Dahon Landing Gear (Katlıyken sürme tekerleği)

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Dahon eco var bende, buna uymuyor bu alet, delikleri yok, ayrıca pratik değil bence

Bunu yapmak çok mu zor yahu, btwin eski modellerinde vardı bu. ben metroda sürüklemek istiyorum bisikleti yok. Para biriktiriyorum brompton alacağım en sonunda.

Scudo

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben katladıktan sonra seleden tutarak tekerlekler üzerinde istediğim yere sürebiliyorum. Dahon vaybe yi. Landing gear, kullanmaya başladıktan sonra sele borusunu içeri itme ihtiyacı duymuyorum. Landing gear öncesi ön dişlinin üzerine koymak zorunda kalıyordum. Zarar verebilir diye landing geara geçtim. Ayrıca landing gear hareketli olduğundan dolayı sürmek zor olur diye düşünüyorum.. Gerçi hiç denemedim ama, bir de benim satın aldığım yer tek vida ile göndermişti. Tek vida olunca çabuk gevşeyebiliyor. Arada bir vidasını sıkmak gerekiyor.

Archers

Üye
Tepki
101
İsim
Kemal O.
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@Fırat İler ürünü panda bisikletten aldım.2 tane vida çıkıyor ikisinide denedim ama olmadı.bir boy küçüğünü almam gerekecek.
en iyisi vidalarıda yanıma alıp o şekilde sorayım.bilgi için teşekkürler. ;)

buatak

Üye
Tepki
3
Bende Panda bisikletten aldım. 2 vida çıktı. Vidaları takmak biraz zor ama zorlayınca oluyor. Seleyi indirmeden taşımaya çalışınca yük koluma biniyordu şimdi çok büyük kolaylık

aLis_

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Dahon
arkadaşlar ben de landing gear almayı düşünüyorum. aslında vybe d7 seleden ittirilerek götürülüyor ancak çok eğilmek durumunda kalıyorum. sele açık şekilde götürebilmek için landing gear almalı mıyım, kullanışlı bir ürün müdür?

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
@aLis_ Duruma göre hem çok kullanışlı hem değil bana göre. Sürerek götürebilmek için zeminin çok düzgün olması gerekiyor. Ama katlı haldeyken sele borusunu indirmeden ayakta kalmasını sağlaması toplu taşımada büyük kolaylık benim için. İmkan dahilindeyse mutlaka almalı diye düşünüyorum. Ek bilgi; bendekinin yaylarının olduğu metal kısımda ufak ufak paslanmalar başladı.

aLis_

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Dahon
@brdtl çok teşekkür ederim. en kısa sürede temin etmeye çalışacağım ürünü. bence de sele borusunu indirmemek çok faydalı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: brdtl