Decathlon ürünlerine kâr koyup satan köylü kurnazı esnaflar

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
İnsanların neden karşı çıktığını anlayamadım. Sonuçta serbest piyasa ekonomisi.. Pek çok kişi internetten alışveriş yaparken çekiniyor, veya hepsiburada, n11 gibi görece bilinen siteleri kullanıyor. Eh, kupon, banka puanı vs birleştirip kampayalarla uyguna alabiliyorlar. Yanlış da anlaşılmasın, böyle bir iş ile uzaktan yakından alakam yok, ama isteyen de gider alır, engellemeye çalışmak biraz garip geldi.

• Beğen
Tepkiler: Özcan
Scudo

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@bornkiller2
Hadi atılacak maillerin şablonu da benden olsun:

"
Sayın Decathlon Halkla İlişkiler Sorumlusu

Türkiye çapında tanınmış e-ticaret sitelerindeki bazı mağazaların sahipleri maalesef kendi bünyenizde ürettirip mağazalarınızda sattığınız private label ürünleri satın alarak kendi mağazalarına koymakta ve fahiş kârlar koyarak satmaktadırlar. Bu durum hem ticaret etiği açısından nahoş durumlar yaratmakta hem de mağazalarınızdan çok sayıda toptan alım yapıldığından mağazalarınıza alışveriş yapmaya gelen son kullanıcı aradığı ürünü o günkü stoklarda kalmaması nedeniyle bulamayabilmekte. Decathlon firmasından ricam firmanın kendi bünyesinde ürettirdiği private label ürünleri Türkiye çapında bilinen e-ticaret sitelerinde üstüne kar koyarak satmaya çalışan kişi veya işletmelerin takibini sıkı bir şekilde yapması, bu kişi veya işletmelere karşı alabileceği tüm yasal önlemleri almasıdır. Ben şahsen ......... sitesinde/sitelerinde ......... adlı mağazanın/mağazaların sizin ürünlerinize kâr koyduğunu bizzat gördüm. Sizden ricam bu ve bunun gibi kişi ve işletmelere karşı alabileceğiniz her türlü tedbiri almanız.
"
Hazırlamış olduğum şablonla Decathlon'u mail yağmuruna tutabiliriz aslında. Boşluklu yerleri kendinize göre doldurabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: gezgino28

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Aslında çözüm de Decathlon da, oda ilgili ticaret sitelerinde dükkan açarak ürün satabilir. Kendi sitesinde sattığı fiyatla aynı olur uyanık satıcılar da avucunu yalar:D

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Bazi benzinliklerde ya dq yazlik yerlerde bufelerdeki 3liralik dondurmaya 5lira yazilinca hicbirsey yapilamadigi gibi bunlarda yapilamaz.

Ustteki yorumda dendigi gibi serbesr piyasa.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@Levent Kırça Hedefim Decathlon ürünlerine kar koyanların belini kırmak değil. Bu tür üçkağıtçılardan forumdakilerin haberinin olması, çevrelerini de haberdar etmesi. Bir tür kazıklanmaya karşı amme hizmeti gibi düşün.

• Beğen
Tepkiler: muratokan

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bu adam decathlondan 10liraya alıp piyasada 20liraya satıyorsa, bu satışların da fişini faturasını kesiyorsa buna kim karışabilir ki..

- decathlon ürünlerini sattığına bakar kendi cirosuna bakar..
- maliye ise "fişini kessin satışını belgelesin bana yeter" der..

bu gibi durumlarda tüketicilerin uyanık olması gerekir, araştırması gerekir..

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Serbest piyasa... Isteyen istedigi urunu diledigi fiyata satisa koyabilir. Kimse de birsey diyemez.
Asil suclu, bu zamanda internet kullanmayi bilmeyen, arastirma yapacak zekaya sahip olmayan yarim akillilardir. Bu kisiler var oldukca her zaman bunlari söğüşleyecek uyaniklar cikacaktir.
Herkes aklini kullansin kardesim. Kimseyi kendisi gibi saf sanmasin. Ortalik çakal kaynıyor.

Alias

Üye
Tepki
48
Geçenlerde şok mağazısında 25TL ve üzeri alışveriş yapılınca kasiyer arkasında indirimli satılan aşağıdaki ürünü aldık. Ürünü emanet edip -kasa yanındaki sepete koyup- A101 mağazısına gitmiştik. Ürünü alıp eve gelince farkettik ki, ürün açılmış ve içinden bir tane tablet alınmış. Kimsenin günahını almak istemiyorum. Belki de müşterilerden birisi açmış da olabilir ama kasiyerler ürüne kimse dokunmadı diyor.

Dosyalar

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Online satışı açılmadan daha çoktu böyle satıcılar, bu azalmış hali.

Alias

Üye
Tepki
48
@Pamuk Mesajların hepsini okuyun. :acpsnr: Alptriatlonun yazdığı olaydan ne farkı var? Ürün aldım, içerisinden ürün alınmış.

@Pamuk Anladığım kadarıyla okumayı pek fazla sevmiyorsun. :rolleyes:

muratokan

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Murat Okan
Bisiklet
Specialized
Urun indirimde. Ve belli sayida oluyor boyle urunler. Kurnazlar bu stoklari bitirdigi zaman istedigin kadar internetten yada dukkan dukkan dolas ayni urunu o fiyattan bulamiyorsun. Decathlonun yapmasi gereken indirimdeki urunleri belli adet satis yapmasi gerek

• Beğen
Tepkiler: Alias

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Alias

Ben bu konuyu okumadım, Sadece başlığı okudum sonra sizin mesajınızı ve altta yazan "Şu an bu konuyu okuyan üyeler (Üye: 25, Misafir: 1)" bölümünü okudum. Başlık dikkatimi çektiği için girmiştim bulaşık deterjanı için değil.

@Alias

Okumayı seviyorum da kayda değer bir şey olması lazım işe yaramayan bir bilgi öğrenince kazandığımız tek şey kaybettiğimiz zaman oluyor. Senle alakalı değilde forumda son zamanlarda çok boş konular dönüyor sıkıldım artık :agla:

trattataa

Üye
Tepki
158
İsim
Harun
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aralik ayinda motosikletimi satışa çıkardım.
Çocuk allem etti kallem etti, evleniyorum vs Diye..
Verdim istediği fiyata, 1 ay sonra $ arttı.
Honda motora kallavi zam yaptı.

Cocuk motoru seramik kaplama yapıp elcikleri , degistirip (150-200 tl masraf yapmis)
1.750 TL karla satmış 1 ayda

Bu çakallik değil, akıl
Riske girip aldı, parasini bağladı, masraf yaptı ve kazandı.
Acİl bir ihtiyaç olsaydı zararina da satabilirdi.

Unutmayın rizkin 9/10 ticarettedir

Alias

Üye
Tepki
48
@Pamuk anlatmak istediğim, bulaşık deterjanı değildi zaten. Diğer arkadaşın yazısını kılavuz alarak yazmıştım.

Diğer durum için ise, haklısın. Forumun amacı bazen başka yerlere kayıyor. Az önce yazdığının sadece benimle alakalı olduğunu zannetmiştim, şimdi senin farklı bir durum için yazdığını anladım. :harika::tskler:

RedFoX

Aktif Üye
Tepki
316
Bisiklet
Bianchi
3 gün önce decathlon internetten sipariş verdim hala hazırlanıyor. Aliexpresten alsam daha çabuk gelir sanırım :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@trattataa

"Unutmayın rizkin 9/10 ticarettedir" sözünüze katılmıyorum. Bunu bir başarılı ticaret örneği olarak gösterdiniz, arkadaşı da (muhtemelen) kıskandınız ve takdir ettiniz. Fakat hem sizin hakkınızı yedi, hem yeni sattığı vatandaşın hakkını yedi. Nasıl mı yedi? Yalan söyleyerek. Yeni sahibine satarken "ben şu fiyata" aldım diyerek yalan söyledi, illaki söylemiştir. Çünkü gerçeği söylese, ben bunu birkaç ay önce şu fiyata aldım dese imkanı yok satamaz. Kesin olan başka bir yalanına gelelim: %99 size evleneceğini söyleyişi de yalandı. Arkadaş yalan söylerken yüzü kızarmayanlardan belli ki. Bunu kendisi marifet olarak görüp, başarılı bir tüccar olmakla mutlu olabilir bu doğal. Ama beni asıl üzen ona özenen, hatta onu takdir eden birilerinin olması :acpsnr:

Helal olsun ne güzel yalan söyleyip para kazanmış gerçekten de takdire şayan. Rızkın 9/10'u yalanda aman ticarettedir zaten :snzdglsn:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
"Rızkın onda dokuzu ticarettedir." (Suyûtî, el-Câmi'u's-Sağîr, 3, 244)
Hocam bu bir hadis , ayrıca adamın günahını almış olabilirsiniz emin değilseniz lütfen böyle kelamlar etmeyiniz
@Serkan Mıstınoğlu

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@EmirKarakaya bilmiyordum teşekkürler :harika:

1700 lira kar etmek kolay değil hocam. Hayatında birkaç kez bile olsa alım-satım yapmış biri bilir bunu. Kişinin adını soyadını bilsek de baksak feceden evlenmiş mi evlenmemiş mi :D %99 yalan, geri kalan %1 de mucizevi bir şekilde doğru söylediği yönünde. Satın aldığı fiyatı yanlış söylediğine de, yani "zaten ben bunu şu şu fiyata aldım abi karsız satıyorum bana sana" dediğine eminim. Bu işte başarılı ticaret