Decathlon fiyatlarının uçması

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.062
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Piyasadaki çoğu firmaya göre yine mantıklı fiyatlar... Ama ülkedeki bu durumdan dolayı artık eski kaliteli fiyat ürün grubunu bulamayacağız.. Bu iş böyle gider.. Dağ bisikleti var.. nx1 grup set.. manitu maşa.. cross ride jant seti ile 5500 tl.. çok iyi.. aynı özellikler ile başka markada fiyatları böyle değil.. bu arada durumunuz varsa ve almak istiyorsanız alın.. bu fiyatları da bulamayacağız..

Scudo

dementor

Üye
Tepki
11
Evet ya geçen sene katlanabilir alacaktım 600 dü bu sene alırım dedim 900 olmuş. resmen uçmuş fiyatlar.

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.514
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro
An itibarı ile dolar 6,20 euro 7'ye dayanmış durumda. Ülke iktisadı boğazına kadar pisliğe batmışken Dechatlon'a ve dahi başka bir çok marka ve zincire kimse kızmasın. Bunlar elbette küresel sermayenin (dolayısıyla global finans kapitalin) başat aktörleri arasındadır. Ancak geçen yıl 1000 liraya aldığımızı bu yıl aynı zamanlarda 1500'e almamızda en ufak bir payları yoktur.
Müsebbipleri aşikar olan hatalar bütünün sonuçlarını yaşıyoruz ülkecek.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Bence para sistemi komple kalksın takas sistemi geri gelsin.

Makarna-kömür karşılığında, Bisiklet vs alınabilsin. Böylece ülkedeki makarna-kömür rezervi azaltılmış olur.

• Beğen
Tepkiler: Hsynozky
B

BF Okuru

Misafir
Herkes için spor,spor için herşey! mottoları artık işlemiyor.

Yol bisikleti ayakkabısı bile yok artık mağazalarında gelmeyecekte.

ssleepless

Üye
Tepki
12
İsim
Hüsnü
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Btwin kısa kollu formalarına baktım. 3-4 sene önce almıştım 1 çift hala kullanıyorum. Hadi fiyat o zamandan bu zamana normal diyeyim ama elime aldığımda anladım ki benim yıllar önce aldığım formanın kumaş kalitesiyle şu ankinin arasında dağlar kadar fark var.. en basitinden gece sürüş için şu sarı gözlüklerden alacaktım. 15 liralık gözlük olmuş 35 lira.. sinir oldum almadım.

• Beğen
Tepkiler: Hsynozky

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.709
Bisiklet
Cervélo
Decathlonun fiyat değiştirdiğini sanmıyorum :snzdglsn: Daha doğrusu fiyat değişikliğinin Decathlon'la alakası olmadığını düşünüyorum. Kuru yakalamaya çalışıyorlar. Mesela kurlar 2020'nin sonunda daha yüksek olacak, fiyatlar da o oranda artacak. Ama sadece Türkiye'de artacak fiyatlar o_O Yurt dışı decathlonlarında bu yıl 25€ olan tayt seneye yine 25€ olacak ama bizde 30-40 lira zamlanacak (her yıl olduğu gibi). Bu yıllık artış. Memlekette her şey yıllık artıyor. 2.5 liraya bir paket makarna alıyoruz, henüz birkaç yıl önce 80-90 kuruşa alabiliyorduk. Artık cebimizdeki bozukluk paralarla lezzetli bir çikolata bile alamıyoruz, kokolin alıyoruz (çakma çikolata: içinde kakao bile yok kakao tozu var :acpsnr:) Piyasada 80 gramlık paketlerde satılan tablet çikolatalar önce 70 grama düşürüldü, şimdilerde de yavaş yavaş 65 grama geçiş başladı (örnek: ülker üzümlü), ilerleyen zamanlarda 50'ye doğru inecek. Çünkü zam yaptıklarında satamıyorlar :D

Herneyse, durumun Decathlonla alakalı olmadığını, ülke ekonomisiyle alakalı olduğunu şu şekilde ispatlayayım kendimce.
Decathlon.co.uk (İngiltere) ile Decathlon.com.tr (Türkiye) sitelerinde aynı bisiklet taytlarını bulup fiyat karşılaştırması yapacağım :harika:

Triban 100 askılı
(link)
İngiltere fiyatı 24.99£ (güncel kur ile 197 lira)
1.png

Türkiye fiyatı: (link) (130 lira)

2.png

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Triban 500 askılı
(link)
İngiltere fiyatı 39.99£ (güncel kur ile 315 lira)

3.png

Türkiye fiyatı: (link) (290 lira)

4.png

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Triban 100 askısız
İngiltere fiyatı: (link) (Güncel kur ile 142 lira)

5.png

Türkiye fiyatı: (link) (120 lira)

6.png

Tablo haline getireyim :naslyany:

İngiltere fiyatıTürkiye fiyatı
RC 100 askılı tayt24.99£ (197 TL)130 TL
RC 100 askısız tayt17.99£ (142 TL)120 TL
RC 500 askılı tayt39.99£ (315 TL)290 TL

100 askılı tayt bizde bedavaymış bu arada :D Decathlon fiyatları niye bu kadar düşük yahuuuu dememiz lazım ama diyemiyoruz çünkü 1 sterlin = 7.90 lira :harika:

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.168
Bisiklet
Specialized
yurt dışında 40 birime sattığı bir ürünü burada gelip 290 birime satamaz kimse. yani, satmayı dener ama başarılı olamaz. hele de global alışverişin bu kadar imkanlı olduğu bir zaman aralığında. o yüzden bunun mantıksal çıkarımını yapmaktansa tüketici olarak bu geri bildirimi nasıl onlara ulaştırıp, baskı yapabiliriz onu düşünmek lazım.
Aynısını İsveçlilere 549 birimden satıyolar, onlar ile istişare edelim nasıl baskı yapılacağını...

