Dağ bisikleti tavsiyeleri

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@danarosto

Specialzed Sirrus

• Beğen
Tepkiler: danarosto
Scudo

Mustang54

Üye
Tepki
114
İsim
Baran bozkurt
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mustafa Zeybek bisiklet ankarada ben izmirdeyim ama işim var ankarada gidip denicem sipariş vermicem

• Beğen
Tepkiler: uslsy

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@danarosto
Rr 560 alıp schwalbe smart Sam lastikler ile kullanabilirsiniz. Dağ bisikletine göre çok hafif olduğu için yormaz. Arazide de mutlu olursunuz :)

• Beğen

Mustang54

Üye
Tepki
114
İsim
Baran bozkurt
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@danarosto hibrit alın çünkü dağ bisikleti çekilecek dert değil şehir içinde hele bide uzun mesafelerde çok yorar cube nin hibrit bisikletleri gayet iyi ama carraro sportive serisine bakmanızı öneririm markacılık olayı yaşanmasın ama btwin şuan ki fiyatları ile o kadar paraya değmiyor tabi bu kendi ülkemiz için geçerli 2000 2500 cube carraro gibi bisikletlere bakabilirsiniz bildiğime göre carraronun 3200 bisikleti 2500 e indirimlisi var isterseniz link atayım ama derim ki bakmadan geçmeyin

• Beğen

ozercorlu

Üye
Tepki
22
İsim
Özer
Bisiklet
b'Twin
15291434942467054122.jpg bende btvin rider 520 s var cizik dahi yoktur faturası bakim evraklari hepsi full duruyor almak isteyen arkadaslara yardimci olurum özelden detayli fotaraf atabilirim yer Çorlu merkez15291434942467054122.jpg

Muratseckn

Üye
Tepki
16
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Btwin bana güzel geldi, geçen gittim decathlon’a güzel üst seviyeleri var hatta ben ngyi aldığım parayla ora da daha iyisini alırdım diye düşündüm lakin ben taksitle almıştım. Decathlon taksit yapmazdı belki diye avuttum kendimi

• Beğen
Tepkiler: ozercorlu

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kurallara aykırı mı bilmiyorum ancak buraya da yazmak istedim. İhtiyacı olan bakabilir. Belimdeki rahatsızlığım sebebiyle bisikletimi ucuza satıyorum. 2016 model Salcano Astro 29 V 19 kadro dağ bisikleti.
Sorunsuz ve tertemiz. İstanbul içi elden teslim satılıktır.
(link)

Efe Bartu

Üye
Tepki
0
İsim
Efe Bartu
Ben maksimum 2000₺ olmak üzere bir dağ bisikleti almak istiyorum. Aklımda 2 tane bisiklet var bunları danışmak istedim sizlerle.

(link) mi ?
(link) mu ?

Bunların dışında öneri istemiyorum çünkü artık karar aşamasındayım...
Teşekkürler...

romedon

Üye
Tepki
27
İsim
Şafak Göçmen
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar profesyonel motosiklet kullanıcısıyım. Genelde yarış motoru sürüyorum. Ama dağ bayır dolaşma isteğim de var.Bunun için bir dağ bisikleti istiyorum maximum 1250 tlye kadar.Btwin 520 dağ bisikleti tip olarak çok hoşuma gitti. Decathlon malzemelerine de bayılırım.Genelde kalitelidir.Ama arkadaş bisikeltin b sinden anlamam.Çocukken hep 200 300 liralık bisiklete bindim.Şimdi amacımı söyleyim bildiğiniz enduro yapmak istiyorum taşlı topraklı yollar.Bunun için bana rockrider 520 önerirmisiniz. Yoksa o fiyata daha kaliteli şeyler va mı?

