Cycplus M1

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scudo

Bora Köse

Aktif Üye
Tepki
69
ben cihaz ve sensörler ile ilgili hiçbir problem yaşamıyorum. bazen aynı cihazı kullanan bir kaç arkadaş bir arada cihazları açtığımızda birbirimizin sensörlerine bağlanıyor. onun çözümünü de şu şekilde yapıyoruz, birbirimizden uzaklaşıp cihazları açıp sensörleri aktif hale getirip öyle bir araya gelip yola çıkıyoruz. fakat ben de xoss uygulamasıyla ilgili sorun yaşıyorum. sürüşleri senkronize edip stravaya da atıyor fakat sürüşe tıklayıp sürüş detaylarını görmek istediğimde uygulama donup bir süre sonra da kapanıyor. buna benzer sorun yaşayan oldu? durumu çözebildi mi, çözdüyse nasıl çözdü?

• Beğen
Tepkiler: oscak41

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben cihaz ve sensörler ile ilgili hiçbir problem yaşamıyorum. bazen aynı cihazı kullanan bir kaç arkadaş bir arada cihazları açtığımızda birbirimizin sensörlerine bağlanıyor. onun çözümünü de şu şekilde yapıyoruz, birbirimizden uzaklaşıp cihazları açıp sensörleri aktif hale getirip öyle bir araya gelip yola çıkıyoruz. fakat ben de xoss uygulamasıyla ilgili sorun yaşıyorum. sürüşleri senkronize edip stravaya da atıyor fakat sürüşe tıklayıp sürüş detaylarını görmek istediğimde uygulama donup bir süre sonra da kapanıyor. buna benzer sorun yaşayan oldu? durumu çözebildi mi, çözdüyse nasıl çözdü?
Merhaba, cihazın uygulama hafızasını mümkün mertebe boş ya da en azından yarısına yakın kısmını boş tutmaya özen gösterin. Çünkü sürüş datanızdan biraz daha fazlasına, işlem yapması için ihtiyaç duyabiliyor. Böyle anlarda ben daha çok donma ya da yükleyememe sorunları yaşadım. Normalde turu bitirdikten sonra cihazı kapatıp açmama rağmen , xoss bazen datayı görmüyor, görse de yükleme sırasında donabiliyor. Böyle zamanlarda hem cihaza hem uygulamaya kapa/aç yapıyorum, düzeliyor.. onun dışında memnunum. Mesela dış ortam ısısını da doğru ölçüp ölçmediğine kafayı takmıştım bir ara.. grup sürüşünde en öndeki arkadaşımın cihazı, ortam ısısını 6 derece gösteriyor iken, benim cihaz, 4. Sırada 8 derece gösteriyordu. Bunun aslında cihaz ile değil de, en önde soğuğu karşılayan arkadaşım ile benim aramda kalan arkadaşların da drobunda kalmam ile ilgili olduğunu düşündüm 😅

• Beğen
Tepkiler: oscak41

Stroke

Üye
Tepki
2
İsim
Abdurrahman
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tüm kurulumlarını tamamladınız mı? Hâlâ mı bağlanmıyor?
Teşekkür ederim kendi kendine baglandı epey beklemem gerekti artık iade etmeyi dusunmeye baslamistim

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.214
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim kendi kendine baglandı epey beklemem gerekti artık iade etmeyi dusunmeye baslamistim
Cycplus M1 piyasanın en iyi f/p ürünüdür desem kimse itiraz etmez herhalde.. Rota versiyonu ve segment bildirimi olan, güncel bir serisi betalardan kurtulduğunda hayli müşteri arttırabilir,hatta premium markalardan cüzi de olsa müşteri çalabilir.

Bazen, hava kapalı ise, hareket halinde iseniz ya da etrafınız apartman ya da elektrik telleri ile çevrili ise, cihazın bağlanma süresi artabiliyor .. Bu yüzden sürüşe başlamadan 3-4 dk önce cihazınızı açmanız ya da en azından açık alanda bulunma imkanınız varsa 1-2 dk sabit kalmanız bu süreci kısaltır..

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.888
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu başlığa "beklediğimden çok daha iyi çıktı", "müthiş memnunum", "hiç problem yaşamıyorum" benzeri yorumlar yazmamak için çok zor tutuyordum kendimi nazar değdirmeyim diye :)

Telefonumun yazılımı güncel (iphone 7s plus), XOSS ve Strava gibi uygulamalarım da sürekli güncel, telefonda antin kuntin değişik uygulamalar kullanmam çok düz bir insanım o açıdan. Cihazı sürekli kutusunda tutup sürüş öncesinde kutusundan çıkarırım. Kılıfını hiç çıkarmam, en ufak bi ıslanma veya tozlanma olsun hemen alırım o fazlalıkları üstünden. Sürüşe başlamadan önce cihazı bisiklete bağlarım, 5 dakika kadar bekler bisiklet üstünde ben de o ara diğer hazırlıklarımı tamamlamaya devam ederim, sürüşüm bitene kadar hiç dokunmam, sürüş biter ilk önce onu çıkarırım koyarım kenara, tüm toparlanmamı tamamladıktan sonra XOSS'u açarım beklerim bi 5 dakika ne telefona ne cihaza dokunmadan, bakarım sonra aktarmışsa sürüş kaydını Strava'yı açarım yine beklerim bi 5 dakika aynı şekilde, nihayetinde herşey yerli yerinde hazır nazır aktarılmış ve beni bekliyor olur. Sonra cihazı kapatır koyarım kutusuna kaldırırım yerine.

Şimdiye kadar 1 defa Strava'ya aktarma sıkıntısı yaşadım, o da yukarıdaki süreci takip etmeden heyecanla aceleyle kendim bi şeyler yaptırmaya çalıştığım için oldu diye inanıyorum :)

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.437
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu başlığa "beklediğimden çok daha iyi çıktı", "müthiş memnunum", "hiç problem yaşamıyorum" benzeri yorumlar yazmamak için çok zor tutuyordum kendimi nazar değdirmeyim diye :)

Telefonumun yazılımı güncel (iphone 7s plus), XOSS ve Strava gibi uygulamalarım da sürekli güncel, telefonda antin kuntin değişik uygulamalar kullanmam çok düz bir insanım o açıdan. Cihazı sürekli kutusunda tutup sürüş öncesinde kutusundan çıkarırım. Kılıfını hiç çıkarmam, en ufak bi ıslanma veya tozlanma olsun hemen alırım o fazlalıkları üstünden. Sürüşe başlamadan önce cihazı bisiklete bağlarım, 5 dakika kadar bekler bisiklet üstünde ben de o ara diğer hazırlıklarımı tamamlamaya devam ederim, sürüşüm bitene kadar hiç dokunmam, sürüş biter ilk önce onu çıkarırım koyarım kenara, tüm toparlanmamı tamamladıktan sonra XOSS'u açarım beklerim bi 5 dakika ne telefona ne cihaza dokunmadan, bakarım sonra aktarmışsa sürüş kaydını Strava'yı açarım yine beklerim bi 5 dakika aynı şekilde, nihayetinde herşey yerli yerinde hazır nazır aktarılmış ve beni bekliyor olur. Sonra cihazı kapatır koyarım kutusuna kaldırırım yerine.

Şimdiye kadar 1 defa Strava'ya aktarma sıkıntısı yaşadım, o da yukarıdaki süreci takip etmeden heyecanla aceleyle kendim bi şeyler yaptırmaya çalıştığım için oldu diye inanıyorum :)
Bende de 2006 model 1.3 dizel albea var. Arabaya binerim çalıştırırım beklerim 3 dk, o sırada emniyet kemerimi takar aynaları kontrol eder hatta arabanın etrafına bir dolanır bakarım. Sonra müzik dinleyeceksem bağlarım ve çıkarım yola onu yormam, zorlamam. Bazen yorarım zorlarım istenmeyen şeyler yaşarız. Neyse tur bittiğinde park eder hemen stop etmem. 1-2 dk rolantide çalışır ve turboyu soğuturum. Hava iyiyse kaputu açar sesini dinlerim bakarım ters giden birşey var mı, yok mu diye. Sonra stop eder etrafında bir kez dolanır ve kapıları kitlerim...