(link)

1581601543586.png

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.709
Bisiklet
Cervélo
@batı botoksu tabi, deneyin baskı yapmayı :D
Siz baskı yaparken Türkiye Decathlon da bu ülkede pahalı ve üst seviye ürünlerin satılmadığını yıldan yıla farkedip 700 ve 900 serisi bisiklet ürünlerini Türkiye pazarından çekti. Çünkü adamlarda 49.99£ olan ürün bizde 395 liraya denk geliyor. Ve geldi de, çok az satıldı 700 ve 900 ürünler. Decathlon ne yaptı? satılmayan bu ürünleri, elinde kalmasın diye sezon sonu indiriminden yarı fiyatına verdi. Yani kar edemedi. Bir sonraki yıl ne yaptı? 900 ürünlerini ve 700 ürünlerini Türkiye'de satış sunmadı. Bunun yerine hangi ürünlere ağırlık verdi? 100 serisi ürünlere. İngiltere sitesinde 100 serisi uzun tayt yok, 100 serisi askılı uzun tayt yok. Yani çok ucuza gelen, alt seviye kaliteye sahip ürünleri İlgilizler 8-9 sterlin bile verip almıyor. Dandik ürünü satın dahi almıyorlar. Fakat bizde bu ürünler 60-70 liraya kapış kapış gidiyor.

Decathlonun bisiklet ile ilgili tüm ürünlerine bu genelleme yapılabilir. 2015 yılında aldığım 900 seviyesi içlikleri, base layerleri, taytları artık bulamıyoruz raflarda (ben de sezon sonu indiriminden almıştım :D) Bunun yerine 60-70 liralık ucuz mallar satılıyor.

Zaten Türkiye Decathlon, mağazalarına girip çıkan müşteri profiline artık yavaş yavaş hakim olmuş durumda. Bir haftasonu, gün ortasında herhangi bir Decathlon mağazasına girin. "Herkes için spor" sloganının hayata geçmiş hali var :D Amca, teyze, anane, dede kaynıyor. Hayatında bisiklete binmemiş insanlar sırf ucuz diye ve sıcak tuttuyor diye gidip kayak taytı alıyor bisiklet taytı alıyor :D Pazar mantığıyla kullanıyorlar Decathlonu. Ve gerçekten de Decathlon müşterilerinin çok ciddi bir kısmını spor yapmayan, "sıradan yurdum insanı" oluşturuyor. Hal böyle olunca da bu işin uzmanı Decathlon üst seviye yöneticileri doğal olarak ülke müşteri profiline göre dümen kırıyorlar. Çünkü biz ölücüyüz :D Birşey alacaksak onun sezon sonu indirimini bekleriz. Çünkü paramız yetmiyor istediğimiz her şeyi almaya. Bu yüzden ucuzuna, kalitesizine yöneliyoruz, yoksa hiç alamayacağız biz de biliyoruz. 900 taytları bu yüzden almadık 250 liraya (o zamanlarki fiyatı)

Benim tespitim bu yönde :harika: Ama tabi, baskı yapsak iyi olur :snzdglsn: Bakıyı teyze ve amcalar yapıyor zaten 50-60 liralık sepet ürünlerine

Ekleme:
Adam yorumunu silmiş :D

10.png

Garip :naslyany: Yorum sil butonu sıradan kullanıcılara açık değil. Admin was here :D 2 mesajı vardı zaten. Kahretsin çok zekiyim :snzdglsn:

Tepki
234
İsim
Talha S.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu çok doğru, talep meselesi. Her kitleden farklı talepler olduğu için böylesine büyük mağazaların her kitleye cevap vermesi lazım. Ama maalesef bize üçüncü dünya ülkesi muamelesi yapmaları ve belli başlı standart ürünleri sunmaları hiçde insana saygı değil. burada maliyeti düşük kullanışlı ürünler olabilir bundan mutlu olan insanlarda vardır.buna lafım yok. Talep meselesi.. ama bu sistem size bunu biçtik sizin standartınız bu, insanları belli kalıba sokmaları beni rahatsız ediyor.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.589
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ne detaya girmişiz , kurdan dolayı olan fiyatlardır.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.293
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kalite düşüre düşüre sonunda lc waikikiye dönüşecekler ve ondan sonra da "olmuyo burda" diyerek çekip gidecekler.
Decathlon gidince hiçbirimiz northface, columbia falan alamayacağımız için yine merter style takılmaya devam edeceğiz.

Son düzenleme:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cemal Ç. Fransa'dan dönüşte bana decathlon taytı hemi de 900 serisi olanından getirsene:huhuu: Ben de sana yufka ekmek veririm Roubaixinin yol kenarında yersin.Aranberg ormanlarında yufka keyfi. 😍 Decathlonu verseler değişmem.:harika:
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Konuya dönecek olursak siz karbonlularla dalga geçmeye devam edin.Bu arkadaşların yüzü suyu hürmetine 900 serileri geliyordu.:hımm:

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
21.050
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer