Dahon kararsızlığı

Otto_man

Üye
Tepki
151
Bisiklet
Dahon
Merhaba arkadaşlar dahon mu d8 modeli ve dahon visc d18 modelleri arasında karar veremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

uploadfromtaptalk1432149029131.pnguploadfromtaptalk1432149056321.png

• Beğen
Tepkiler: Silmarillia
Scudo

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@osman öksüz visc d 18de shimano tiagra var ve 16 vites kullanacağınız arazi şartlarına bağlı olarak bir adım önde ama bence mu d8 inde tipi çok güzel insan kararsız kalıyor gerçekten:)

birde aralarında 130€ var sonuçta bütçede önemli

şimdi bakıyorumda dahonlar baya güzel çok hoşuma gidiyor mesela mariner de baya iyi ve fiyat açısındanda iyi

• Beğen
Tepkiler: Otto_man

Silmarillia

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Aykut Aydoğmuş
Bisiklet
Look
Bence Dahon Visc D18, tiagra vites sistemi ve hem aynakolu 2li yokuşlarda rahat edersiniz diye düşünüyorum :)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Mu 8 kullandım. Amacınız ne kullanmakta? Eğer düz yolda ise kadar gidip gelmeyse Mu 8 size yeter. Fiyatı muhtemelen daha azdır. Ama ben kısa mesefaler dışında da kullanırım diyorsanız katlanır bisiklet pek keyif vermiyor. Evet etrafta inatla ben bu bisikleti seviyorum diye gezenlerı görüyorum ama onlar da biliyor uzun mesafede keyifli değil. Dile getirmiyorlar sadece. Ukalaligimi hoş görün aldım denedim zarar edip sattım o nedenle bu kadar keyifli ve iddialı yazıyorum.

Silmarillia

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Aykut Aydoğmuş
Bisiklet
Look
Bence katlanır bisiklet alacak olsam tercihim bu olurdu :) (link)

• Beğen
Tepkiler: Klasikci

Otto_man

Üye
Tepki
151
Bisiklet
Dahon
Aslında uzun turlar vazgecilmezimdi ancak zaman probleminden ve yoğunluktan bisiklete binemez oldum bayadir. Normalde trek fx 7.3 kullanicisiyim ancak uzun suredir binme imkanım olmadi. Katlanira geçme amacim daha cok şehir ici veya şehirler arası kısa turlar. Pişman olur muyum henüz bilmiyorum ama hiç binmemektense ara ara sürekli binmek daha iyi olacak gibime geliyor. Visc d18 cok mantıklı bu yüzden ancak mu d8 tip olarak çok hoşuma gitti. Bu yüzden de kararsızım.

Otto_man

Üye
Tepki
151
Bisiklet
Dahon
@Silmarillia
20 " jant katlanır amacına daha uygun olduğunu düşünüyorum.

• Beğen

Silmarillia

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Aykut Aydoğmuş
Bisiklet
Look
@osman öksüz genel kanı o yönde ama bence yeri olmayan ve sıkıldığında otobüse binmek isteyen ve hız yapmak isteyen için ideal gibi :) Tabi katlanır denilince ilk olarak akla 20"gelmiyor :D

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Silmarillia 24" ve 26" katlanır alan arkadaşların yorumları var forumda genelde hiçbiri memnun değil

Katlanınca arabanın bagajına bile sığmıyormuş mesela en büyük sorunlardan biri dile getirilen

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Karar verince nereden alacaksınız dahonu hiç bir yerde yok ne zaman geleceğide belli değil

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mehmet Levent keyif görecelidir
Sen etrafa inatla bisiklet kullanıyosun ?

Otto_man

Üye
Tepki
151
Bisiklet
Dahon
@A.Sinan
Bu ayın sonunda bu iki model gelecekmis bayilere. Takip edip gelir gelmez almayı planlıyorum. Bir iki bayiye ismimi yazdirdım geri dönüş yapacaklarını belirttiler. Inşallah ararlar da İşim zorlaşmaz.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@Yusuf'san
İlla ki haklısınız. Bisiklet işine dahonla başlayan bir iş arkadaşım evvela dağ bisikletine oradan flatbar yol bisiletine geçti. Uzuuun uzuuun bana dahonu övüyordu. Ona bir flatbar aldırana kadar 18 ay harcadım. şimdi dahonun adını anmiyor. kısa mesafede katlanır bir bisiklet candır can ama mesafe 7-8 kmyi geçince zul olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Visc d18 sürüşü çok eğlenceli bir bisiklet Mu 8 e göre daha fonksiyonel olduğunu düşünüyorum. Ve işe gidip gelme konusunda çok niyetlendiğim bir tür ama tam olarak hazır değilim sanırım, Hangi modeli alırsınız bilmem ama ikisi de cezbedici :) Bu arada resim de Mu 8'in arka arttırıcısının şekli o kadar gözüme batıyor ki bakmayım diyorum yine bakıyorum :)

• Beğen

Otto_man

Üye
Tepki
151
Bisiklet
Dahon
Ciddi mi ya 7-8 km den sonra sıkıntılı mı bu kadar gerçekten? Daha önce kullanmadım ama sehirler arası turlar yapanlari biliyorum ve o kadar olumsuz yorum okumadımdı şimdiye kadar.

• Beğen

Otto_man

Üye
Tepki
151
Bisiklet
Dahon
Elbette bir tur bisikleti konforu olmayacaktır ancak bu kadar da problemli olacağını düşünmemiştim.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mehmet Levent

Ekmek almaya çıkınca 8-10 km dolaşıyorum,
İş dönüşünü 28 km katlanirla yapıyorum sık sık.
Zaman zaman da 50-60 kimlik turlar yapıyorum hem de apayrı bir zevkle
Haa katlanırdan başka 2 bisiklet daha kullanıyorum. Yani katlanır saplantım yok.

• Beğen
Tepkiler: thomisus lx

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Bende dahon mup8 var. Visc 18 ile aralarında çok kaldım. Visc'in artışı çok dik yokuşlarda 34 ayna kol dişlisi ile rahat ettirmesi.
Yoksa zaten dahon mup8'de 52 diş ayna kol ve 11-32 ruble var.
Bence sadece vites olarak bakmayın gidon çok önemli.
Ben dahon mup8'i çok seviyorum ama ayarlanabilir gidon borusu yeterince rijit olsa da ayağa kalkıp basmak için yeterince rijit değil. Visc'in tek parça ise bu benim gözümde bir artıdır.
Bu arada sele gidon arası mesafe kısa olduğu için belli bir süre sonra insan biraz daha yatıp daha rahat gitmek istiyor ama gidonu ileri almak o kadar kolay değil. Ama ternlerde Andros adlı bir stem var 5-6 cm ayar yapmak mümkün. O yüzden verge x20 de düşünün derim.

Dediğim gibi ben çok memnunum, 3-4 saat spor yaptıktan sonra rahatça 50km yapıp geliyorum. 6 vites carraro ile geberiyordum.
Bence ne kadar iyi bisiklet alırsanız o kadar memnun olursunuz. Ben visc alsam da çok memnun kalırdım eminim.

• Beğen