Dağ bisikleti tavsiyeleri

OmerCycler

Üye
Tepki
70
İsim
Ömer
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Salcano NG650 mi yoksa Rockrider 340mı? Şehir içi sürüyorum.

Scudo

paramedic.

Üye
Tepki
1
İsim
Zafer öztürk
Arkadaşlar merhaba,forumda yeniyim.altınolukta yaşıyorum ve uzun zaman sonra bisiklet almaya karar verdim.yüzde 60 şehir içi yüzde 40 toprak patika yolda gezinti yapmak amacım.hafif sağlam ve güzel bir bisiklet almayı düşünüyorum.forumu uzun zamandır üye olmadan takip ediyorum.çoğu forum sakini dağ bisikleti alıp şehirde sürebilmekte sorun yaşamazken aksi durumdakilerin pek öyle bi şansı yok gibi :) bende kendi çapımda karar verdim şehir bisikleti alıp dağ yolunda gezememektense dağ bisikleti alıp şehirde de gezeyim dedim.bisiklet hakkında pek deneyimim yok hatta hiç yok,çocukken yaz tatilinde sürdüğümüz salcano deneyimleri tahmin ettiğiniz gibi :) yardımlarınızı bekliyorum.iyi forumlar herkese.

Mustang54

Üye
Tepki
114
İsim
Baran bozkurt
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@paramedic. eğer çok engebeli yerlere taştan mıcırdan tozdan çamurdan geçmiceksen hibrit al bozuk yolsa asfaltta üzmez ama arazi alacam diyorsan 1.95 lastikle rahat rahat gezersin

Everset

Üye
Tepki
8
İsim
Burak Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
beyler kardeşim için bisiklet arıyordum ona hediye alacağım 150 tl bütçem var şu bisikleti alıp yaptırsam iş görür mü sizce
(link)

edit: şu çok iyi durumda gibi
(link)

Berke Şahan

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Berke ŞAHAN
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MaRZoCHi Hocam rockrider' ı denediğimde benim çok hoşuma gitmemişti. Keza salcano' yu da tavsiye etmem. 1800 lira para veriyorsanız ikinci el çok temiz bisikletler var. Sıfır alıp da parayı savurmayın derim. İkisini karşılaştırmak gerekirse, ikisinin de garanti olayı yalan. Salcano servisi arkadaşımı uğraştırmıştı ki sıkıntı yaşamayan birini tanımıyorum. Decathlon aksesuar garantisinde vesaire çok iyi iş yapıyor ama iş ömür boyu garantili kadroya gelince umurlarında olmuyor. Bununla beraber ikisi de 27,5 jant. Bu boyutta lastik, jant bulmakta sıkıntı yaşanabilir; 29 ya da 26 arasında karar vermek daha doğru olabilir. Sıfır olarak Merida, Lapierre Raid 200 gibi bisikletlere de bakın bir. Hatta arkadaşımda 29 jant neredeyse sıfır bir Acera set Merida var; boyu uygun olsa ben alacaktım ama 21" kadro. :)

@Everset Hocam dağ-yol ikisini de süreceğim diyen tüm arkadaşlarım pişman olup yol bisikletine geçtiler. Ben yola geldiler diyorum. MTBciler yollu oldular diyor. Arazi imkanınız yoksa ya da araziden sıkılacaksanız bence iyi düşünün. :)

• Beğen
Tepkiler: MaRZoCHi

MaRZoCHi

Üye
Tepki
116
İsim
Mehmet Hanoğlu
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Berke Şahan çok teşekkürler :) Aslında benim garantilik bir işim olacağını sanmıyorum hafta bir iki sefer toplamda Max 100 km yol yapacağım çoğu da düz yol. Ara sıra dağlara tırmanırım :) Salcano güzel seçenekti fakat kadro boyu ve renk bulma sorunu vardı. Birkaç bayiye sordum ellerinde yoktu ve satan sitelerin hiç birinde yoktu. Bundan dolayı btwin makul seçenekti decathlona gidip istediğim zaman alabilirdim. Ayrıca parçalarda benim farkedeceğim kadar bir fark olacağı sanmıyorum. Sonuç olarak bu sabah Btwin Rockrider 540 M beden aldım. Yaklaşık 50 km kullandım gayet güzel mevcut kullandığım bisiklet Pinokyo olunca ara dağlar kadar fark var :) Tekrardan teşekkürler.

Berke Şahan

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Berke ŞAHAN
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MaRZoCHi Pişman olmazsınız. Hayırlı olsun. :)

• Beğen
Tepkiler: MaRZoCHi

paramedic.

