Cyclocross Bisikletlerimizin Fotoğrafları

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.671
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Çok güzeller , en kısa zamanda banada bir tane cross inşallah :( Lastiğinize taş değmesin arkadaşlar

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar
Scudo
Tepki
81
İsim
Şafak Hasret Yıldız
Bisiklet
Giant
@deadlistcach senin kondisyonuna bağlı doğal olarak ben 1 sene bisiklet binmedim bunu alınca bi 70 km tür yaptım ortalamam 22 km falandı eğer kondisyon olursa ortalama bi 27 km civarı olur diye tahmin ediyorum

• Beğen
Tepkiler: Hakan38
Tepki
24
Bu konu hakkinda bilgisi olan değerli ağabeylerim şu aralar aklima takilan mosso monza bisiklet hakkinda düşünceleriniz nelerdir eğer bunu alirsam frenler sora olarak değisecek ve yaklasik bir yil sonra karbon masa takilacak sizce yeterince iyi olurmu

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayrettin

Forum Demirbaşı
Tepki
662
İsim
Hayrettin
Bisiklet
Salcano
@Burak300c

Senin,lastikler ne reyis? Biraz ince duruyor.

Bu arada forumda biraz birikmisiz cyclocross 'cular olarak. İstanbul basaksehir den selamlar. :)

• Beğen
Tepkiler: enginyasar

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
Hem şehir, hem yol, hem tur amaçlı kullanma imkanı bulunan, Türkiye'de henüz 2000 TL altında bir fiyata denk gelmediğim ilk fırsatta almak istediğim model :)

• Beğen
Tepkiler: Hakan38

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.597
İsim
Ahmet
@deadlistcach
42c gibi kalın olan bir lastikle dün 35km'lik yolu kot pantolonla falan 28.2 km ortalama ile tamamladım.
Birkaç kez durdum üstelik. Ayrıca ders vermeye gidiyor olduğum için çok da performanslı bir sürüş yapmış değilim.
Yani oldukça hızlı bisikletler.

deadlistcach

Daimi Üye
Tepki
443
Bisiklet
Felt
Orjinal lastikleri takip yarin tura gidiyorum. Bagaji kirinca bayram arifesi de bagaj aramaktansa boyle bir cozum buldum. Masaya cadir ve uyku tulumu arkaya bir yarim koala cantasi 5lt kadar, sirtimada bos bir sirt cantasi alacagim. Bisikletin bagaj vidalari olmasina ragmen hic gozum tutmadi salcanonun bagaj yerleri cok daha saglamdi. Cadir arpenaz2 modeli ve yuzde 30 daha ufak hacimli paketlemek mumkun. onun icinde bir modifiye konusu acacagim :) donuste kismetse.

tmp_14374-20160910_1849001802378216.jpg

Burak300c

Üye
Tepki
35
İsim
Burak
Bisiklet
Cube
@Hayrettin
Schwalbe 2016 Marathon Supreme 700x35 HD Speed Guard Dış Lastik Şehir için bunları kullanıyorum orijinalleri resimde yerde :)

mfmayliba

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Mustafa Ferruh
Bisiklet
Bianchi
Bu bisikletlerin asıl kullanım amacı nedir ? Çoğunda bagaj deliği vs de var galiba. Bozuk şehir içinde yol bisikletine alternatif olarak mi üretildi ?

Tepki
24
@mfmayliba
Sayilir detaylar icin dengetekeri ne bak derim gökhan kutluerin blog sitesi

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.597
İsim
Ahmet
@mfmayliba
Cyclocross bir yarış türü. Arazide çamurda kimi zaman sürdüğün, kimi zaman bisikleti sırtlayıp koştuğun. Kışın yol bisikleti yarışı olmadığı için böyle bir tür ortaya çıkmış.
Bizim amacımız ise elbette yarışmak değil. Türkiye şartlarında dağ ve çok bozuk arazi olmayan her türlü yolda hızlı ilerlemek. Oturuş pozisyonu yol bisikletinden az daha dik ve rahat. Yani her tür kıyafetle binmeye uygun. Diğer yandan asfaltta çok hızlı ve aynı zamanda istediğimiz zaman kaldırıma çıkıp, istediğimiz zaman toprak yola girerek bilmediğimiz yollara dalabildiğimiz bir alternatif.
Yani süratli ve yol bisikleti sürüş tekniğini ihtiva eden bir şehir bisikleti gibi düşünebilirsiniz.

Sürekli güzegahım olan yolda yaptığım test sürüşlerinde yol bisikletimden yüzde 5-10 arası daha yavaş olduğunu, ama iyi.bir donanıma sahip şehir bisikletimden de yüzde 10-12 arası daha hızlı olduğunu söyleyebilirim.

Tabi yarış bisikleti donanımına sahip olduğu için yüklü tur ya da çok dik yokuşlarda form gerektirmektedir.

Kısaca Türkiye yolları için dağ ve çok bozuk arazi sürüşü olmayacaksa ulaşım için en uygun bisiklet türü denebilir.