Bulundu Dağ bisikleti için yağmur lastiği

madaxe

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İyi günler

Başlıktanda anlaşılacağı gibi dağ bisikleti için yağmur lastiği arıyorum. 1.90 en fazlada 2.10 olan maxxis yada michelin marka az kullanılmış iyi durumda olan yağmur lastikleri arıyorum. Gerektiği zaman arizeyede vurulacak tarzda birşeyler olursa iyi olur..
Eğer varsa lastiklerin durumunu görebileceğim resimleride gönderirseniz dahada iyi olur...

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

Scudo

yamaç kolatan

Aktif Üye
Tepki
155
merhaba;

Bana kalırsa aradığınız özelliklerde (hem asfaltta hemde arazide kullanılabilecek) bir lastik bulmanız oldukça güç.Çünkü asfaltta ihtyacanız olacak profil yapısıyla arazide ihtiyacınız olanlar tamamen birbirine zıt.Kuru hava lastiği olsaydı kolaylıkla bulabilirdiniz,ortası kısmen düz yanları daha dişli olan lastikler bu iş için uygun fakat yağışlı havalarda ihtiyacınız olan iri dişli , dişlerinin arasında mesafe olan bir lastik türüdür.Böyle bir lastik sizi arazide çok rahat ettirir hem çekiş olarak hemde çamur toplama olarak.Bu dişli lastiği asfaltta kullanırsanız en ufak bir frende kayma tehlikesi yaşarsınız ve diş yapısı yüzünden çok fazla dirençle karşılaşırsınız..

Umarım yardımcı olabilmişimdir..:)

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Michelin marathon plus 26x1.75 lastiklerini öneririm.LAstiklerin 870 gr ağırlıkları dışında pek bir olumsuz yönü olduğunu söyleyemem. Lastikte baklava dilimli kanalllar mevcut. Latik açıkçası kuru-yai asfaltta, kuru-yaş köy yollarında, hatta ve hatta single track yollarda ve bir çok teknik inişlerde kullanabildiğimi söyleyebilrim. Tabii arazide bir dişli mtb lastiği performansını beklemek doğru olmaz fakat bir 1.75 kalınlığındaki bir lastikten de daha fazla performans verdiğini söyleyebilirim. Bens atmıyorum ama satan olursa da kaçırma derim ;)