Dağ Bisikleti Tavsiyesi Lütfen

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
@mtsemiz

Adam 18 inç olduğunu kendisinin ölçtüğünü söylüyor. İnternette bisikletin kadro boyuyla ilgili bir bilgiye ulaşamadım. Bayiye gidip kendim nasıl ölçebilirim?

Scudo

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
hidrolik disk frenler iyidir ama hem pahalidir hem yeni baslayanlar için bakimi zor.
sizin dediginiz ucuz ve mekanik disk fren.
bence o fiyatta bir bisiklet için v-frenden sasmayin.
benim bildigim bu.

ayrica, ng650'nin kadrosu sizin boyunuza uygun.

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
@bicycler

Peki kadro boyu seçeneği var mı bu modelin? Yoksa standart mı? Bilginiz var mı bu konuda?

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
@bicycler

Standartsa kaç inç acaba. Salcano' ya mail attım, cevap gelmezse telefon açarım artık.

Aklımdaki bir diğer önemli husus bisikletin orjinalliğinden ve 2011 model olduğundan nasıl emin olacağım.

Zeki Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
623
@Doğukan Yıldız

eğer yukarıdaki yoldan başka yol yapmıcaksan en ucuz ne bulursan onu al hocam. alışveriş merkezlerindeki ucuz bisikletlerden al hatta.her türlü işini görür. yolda bozulsa bile elinde götürürsün. nolcakki mesafe çok kısa çünkü.

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
İlk diyeceğim bir üst yorumdaki gibi en iyi bisiklet alabileceğin bisiklettir.

Bunun yanında modele bakmadım ama fiyatına bakarak disk frenin mekanik olduğunu düşünüyorum, bu seviyede bisiklette diske yönelmemen senin yararına olur, v-fren hem hafif hemde dertsiz bir fren olur.

Bisikletin sahteliği, orjinalliğini tam bilemem ama senin 2011 model almana kesinlikle gerek yok diye düşünüyorum, ucuza 2010 hatta 2009 bile bulabilirsen elde kalmış falan daha düşük fiyatlara alınabilir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
Arkadaşlar öyle diyorsunuz da ince eleyip sık dokumak lazım :) Araştırdıkça bir şeyler öğreniyor insan. En dandiklerinden almak da istemiyorum, almışken alüminyum kadrolu NG 650 alayım en azından. Eski modellerinde bazı sıkıntılar varmış diye okudum o nedenle en yeni modeli alayım diyorum. V-fren alacağım zaten hocam, benim için disk fren gereksiz. Tekrar sorayım;

2011 model olduğuna ve bisikletin tamamiyle orjinal olduğuna nasıl emin olabilirim?

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@Doğukan Yıldız

olayı sınırlayan budur

alabiliyorsan düşük ekipmanlı bir şey alacaksın
bozuldukça bir modeli ile deiştireceksin
yarışlara girip derece düşünüyorsan 2500tlyi gözden çıkar
:)

ayrıca madem konu açıldı
700 tlden aşağı alırsan, edindiğin bu kadar bilgi ile tatmin olamazsın

• Beğen
Tepkiler: Alper Yıldırım
Tepki
0
Mehabalar arkadaşlar eski bianchi kullanıcısı olarak nedense çoğu bisiklet kullanıcısının aklına ilk bianchi geliyor.1 haftadır forumları okuyana kadar bende bianchi almayı düşünenler arasındaydım. Ama artık fikrim değişti. Fakat bende diğer arkadaşlar gibi kararsız kaldım ne alacağıma.Limit konusunda max. 1000 tl ya kadar çıkabilirim şimdi bu fiyata güzel makine alınır diyenler olacak tabide benim sorunumda başka hem bana hemde eşime almam gerektiği için 1000 tl yı ikiye bölmek zorunda kalıcam :( Bu konuda yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum ?