Valla hikayelerimiz aynı geldiği için anlatmak istedim. Hahahaha saygılar hocam. Tekerine taş değmesin. :komik: :komik: :)

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.888
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende de 2006 model 1.3 dizel albea var. Arabaya binerim çalıştırırım beklerim 3 dk, o sırada emniyet kemerimi takar aynaları kontrol eder hatta arabanın etrafına bir dolanır bakarım. Sonra müzik dinleyeceksem bağlarım ve çıkarım yola onu yormam, zorlamam. Bazen yorarım zorlarım istenmeyen şeyler yaşarız. Neyse tur bittiğinde park eder hemen stop etmem. 1-2 dk rolantide çalışır ve turboyu soğuturum. Hava iyiyse kaputu açar sesini dinlerim bakarım ters giden birşey var mı, yok mu diye. Sonra stop eder etrafında bir kez dolanır ve kapıları kitlerim...

Valla hikayelerimiz aynı geldiği için anlatmak istedim. Hahahaha saygılar hocam. Tekerine taş değmesin. :komik: :komik: :)
İşe git-gel veya ulaşım amaçlı binmediğim için bisiklete kendimle birlikte elimdeki ekipmanın sağlık ve sıhhati için de azami özen göstermeye çalışıyorum sadece :) Gerçi genel olarak elimdeki şeylere değer verir iyi bakmaya çalışırım, daha bu yıl başında 4 yıldır İstanbul trafiğinde 100.000 km boyunca kullandığım şirket aracını teslim ettim, sadece çocuk koltuğunu bağladığım kısım için detaylı temizlik ihtiyacı var diye 700 liralık fatura çıkarmışlar ayıptır söylemesi.

Bu arada konudan çok da uzaklaşmadan bi ekleme yapmak isterim; yağmurda veya ıslak zeminde de bisiklete binmek iyi güzel ama şöyle genişçe bir alan ve o alanda su kaynağınız yoksa gerçekten şu bisikletin kirlenmesi ve temizlik ihtiyacı yüzünden KIŞIN BİSİKLETE BİNİLMEYEBİLİR diye düşünüyorum. Elektrikli damacana pompasını 5'lik su şişesine tutturup bisiklet yıkamaya çalışıyorum yav :(

Düzeltme: Hatlar karıştı, konudan uzaklaşmayım derken yan konunun mesajını yazmışım buraya. İnşallah adminler çakozlamaz :)

• Hahaha
Tepkiler: RmzBurak

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.485
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
(link)

Yeni geldi daha . 616 TL'ye elimde olmuş oldu. Yarın deneyeceğim. Kaç metre tırmanış yaptığımı ve kaç km gittiğimi gösterse yeterli benim için diye aldım. Umarım karşılar beklentimi.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
(link)

Yeni geldi daha . 616 TL'ye elimde olmuş oldu. Yarın deneyeceğim. Kaç metre tırmanış yaptığımı ve kaç km gittiğimi gösterse yeterli benim için diye aldım. Umarım karşılar beklentimi.
hayırlı olsun beklentilerinizi rahatlıkla karşılıyor

• Beğen
Tepkiler: samet akkaya
Tepki
13
İsim
Aziz D.
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Merhabalar, bu fiyata nasıl temin ettiniz?

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Hayırlı olsun, beklentilerinizi karşılayacak f/p ürünü, güzel bir cihaz. 2 yıldır beğenerek kullanıyorum.

Son düzenleme:
Tepki
13
İsim
Aziz D.
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, Cycplus M1 ve Igpsport Bsc100s arasında kaldım. İkisi de aliexpresste indirimde ve neredeyse aynı fiyat. Aralarındaki fark olarak gözüme bsc100s in otomatik kayda başlaması çarpıyor. Başka bir fark veya kullanım kolaylığı bilen var mı? Mesela güncelleme desteği gibi detaylar..? Teşekkür ederim