Dağ bisikleti Kategorileri Konusunda

Tepki
20
Bisiklet
Specialized
Merhaba Herkese İyi Forumlar ;

MTB yarışına katılmayı düşünüyorum fakat kategoriler neye göre belirleniyor 15 yaşındayım (96 doğumluyum) kategorim ne olacaktır ve diğer arkadaşlarada yardımcı olsun diye bütün kategoriler hakkında bilgi verebilir misiniz Teşekkürler

Scudo

sinan hüner

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Sinan
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tahminimce junior man kategorisinde olursun

turist

Daimi Üye
Tepki
203
Dağ bisikleti yarışlarında ciğer, kas gücü kadar teknik iniş de önemli bir konu başlığı..Yarış heyecanı ile aslında inebileceği yerlere hızlı girip, uçan çok gördüm..
Seleni indir, ağırlığını geriye vererek bol bol iniş çalış..Ki acil durumda yırtabilecek deneyimin olsun...

Tepki
20
Bisiklet
Specialized
herkese ilgilendiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. İniş konusunda patika arazi yol çıkıp iniyorum ama antreman için ayrıntıya yardımcı olmak isterseniz mesaj atabilirsiniz yada msn ve facebook yoluylada konuşabiliriz

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
MUHAMMED MERHABA,

Yukarıdaki yazına istinaden, teknik geliştirme hakkında;

- Düşmekten korkarsan tekniğini geliştiremezsin.
- "Düşersem sakatlanırım" diye düşünebilirsin.Doğal..
- Dizlik ve dirseklik tak,Kask zaten olmalı.. bol çamurlu alanları seç..Önlem al..
- İnişlerde fren yapmak önemli..yani yeteri kadar yapmalısın.Kaydırmadan..
- Lastik seçimi önemli; eğer çakıllı bir zeminde az dişli lastik seçersen.. frenlemede kontrolü kaybedersin...

bu gibi konular var.. :in:

"Tecrübe zaman ile kazanılır" Bora TİRKİ

Tepki
20
Bisiklet
Specialized
@Bora TİRKİ

Teşekkür ederim acele etmek istemediğim için ilk yarışları tecrübe yarışları gözüyle bakıyorum ve bişey yapamazsam üzülme yandaşı değilim. bu yüzden zamanım bol yaşım bisiklet sporu için uygun diye düşünüyorum ve her gittiğim antrenmanımda araziyi olmazsa olmaz olarak görüyorum ve aşırı bozuk yerleri denemek istiyorum düşme korkusu oluyor ama genede zorda olsa cesaret ediyoruım ilk seferde pek tatmin edici olmuo ama diğer denemelerimde daha iyi sonuçlar elde ediyorum ve eve dönerken denk gelen merdivenden inmeyi deniyorum :)) gözümü korkutan merdivenler hariç :)) Kaskımı ve eldivenimi vede spd ayakkabılarımı yanımdan hiç eksik etmiyorum dizliği pek takmıyorum ama oldukça takmayı da deniyorum ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :)