Decathlon Van Rysel Edr Road Af 2020 Ülkemizde Satışta

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
2.084
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti henüz gidip inceleyemedim ama yazılanlardan, çizilenlerden fiyat-kalite oranının iyi olduğunu düşünüyorum.

Ne zamandır yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum ama tek sorun kilo problemim. 185 boy ve 97 kiloyum. Bisikletin istiab haddi 110 kilo diyor ama bu konuda konuştuğum neredeyse tüm bisikletçi dostlarım 90 kilo üzerinde yol bisikletinin bir eziyet olduğunu söylüyor. Dayanak noktaları da muhtemelen ince lastikler falan sanırım. 97 kilo olmama rağmen yağ oranım düşük, abartılı bir göbeğim yok ama 53 yaşında olduğum için 90'ların altı artık bana zor görülüyor. Bu kiloyu +/- 3 kilo ile korumak şartıyla Van Rysel alıp almama konusunda kararsızım.

Bu konuyla ilgili forumdaş dostlar ne düşünür?

Scudo

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
97 98 kg arasındayım. 2 yıldır yol bisikletine biniyorum sorun olmadı. çok agresif kadro olmadıkça sorun olmaz bence, en azından benim deneyimim endurance kadroyla sorun olmadığı yönünde.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
boyunuza göre fazla kilolu sayılmazsınız ayrıca decathlonda saıtılan van rysel edr road af 105 dişli oranları rahat edeceğiniz 50x34 11x32 oranlarına sahiptir yokuşta bile zorlamacağınıza eminim

mert889

Üye
Tepki
0
İsim
Mert
Bisiklet
Trek
Herkese merhaba ,
Bisiklet çok iyi duruyor başlangıç için alınır mı peki yoksa daha iyi alternatifler bulabilir miyiz?

Son düzenleme:

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.210
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba ,
Bisiklet çok iyi duruyor başlangıç için alınır mı peki yoksa daha iyi alternatifler bulabilir miyiz?
Başlangıç için biraz pahalı kalıyor. Tercih sizin tabi, ama daha giriş seviyelerine de yönelebilirsiniz, Mosso, Salcano, Carraro, Bisan gibi markaların Sora yada tiagra setli versiyonları olabilir. Van rysel alınmaz demiyoruz sadece fiyat açısından söyledim.

Granixx78

Üye
Tepki
2
İsim
Osman
Bisiklet
Salcano
Herkese iyi günler dilerim. Sizce Decathlon 2020 yol bisikletimi yoksa carraro 062 aero yol bisikletinimi alırdınız.fiyatları aynı 2 sininde.

• Beğen
Tepkiler: Tuzlu_Fıstık

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Granixx78 kardeşim güzel kıyaslama benimde karşılaştırdığım modeller bu ikisi. carraro aero kadroya sahip 52x36
11x28 dişli oranlarına sahip decathlon ise 50x34 11x32 dişli oranıyla geliyor ve tırmanışa daha uygun. arkasında decathlon var ikisininde jantları denk gibi burda tamamen arkasındaki satıcılar kadro geometrisi renkleri tasarımı ve kullanıma bağlı seçim tercihi var ..belki carraroyu nakite daha uyguna alabilirsiniz decathlonda öyle birşey yok

Tepki
19
İsim
Miraç Yılmaz
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben de sipariş verdim, uzun uzadıya düşündüm taşındım arada hemen hemen 1 kg bir ağırlık var ve evet bu ağırlık aero farkından dolayı tabi ama hesapladığım kadarıyla van ryselda hafif bir sele ve sele borusuyla ağırlığı 8.2 lere kadar çekmek mümkün ama 062 için bu söz konusu değil.

beermug

Aktif Üye
Tepki
344
İsim
Kemal Etikan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese merhaba ,
Bence alınabilecek bisiklet. Artıları; makul denebilecek fiyata yeni 105, ar-ge'si ve deneyimi olan bir marka kadro ve satış sonrası destek. Eksi yönü 2020 yılında kadro dışında kablolama. Başlangıç kullanıcısı açısından bu bisikleti sıfır olarak almak bence avantajlıdır. Salcano, Bisan gibimarkaların kadrolarına oranla bu kadro çok daha iyidir.

