok acayip hakikaten.

Bu mentalite ile ulkede bisikletin gelismesine calisanlara hakikaten allah kolaylik versin.

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.317
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Bisiklet forumunda bu konunun yer alması gereksiz. Tüketici sorunlarıyla ilgili bir mecrada bulunmalıydı.

mustc1940

Üye
Tepki
52
İsim
Mustafa Çelik
Bisiklet
Sedona
Decathlon'un poşetten para aldığına şaşıranlar, diğer tüm poşet kullanan firmaların aslında poşet parası aldığını ama bunu ürün fiyatlarına(toplam maliyete) eklediğini biliyor muydunuz? Hayır mı ? Peki.

• Beğen
Tepkiler: jaks39
B

BF Okuru

Misafir
@Bahadır Aktaş konudan sanırım birazcık uzaklaşılmış anlatayım bende hikayemi, bir tekel bayiiye girdim misafirliğe gitmiştik ogün yemek falan yencek dedim la şurdan iki fanta gazoz alayım da boş gitmeyelim(zaten öğrenciyiz :p) neyse gittim aldım koydum tezgaha kredi kartı evin bendeydi bozukta yok uzattım onuda burdan alabilirmisin diye sonra vay efendim kredi kartıyla 4 liralık şey mi alınırmış bilmem ne bende ver dedim kartı koydum alacaklarımıda çıktım gittim, Yani lafın kısası biz müşteriler kimsenin paşa gönlüne göre bişey alıp almamak konusunda karar vermeyiz usul ne ise o şekilde herkesin işi görülür "Kimse bana alışveriş arabası paralı o paralarda bağış yapıyoruz falan demesin arkadaş ya ben kendim gider yardım ederim elimin ulaştığınca"

Feyyaz Baydar

Aktif Üye
Tepki
58
İsim
Feyyaz Baydar
Bisiklet
Focus
@drumbanger
Daha tartşmanın bi anlamı yok. Arkadaş durumu en iyi şekilde özetlemiş.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@drumbanger

iyi de arkadaşım istenilen ücret komik
poşeti ürün sayıyorsak bunu tam çıkarken poşet ücretli ver 10 lira dersen adama söverler
hele stenilen para küçükse daha çok söverler
bir insana büyük borçtan sövmezler küçük borcu olup ta vermeyen adama söverler
benimişim gücüm var kasaya gelmişim, ağzımdan her kelimenin tutarı en az 5 lira olacak adamım mesela
terminatör filmede kelime başı 5 bin dolar almış misal
beni niye yoruyorsun saçma kampanyanla ve zorla neden 5 kuruş alıyorsun

Bana deseler al şu 10 lirayı üstü kalsın defol derim kasiyere
poşet paralıymış
poşetini başına çal

almanyada olabilir böyle bir uygulama ama Türkiyede olamaz
kız arkadaşınla çay içmeye gidip sen kendi çayının parasını öde demek gibi bu

poşet vermiyoruz de kese kağıdına sar yada fileye
bi de bağışkutusu yap
bozukları millet zaten doldurur

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
Yahu tek amac para kazanmak degil.. Cok mu zor bunu anlamak?

Amac poseti de parali yapip, hem bu masraftan kurtulmak, hem de cevreye zararli bir nesnenin kullanimini azaltacak bir motiv olusturmak..

Hala millet isin gorgusuzlugunde, kasada birisi poset icin bu parayi isterse, 10 tl verirmis ustu kalsinmis.. Yuh be birader, aferin, oyle yaparsin o zaman sen..

edit: Pardon ya, halil bey yazmis onu, troll'e geldik.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Evet böyle bi sorun var ve hayır bunu bu tarz '5 kuruş poşet bağışı' ile çözemezsin. Yapılması gereken mümkün olduğunca şuan ki yetişkin nesli eğitmeye çalışıp genç ve çocuk jenerasyonu eğitmek. Başka yolu yok. Bu tarz uygulamalar toplum üzerinde ters tepki yaratıp aksine tüketimi arttırıyor bence..

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Metro marketten bisikletim için çakmak gözünden çalışan pompa almıştım çıkarken kasada poşet ücretli demişlerdi pompa elimde kalmıştı ilk kez metrodan alış veriş yaptım ikinciye gidersem yanımda bim boşeti götürüp kasiyerin gözünün önünde aldığım her neyse içene koyacam koymadan önce de cebimden çıkarıp açılsın diye havada olabildiğince sesli sallayacağım.

Metro yu bilmem de diğer mağaza ve marketlerin poşet ücretli demesi saçma poşet vermeyen bir yere bir daha gitmem yanımda poşet taşımak zorunda değilim yarın manav da pazarda domatesler için poşet parayla derseler ne olacak ondan sonra domatese değilde poşete zam gelmeye başlar

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.574
Bisiklet
Giant
Bu konu gerçekten ibretlik bir konu oldu.

Şu ülkenin insanına inancım biraz daha azaldı. Artık ülkede olan kepazeliklere şaşırmamak lazım.

Tamamen çevreyle ilgili bir uygulamayı, egolarını tatmin etme yolu olarak gören acayip insanların habitatında bisiklet kültürü falan da gelişmez zaten.

Geçmiş olsun.