Cyclocross kadro seçimi ?

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
Merhabalar Cyclocross bisikletler için özel bir seçim var mıdır acaba ? Boyum halen uzamakta 165-170 cm arasındayım max. 172 cm felan olur herhalde . Şuan iç bacak uzunluğum 77.5 cm . Bana denk gelen kadro aynı yolda olduğu gibi 51-53 müdür yoksa cyclocross da farklı mıdır ? Bu arada benim için cyclocross da söylebileceğiniz tek oran var mıdır ? (Örn: 53 Kadro)

Scudo

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
Yardımcı olacak birileri var mı acaba yol bisikleti kadro seçimi hakkında bilgi var ancak cyclocross kadro seçimi farklı mı olur nasıl yapılır bilmiyorum belki de çoğumuz bilmiyoruz.Bilen birileri bizi aydınlatabilir mi yol ile aynı şekilde mi seçim yapılır yoksa farklılık gösterir mi ?

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
Yahu değerli arkadaşlar şaşırıyorum bir kişi bile mi yardımcı olamaz ? Cyclocross sahipleri nasıl seçtiniz kadroyu bir bilgi verseniz ...

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumda yakın zamanda açılmış 2 tane çok detaylı cyclocross konusu var, araştırırsanız bulursunuz ;)

Aşkın Şentürk

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Mosso
@Enes Çatal

@Aşkın Şentürk
Ben o konularda şu sorularımın birine cevap bulamadım malesef, biliyorsanız lütfen paylaşın öğrenelim.

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
https://lh3.googleusercontent.com/-szaYDBINNVQ/UX6vEBknQpI/AAAAAAAAC18/XyIdM_9ZZ80/w958-h639-no/Kirklar+Turu+-+2

2010 sedona 321 Cyclocross

laciverti

Forum Demirbaşı
Tepki
588
Bisiklet
Cannondale
Cyclocross yol bisikletine göre daha küçük oluyor seçimde Aşkın.
Ben 54 cm bisiklet kullanırken şimdi cannondale cyclocross için 52 size sipariş ettim. (sizing kart da öyle çıktı)
Sana 50 olur. Uzayacağını düşünürsen 52 alabilirsin.

Kadro almak yoluna sakın gitme. Gidon ve fren kollarını toparlaman çok masraflı ve zor. Hazır cyclocross modelleri iyi tasarlanmış mühendislik harikaları.Yaşın genç, kadrosu iyi bir markanın ucuz modelini al, 5- 7 yıl sonra upgrade yaparsın.

Cyclocrosslarda üst boruyu 2-4 cm kısa tutmak oturma pozisyonu için gerekli.