Üye
Tepki
1
İsim
Zafer öztürk
@Mustang54 teşekkürler cevap için.benim oturduğum mahalle belde merkezinden 1 km yukarda.yokuş yukarı çıkmak zorunda kalıyorum.yüzde 60 belde içi (markete,çarşıya,sahile gitmek için) yüzde 40 toprak patika yollarda mıcırlı yollarda gezinti amaçlı.bu bilgilere istinaden dağ bisikletini mi önerirsin hocam ? teşekkürler tekrar.

Mustang54

Üye
Tepki
114
İsim
Baran bozkurt
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@paramedic. bütçeniz nedir hocam ona göre bakalım size daha iyi bir seçime yöneltelim

• Beğen
Tepkiler: Panjuq

paramedic.

Üye
Tepki
1
İsim
Zafer öztürk
@Mustang54 bütçem 2500-3000. (link) şu modeli beğendim ama kriterlerime uyar mı bilmem.yorumunuz nedir.

paramedic.

Üye
Tepki
1
İsim
Zafer öztürk
@Mustang54.bu bisikletleri inceleyeceğim çok teşekkürler.

CrazyRider

Üye
Tepki
0
İsim
Sürücü
Öncelikle merhaba ben yeni bisiklet alıcam.Bu bisikletle hemde okula gidicem.Ben dağ bisikleti ve bmx arasındayım.Dağ bisikleti baya büyük rahatça gezebilirim , okuluma gidebilirim.Ama bulunduğum konum itibariyle dağda bir kullanımım olmucak
Yokuş olan yer yok zaten.Ve dağ bisikletleri çok ağır oluyor bu yüzden bmx de yapılan hareketleri de yapamıcam(bmx ağırlığında dirt jumplar var ama 2.el ve sıfırları da çok pahalı bütçem yetmiyor.)
Ve 2.şık da Bmx
Bmx de çok güzel gözüküyor yapılan hareketleriyle ,görüntüsüyle.Ama Bmxde de okuluma giderken rahatça gidebilecek miyim.Biliyorsunuzki bmx kadroları normal bisikletlere göre küçük ve benimde boyum uzun.Rahatça kullanamamaktan korkuyorum.Geçen gün bir bisikletçiye gittim ve bu konuyu sordum.Rahatça gidersin dedi ve bmx in de kadro boyları değişiyor dedi.En büyük boy kaç olur? Ve ben ondan alabilirim. bmx te de kaç inç kaç cm boyumun uzunluğuna bedeldir onuda yazarsanız sevinirim.Ve bir tanıdığım bmxle gidiyomuş okula ve rahatça gidiyomuş onun bmx ine bakınca çok büyük geldi.Ve bmx teki şu inç olayını da bir açıklarsanız sevinirim.Ve bulabileceğim en buyük bmx kaç inçdir?Sizin düşüncelerinizi bekliyorum saolun.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.570
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
27,5 dağ bisikleti tavsiyesi arıyorum 1300-1500 arası hd frenli önerilerinizi bekliyorum.

Emirng

Üye
Tepki
0
İsim
Emir
Merhaba.yaklaşık1000-1300 gibi bi bütçem var 24 vites v fren bisiklet arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

Oglcnbrt

Üye
Tepki
16
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar İlk bisikletim Salcano NG 650 HD Versiyonu yeni bir bisiklet alacağım daha doğrusu daha profesyonel bir bisiklet alacağım. Ayna kol 2'li olmasını istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum beni etiketleyerek cevap verirseniz sevinirim..

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OglcnbrtBtwin 560

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

clksrhn

Üye
Tepki
2
Herkese selam, Dağ Bisikleti alma konusunda 1, 2 aydır karar vermiş durumdayım. Rockrider 340 Ağabeyimize çok yükseldim (TURUNCU RENK) ancak 100 tl daha arttı ve 900 TL oldu. Ben de fiyatlar 520 modeline yaklaştı diye onu da seçeneklerim arasına koydum. İşimi göreceğini düşünüyorum 340 fazla para vermeye gerek yok gibi ancak emin olamadım, 1300 TL bandına çıkınca da Carraro gibi bir marka söz konusu oluyor tam bilmesem de daha kaliteli bir marka diye biliyorum ama emin değilim. Neyse efenim siz değerli insanlardan ricam şudur ki; ben ne alayım? Btwin mi Carraro mu? Hangi model? Şimdiden teşekkürler arkadaşlar, iyi günler diliyorum.

Oglcnbrt

Üye
Tepki
16
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@C.Koc
Btwinden çok Mosso,Ghost,Sedona gibi markalar daha iyi değil mi ? Btwin çevremde alıp şikayet eden çok oldu fakat gene dediğiniz modele bakacağım..

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OglcnbrtBence fiyat performans ürünü...

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi