Dağ bisikletine yol lastiği takarsam :)

NKORHANK

Aktif Üye
Tepki
108
Ben cst 1.15 i hussara taktım. içine patlak onleyici şerit koydum. Lastikten en az 5-6 diken çıktı serit ve lastik sayesinde hiç patlama sorunu yaşamadan devam ettim yoluma. Hız konusunda katılıyorum hız artıyor

Dezavantajlarına gelince. benim cst dış lastiği yarılmaya başladı ve değiştiriyorum. Ayrıca hafif kumda bile (doğa turlarında) tekerlek tamamen batıyor ilerlemiyor.

Ama denenmiş bir olaydır ve kullananlar var ama bende 1.15 yerine 1.50 daha uygun olur diye düşünüyorum.

İyi Sürüşler...

• Beğen
Tepkiler: Ercx
Scudo
Tepki
2
Arkadaşlar merhaba .. bende lastiğimi değiştirmek istiyorum , lastik konusunda detaylı incelemem yok ama bisikletçiden önce size bir danışayım dedim :D ben buna ince bir yarış yol lastiği taktırmak istiyorum , üstündeki mevcut lastikleride kışın kullanıcam ; sizce iyi olurmu ? bu alete ince lastik iyi gidermi ? fotoğrafı : Fotoğraf bulunamadı.

Tepki
1
arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı;

soru: Mtb bisikletime Schwalbe crazy bob (2.36) dış lastik taktım. ve asfaltta kullanıyorum. hatalı bir seçim mi yapmışım?

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
ben aktif pedaldan bu lastiği aldım asfalttasürüş mükemmel tavsiye ederim
(link)

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
biraz sonra yeni lastik almaya gideceğim.fakat aklım karışmış durumda:(
kimi cst 1,15 çok iyi demiş.kimi de cst 1.15 çok patlıyor demiş.
1.15 mi 1.40 mı almalıyım?siz ne önerirsiniz:eek:

scuba1

Üye
Tepki
35
Bende dağ bisikletime 26*1,50 Byte marka dış lastik aldım.Asfaltta hız farkı inanaılmaz arttı..Tavsiye ederim.

ilker g.

Daimi Üye
Tepki
108
@ozantuna

Takalı 400 km oldu yanlışlıkla camdanda defalarca geçtim sert çukurada hızlı girdim henüz patlamadı :)

Berkan Çifçi

Aktif Üye
Tepki
41
@janny

arkadaşlar önerir misiniz bu şekilde kullanmayı yoksa çok farketmez almışken ikisini de yol lastiği yap mı dersiniz. bendeki 2 lastik de dişli şuan

swat

Aktif Üye
Tepki
31
@dikmenfaruk

Malesef biraz hatalı olmuş.Sağlık olsun ...

Tepki
1
İsim
ibrahim yurttaş
ben 29 jant bisiklete şehir içinde gezmek için tur lastiği takmak istiyorum olurmu ki?

mermuz

Üye
Tepki
37
İsim
Halil
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
26 jant mtb bisikletime yol lastiği takmak istiyorum? 650 km genellikle asfalt uzun yol yapıcam, sizce yol lastiği mantıklı mı, öyleyse marka, model, ya da tür tavsiye eder misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Furkaann