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Ben 1 ay kadar önce 350 tl'ye 2. el 2007 model Trek 3700 mtb aldım. Sıfırı 900 tl civarı. Yoğun şekilde kullanıyorum, fren ve vites ayarları mağazadan sıfır alınmış bir bisiklet gibi. Üzerinde çizikler var, bazı metal aksamlarında paslanma var. Asfaltta 40 - 50 km hızlara çıktım, bozuk yollara girdim, halen tık ses yok, ayarlarında en ufak bozulma yok. Gerçi aldığım kişi dağda bayırda atlama zıplama yapmamış, sahil yolunda gezinti amaçlı kullanmış. Diyeceğim şu ki, ne kadar ekmek o kadar köfte.

Tercih senin,

Sıfır km TATA mı,
2. El MERCEDES mi

İlla ki sıfır alacağım diyorsan, Salcano. Ama diğer arkadaşlarında dediği gibi, 350 tl vermişken uzun yıllar büyük keyifle kullanabileceğin bir bisiklet alabilirsin.

ilkerilkin

Üye
Tepki
0
Günaydın arkadaşlar uzun incelemeler sonucu dün sirkeciye gittim oydu buydu derken kendime salcano astro 241 sv (beyaz/mavi) eşime de salcano astro 244 lady modelini aldım.İki bisiklet 950 tl ye mal oldu taksitli olarak.

Tepki
41
@Alper Yıldırım

disk frenin hangi konuda dert li olduğunu düşünüyorsunuz.bende geotech ascent disk frenli modeli var 600 km kullanım sonrası düşüncelerim gayet olumlu .ses,fren dozajı,en dik inişlerde ve ıslak zeminde verdiği güven dahil olumsuz bir yönüne rastlamadım.dert konusunda bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.

recep mutluer

Aktif Üye
Tepki
36
Sakın şöyle düşünme; "çok kullanmayacağım kötüsü de olabilir"
Çünkü ileride merakın artarsa elinde giriş seviyesi ama iyi bi' bisiklet olsun.
İlk önceliğin bence kadro olmalı.Çünkü iyi kadro hem hafiflik (sen bisikleti değil o seni taşıyacak) hem de ilerde yeni eklemelere açık olma sağlar.
Sonra vites, dişli sistemini düşünürsün.Eğer hevesin artarsa teknik olsun her konuda yardım alabilirsin forumda.Ayrıca 2 amorsitörlü bisiklet size yolda konfor sağlar ama 2 katı da sizin gücünüzü çalar.tekerleklere uygulayacağınız
gücü amorsitöre kullanmış olursunuz.

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
Artık çift amortisörlü modellere bakmıyorum zaten hocam. Aklımda NG 650 var ama kararsızım. Whistle Miwok 1054 aklımı çelmiyor değil.

Tepki
13
Merhaba dostum bianchi eskiden iyiydi ama artık yurt dışından ithal dünya markası bisikletleri türkiyede bulmak mümkün fiyat oranına göre salcano lara da bakmanı tavsiye ederim bir de bisiklet seçimi kısmını okursan orada ortada amortisör olmayan bi model seçmen gerektiğini öğrenebilirsin

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Bütçem fazla değil diyorsun,az para ile sağlam almak var.. bisikleti kullanmam diyip dandik alanları çok gördüm :) sonra kask geldi,sonra eldiven,sonra parça değişimi ıvır zıvır.. paranı heba etme derim.. günde en az 1 tl biriktirsen bile o parana para katarsın ve borla alırsın diye düşünüyorum.. tek amartisörlü bir bisiklet al.. zamanla çok seviceksin bisikletini :):) bisiklet kullanmak ayıp değil yeter ki içinden gelsin dostum.. iyi forumlar dilerim

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
@Tolga Yücel

Hocam dediğiniz gibi tek amortisörlü alacağım zaten. İlk mesajda verdiğim modeller acemiliktendi :)

Salcano NG 650 alma Sedona Borla al diyenler çoğunlukta. Dediğiniz gibi biraz daha bekleyip Borla alabilirim.

Herkes bu fiyata benim için en iyi seçeneğin Borla olduğuna hemfikir mi acaba?

Whistle, kron gibi markaların da sanırım bu fiyat aralığında modelleri var. Onlara da bakayım mı yoksa Borla da karar kılayım mı dersiniz?

Mesela Whistle Miwok 1164 d çok mu iyidir Borla' dan? 100 lira daha yüksek fiyatı var.