• Beğen
Tepkiler: mert889
Tepki
19
İsim
Miraç Yılmaz
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence alınabilecek bisiklet. Artıları; makul denebilecek fiyata yeni 105, ar-ge'si ve deneyimi olan bir marka kadro ve satış sonrası destek. Eksi yönü 2020 yılında kadro dışında kablolama. Başlangıç kullanıcısı açısından bu bisikleti sıfır olarak almak bence avantajlıdır. Salcano, Bisan gibimarkaların kadrolarına oranla bu kadro çok daha iyidir.
Kablolama temizliği ve bakımı açısından kolaylık sağlanması için dışardan yapılmış, yani al bunu kendin temizle kurcala demiş bir nevi

BooJack

Üye
Tepki
60
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu sıra pedalı çevirirken gıcırtı gelmeye başladı sanırım orta göbekte bir sıkıntı var. Şimdilik idare eder ama sürekli gıcırtı duymak insanın moralini bozuyor kendim kurcalamaktan da korkuyorum göbek olunca.Mecbur bisikletçiye düşecek yolumuz galiba 😢

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.210
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu sıra pedalı çevirirken gıcırtı gelmeye başladı sanırım orta göbekte bir sıkıntı var. Şimdilik idare eder ama sürekli gıcırtı duymak insanın moralini bozuyor kendim kurcalamaktan da korkuyorum göbek olunca.Mecbur bisikletçiye düşecek yolumuz galiba 😢
Vidaları ve sele vidalarını kontrol edin, Belki montajda fazla sıkmamış olabilirler, yada zinciriniz yağsız olabilir.

beermug

Aktif Üye
Tepki
344
İsim
Kemal Etikan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kablolama temizliği ve bakımı açısından kolaylık sağlanması için dışardan yapılmış, yani al bunu kendin temizle kurcala demiş bir nevi
Bence bizi değil, işçiliği azaltacağı için kendilerini düşünmüşler. 2020 yılında çok spesifik amaçlı kullanım yoksa, dıştan kablolama pek hoş bir görüntü değil.

• Beğen
Tepkiler: Demir Atlı Adam

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dışarıdan geçen kablo içeriden geçene göre daha fazla kirlenir ve korozyona uğrar. Kolaylık değil zorluk olur. İçeriden geçen kablonun kanalını kaçırmadıktan sonra dışarıdan geçenle arasında en ufak bir zorluk farkı yok.

bonder76

Daimi Üye
Tepki
699
İsim
Bumin
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Malum Alış-Virüs merkezleri açıldı ama Decathlonlar açıldımı bilmiyorum açıldımı dostlar?

eness

//**
Tepki
260
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Açık olan mağazalarını internet sitesinde belirtmişler.

• Beğen
Tepkiler: bonder76
Tepki
19
İsim
Miraç Yılmaz
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence bizi değil, işçiliği azaltacağı için kendilerini düşünmüşler. 2020 yılında çok spesifik amaçlı kullanım yoksa, dıştan kablolama pek hoş bir görüntü değil.
Dışarıdan geçen kablo içeriden geçene göre daha fazla kirlenir ve korozyona uğrar. Kolaylık değil zorluk olur. İçeriden geçen kablonun kanalını kaçırmadıktan sonra dışarıdan geçenle arasında en ufak bir zorluk farkı yok.
Ben sitede yazılan açıklamayı belirttim yani neden böyle olduğunu yani kendi yorumum yoktu. Daha önce de dış kablolandırma bisikletim olmuştu bu da öyle oldu ben o kadar kötü durduğunu düşünmüyorum estetik olarak, bakalım fiziksel olarak o kadar yıpratabileceğim mi

• Beğen
Tepkiler: YagizY

Spd-SL Terlik

Aktif Üye
Tepki
1.018
İsim
Osman Sarıkaya
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Kablosu dışardan geçmesi estetik açıdan hoş durmasa da fiyatına göre jantları, 105 seti ve 8,8 kg ağırlığı dikkate alarak piaysadaki en iyi f/p bisiklet olduğunu söyleyebilirim.

Açıkçası önümüzdeki kışa bir adet edinmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: amasseia ve MakRo