Dağ bisikleti tavsiyeleri

Scudo

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Tekrar için özür ama tekrarlıyorum.

Dostum disk frenli birşey istiyorsan hidrolik disk fren alacaksın. Yoksa gidip de mekanik disk fren alma. V Fren al. Boşuna kendine ağırlık edersin başka bişey değil. Kompanentleri iyi bir bisiklet alırsın v fren papuçlarını değişip sağlam olanlarından mesela Baradine veya Avid Rim Wrangler Black takıp baba gibi kullanabilirsin.

Sana mekanik disk önermem. Bilgine.
Salcano Astro 240 SRV bak. Sedona 701 bak. Whistle Miwok 1163 bak. Ama içlerinden Salcano Astro 240 SRV önerebilirim.
Unutmadan Salcano Astro 212 hd'de bütçen elveriyorsa iyidir öneririm. Ama unutma ki aksesuarlara da extra harcama yapman yani bütçe ayarlaman gerekecek. Kask,eldiven,gözlük,pompa vs...

• Beğen
Tepkiler: TugayAydın

TugayAydın

Aktif Üye
Tepki
60
fatih abi söyledigin gibi 212 hd dayanıklı fakat bütçeyi aşıyor. ibrahim abi senin önerdiklerinden salcano astro 240 srv ve whistle miwok 1163 212 hd kadar dayanıklı mı :) bunları araştırcam
İLGİNİZ İÇİN SAĞOLUn

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@TugayAydın

Tamam bu 3ü'nü araştır. Hangisi gönlünden geçiyorsa onu al. Rica ederiz.

TugayAydın

Aktif Üye
Tepki
60
onada bakıcam ama seçeneklerim çoğaldı. benim gideceğim ve bulunduğum yerler göz önüne almam gerekiyor ve kilomu :) taş kaya arazisi üzerindeyim.

FATİH ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
170
tugay bütçem 600 tl demiştin astro 212 hd ben sirkeciden 550 tl aldım 3 hafta önce ama istanbul dan nakit para şansın varsa pazarlıkla alabilirsin 600 tl ye

ben abimle 2 adet aldım 1100 tl oyüzden hesaplı olabilir

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Bende igman var 1.70 boy ve 96 kiloyum hiç tel felan kırmadı.

TugayAydın

Aktif Üye
Tepki
60
@FATİH ÇOLAK

2 kişiye indirim yapmışlar belli :) valla fatih abi astro 212 hd gerçekten dayanıklıda bütçesi fazla biraz daha sıkıcaz dişimizi o zaman. dayanıklılık bakımından sedona ve whistle araştırıyorum fazla bişey bulamadım.

TugayAydın

Aktif Üye
Tepki
60
@ihsan onur şener

illaki kullanmışındırda. dağ taşa çok gittiniz mi:) ben aleti zorlucam çünkü

• Beğen
Tepkiler: Xoqo

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Pek dağ taş yapmadım ama atladıgım zıpladığım kaldırım, inmediğim merdiven kalmadı. :)

Tuna Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
48
2011 Kron 500 Alabilirsin Yada 2009 Kron 1000 Tabi Fiyat Biraz Oynar Kadrosu Çok Saglamdır Pazarlık Yaparak 600-650 Liraya Çok Rıhat Bulursun

TugayAydın

Aktif Üye
Tepki
60
konu hala günceldir önerilerinizi bekliyorum. 95 kiloyu taşıyabilecek sağlam mtb lazım. :)

Enes Türk

Üye
Tepki
16
@İbrahim Aslanhan

Pardon bir sorum olacaktı bende Astro 240 SRV'yi beğendim yalnız 241 SRV'de ki SHIMANO Acera vites daha mı iyidir bu iki bisiklet arasında ne farklar vardır? Boy 183 kilo 83~85

Muammer D.

Üye
Tepki
44
@TugayAydın

Sevgili Tugay,
95 kilo ya da daha ağır olman bisikleti kırabileceğin anlamına gelmez. Yani kilonu o kadar problem yapmana gerek yok. Genelde bisikletler yanlış kullanımdan dolayı hasar alırlar. Bu yüzden sağlam bir bisiklet aramaktansa sana uygun bisikleti bulmalı ve uygun şekilde kullanmalısın. Trek, Scott, Specialized vb. markalar 1. sınıf ve sağlam bisikletlerdir. Fakat yanlış kullanırsan hepsine zarar verebilirsin. Örneğin ben 75 kiloyum ve dün jantımı yamultmayı başardım.

• Beğen
Tepkiler: koray_can