Decathlon ürünlerine kâr koyup satan köylü kurnazı esnaflar

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Merhaba Arkadaşlar
Dün Kurtköy Viaport decatlon'dan pantolon yağmurluk bakarken internet üstüne diğer muadil ürünlerle fiyat karşılaştırması yaparken bir ürün sayfası dikkatimi çekti:
(link)
Bir gariplik olduğunu sezmiştim. Tahmin edeceğiniz üzere decatlonda 69,99 ₺ olan ürünün tıpkısının aynısını((link)) bu köylü kurnazı vatandaş 153 ₺'ye satıyordu. O gün decatlondan yağmur pantolonunu ve o gün almayı planlamamış olduğumuz birkaç ürün daha satın alıp alışverişi tamamladık. Eve döndüğümüzde n11'de yağmur pantolonunu 150₺'ye satan şahsa ait n11 hesabını inceledim. İlgili hesap için: (link)
Bu sayfadan dilediğiniz herhangi bir ürünü Decathlon'un sitesindeki muadilleri ile karşılaştırın, tıpkısının aynısı olduğunu göreceksiniz. Veya n11, gittigidiyor vb. sitelerde Decathlon markalarını aratın, decatlonda satılan ürünlerin tıpkısının aynısına fahiş kârlar konulduğunu göreceksiniz. GittiGidiyor'da "Oxelo"(Decathlon'un paten ve kaykay markası) diye arattığımda bulduğum ürünlerden birisi: (link)
Aynı ürünün Decathlon fiyatı için: (link) Örnekler çoğaltılabilir. Lütfen bu köylü kurnazlarına karşı bilinçlenelim, çevremizi de bilinçlendirelim.

Scudo

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Bilinçli tüketici olmak lazım, bir ürün alacaksam her daim araştırırım ve muadillerini yada alternatiflerini ararım. Bir çok kez böyle kurnaz kişilere denk geldik tabii ama önceden araştırma yaptığım için kazıklanma (aldatılma) yaşamadım. Çevremdeki arkadaşlarıma hep araştırın derim.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyice araştırmadan ürün almamak gerekiyor, kimileri var, fiyatları tutturabildiğine yüksetmiş. Yukardaki örnek gibi bildiğin iki katı fiyata veriyorlar. Normal bir internet kullanıcısı ilk gördüğünde atlıyor, alıyor. Bunlar varki bu adamlarda böyle çakallıklar peşinde

• Beğen
Tepkiler: Orkun KnighTR34

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Aynısını Tchibo ürünlerinde yapanlar da var. Birden fazla kaynaktan fiyat araştırması yapmak şart.

• Beğen
Tepkiler: Orkun KnighTR34

Alptriatlon

Aktif Üye
Tepki
745
Bisiklet
Cube
Serbest piyasa ekonomisinde bunlar normal, fiyatı uygunsa alınır, pahalı ise zaten konuşmaya bile gerek yok.
Mont vs. ne ki, sıfır fiyatından daha pahalıya, iki üç yıl kullanılmış 2. el bisiklet satmaya kalkanlar var.

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
piyasa ekonomisi, uyanık olmak lazım......................bu dediklerimden bunu onayladığım anlaşılmasın, oyununun kuralları bu....

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@Alptriatlon
Haklısın, geçen garaj kumandası çoğalttırmaya giderken bizim sokağımızda 50 yaşlarında bir adamı elinde Sedona marka bir yarış bisikletiyle apartmana girerken yakaladım. Bisiklet hastası olduğumdan dayanamayıp adamla bisiklet hakkında sohbet ettik. Yaklaşık 2 yıllık bir bisikletti ve Shimano Claris set vardı. Fiyatını sordum, daha o gün 2. el olarak almış ve 2000 liraya almış. Ben de "Keşke biraz daha pazarlık yapsaydın" dedim. Zira 200 lira daha verse Shimano Claris setli Mosso Cavalier marka bisikleti 0 KM olarak satın alabiliyordu.

Alptriatlon

Aktif Üye
Tepki
745
Bisiklet
Cube
@Knight Rider

Vicdansız insan çok

Cep telefonları ilk çıktığında, kutudaki telefonu tek başına satıp, daha sonra; "- kullanmak için bunları da almanız lazım" diyerek, kutu içinden çıkan pil, adaptör vs. için ayrı ücret alanlar olmuştu.
En profesyonel insanlar bile, bilgili olmadıkları konuda kolyca kandırılabilir. malesef kurallar, kontroller vs. olmadığı için, mağdur olan yaşadığı acı tecrübe ile kalıyor.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@Alptriatlon
Gıda ürünlerinin yanına üretici firmaların koyduğu promosyon ürünleri(yoğurdun yanında kaymak bedava vb.) ayrı olarak parayla satan veya "3 al 2 öde" tipi promosyonlu paketleri bozup her bir ürününü tane fiyatından ayrı ayrı satan köylü kurnazı bakkalarımızı da unutmayalım.

• Beğen
Tepkiler: Alptriatlon

Alptriatlon

Aktif Üye
Tepki
745
Bisiklet
Cube
@Knight Rider

Geçenlerde eczaneden bir kutu reçeteli ilaç aldım, içinde 3 şerit ilaç olması gerekirken, şeritlerden biri eksik çıktı, tam sayıyı bilmiyorum ama, mesela 24 tane hap çıkması gerekirken, iki şerit yani 16 tane hap çıktı.
Hemen farketmedim, tedavi süresi ile hap sayısı tutmayınca birkaç gün sonra anladım, hemen aldığım eczaneye gittim, eczacı gayet rahat "olabiliyor" dedi. eczacının ifadesi ile ilacı getirenler bazen eksik getirebiliyorlarmış "kutu içinden şerit alabiliyorlarmış." Eczacı kusura bakmayın, eksiğimizi tamamlayım demedi, baktım utanmasa beni suçlayacak, la havle dedim. belki içinizden çık git diyorsunuz ama, çıkamadım :) ilaç lazım, başka eczaneden parayla da almak mümkün değil, neticede reçeteli satılan ilaç.
Neyse sinirim bozulmasın diye, eksik olan 8 hap tek satılmadığı için, tekrar bir kutu ilaç aldım ve çıktım. artık kutunun içinden hapları ezcacı mı çalıyor, toptancı mı çalıyor, eczacının çırağımı çalıyor orasını Allah bilir.

Bu saçma tecrübeden sonra, ilaç gibi önemli şeylerin, kutularının neden açık olarak satıldığını "kutunun açılıp tekrar kapanabilmesi" anladım.
Gofretler, cipsler bile hava almaz, açılamaz kutularda satılırken, Antibiyotikler ve diğer hayati önemi olan pahalı ilaçlar, malesef kolayca açılıp tekrar kapanabilen basit karton kutularda satılıyor.

Lütfen ilaç alırken; Kutunun üzerinde yazan ilaç miktarı ile, içindeki ilaç miktarının eşit olduğunu kontrol edin, ayrıca kutu üzerindeki son kullanım tarihi ile kutu içindeki şeritlerin yada şişenin son kullanım tarihini de konrtol etmeyi ihmal etmeyin.

biraz uzun oldu ama, sağlık olsun :)

Ömer ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
210
Esasında bu dünyada yaygın olarak yapılan bir e-ticaret modeli.
Son kullanıcı fiyat araştırması yapmadan aldı diye bu satıcılar üçkağıtçı olmaz.
Olsa olsa uyanık olur.

• Beğen
Tepkiler: Levent Kırça

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Az önce Detailturkey forumunda gördüğüm post:
Screenshot_20180415-212001.jpeg

Detailturkey forumunun ilgili konusu için:
(link)

İlgili seramik kaplama ürününün n11 fiyatı için: (link)

İlgili seramik kaplama ürününün AliExpress fiyatı için: (link)

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu hareketler ne müslümanlığa sığar, ne insanlığa. Para kazanmak için her yol mübah olmuş bunlara. Para gelsin de haram/helal farketmez. Demek ki ahiret inancı da yok ki rahat bu insanlar. İnanmıyor veya bronzlaşır çıkarız diyenlerden olsa gerek.

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Zamaninda bursadaki bir bisikletci kendi sitesinde 21tl ye sattigi orta gobegi bana 50 liraya satmisti. Ne taktigini goremeyecegim icin arastirma firsatim taki sokene kadar olmamisti. Birde sele almistim sele fiyati dogruydu ama. Onun adi sani yaziyor ya bakabilirim etrafta fiyatina diye onda oyle bir harekete giremedi.

O gundur ugramam dukkanina. Dedigim olay 10 yili gecti tabi. Ayni gobek simdi hakketten 50 lira :)

Carel

Forum Demirbaşı
Tepki
743
Bisiklet
Sedona
Ülkede kim kimi tutarsa :)

Tepki
9
Bisiklet
Scott
Decathlon iletişim bölümünden ilgili kişileri haberdar etmek lazım, etik değil ve başları ağrıyabilir.