Everset

Üye
Tepki
8
İsim
Burak Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Anıl Erdoğan teşekkür ederim efendim tavsiyeleriniz için,

@Anıl Erdoğan bu ara hocam ikinci el de alabilirim bisikleti eğer değeceğini düşünüyorsanız

Tepki
1
İsim
ahmet kırmızı
Bisiklet
Bianchi
Merhaba,
Artık yavaş yavaş performansı düşen bianchi speed 8000 bisikletimi değiştirmeye karar verdim. yeni alacağım mtb bisiklet için en fazla bütcem 1800 tl. Şu an gündemimde carraro daytona 2927 var.Bisiklet çok güzel ama vites takımı biraz düşük kalmış fiyatına göre (fiyatı 1800 tl civarı) acaba sizin bu fiyata önereceğiniz bir bisiklet varmı ( yanlız benim almamı istediğim bisiklet 29 jant 24 vites veya 27 vites) ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER☺

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@Everset tecrübeli değilseniz 2.el almayın.
@ahmet kırmızı
Mosso Blackedition tavsiye ederim

mrth

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Diğer
Hala salcano ve kron önerenler var. Bence bu konunun yarardan çok zararı var gibi. Ben sahilde bisiklet kiralayan yerlerden salcano alip sürmüştum. Bildiğin aliminyum israfi..

Benim btwin'i kamyonet ezdi ve sadece jantları yamuldu, o derece saglam..

MaRZoCHi

Üye
Tepki
116
İsim
Mehmet Hanoğlu
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Salcano Astro S 27.5 HD
Btwin Rock Rider 540

İlk tercihim Salcano, nedenleri: Çoğu parçası Shimano, bilindik marka olması parça değişimi vs. gibi konularda sorun yaşatmaz diye düşündüm.
Maşa hidrolik, SR XCT serisi ve kilit ayarı var. RR540 ta da
kilit ayarlı XCR serisi maşa var fakat hidrolik değil.
Bunun gibi bakıldığında Salcano üzerindeki parçalar daha bilindik ve iyi(üstün) diyebilirim. Diğer yandan B'twin kadro için ömür boyu garanti veriyor.

Kriterlerim
* Akrobatik hareketler yapmayacağım. Merdivenlerden inmek vs. gibi :)
* Şehir + Dağ sürüşlerinde kullanacağım. Kullanacağım araziler düz yola yakın olacaktır.
* 65 kg ağırlığındayım, kilo bisikleti de zorlayamam sanırım :)
* Bakım, ufak tefek tamirleri kendim yapabilirim.
* Gerektiğinde parça yükseltme yapabilmem lazım. Bu nedenle kadro-parça uyumluluğu yüksek olmalı.
* Kısacası fazla bir beklentim yok. Fazla sorun çıkarmasın yeterli.

Forumdaki birkaç adet bisiklet seçimi konularını okudum, benim kriterlerime göre iki bisiketletten hangisi daha uygun olacaktır? Şimdiden teşekkürler

Max: 1800 TL ye kadar, Sıfır.

Everset

Üye
Tepki
8
İsim
Burak Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Anıl Erdoğan teşekkürler hocam tavsiyenize uyuyorum, hala 2000 liraya kadar (bu fiyatında üstünde çok iyi dediğiniz 300 tl esneme payıyla) önerdiğiniz bisikletler nedir ? dağ+yol süreceğim yukarıdaki arkadaş gibi ama genellikle yol olacak, şehir bisikletleri gözümü korkuttu açıkçası sürmesi çok zor duruyor

onotor

Üye
Tepki
2
İsim
Onur Ata
Esneme payı ile mosso acera modellerine bakabilirsiniz@Everset

Everset

Üye
Tepki
8
İsim
Burak Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@onotor bu fiyata hibrit alınabilir mi ? bir de sizden şehir bisikleti ve hibrit tavsiyesi alabilir miyim ? müsaitseniz tabi ki

onotor

Üye
Tepki
2
İsim
Onur Ata
Mosso ya sahip olduğum için direkt o modeli önerdim, Şehir ve hibrit hakkında hiç fikrim yok maalesef...@Everset

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba forum sakinleri. Arkadaşım dağ bisikleti almak istiyor boyu 1.85 . Dağdan inmem engebeli arazide surerim diyor . Bu arkadasa disk fren lazım olmaz diye düşünüyorum . Yanlış düşünüyorsun diyenler yazsın . O yüzden 26 veya 27.5 inç 48 kadro boyunda bisiklet tavsiyeleriniz ne olur ? 26 inç önerecek çıkmaz herhalde . Bütçe en fazla 1200 .