Çukurova Bisiklet Evi

Bisikletin kurulum ve teslimi için gittiğimde hediye kask da isteyeyim mi?

• Toplam katılım
    25
  • Anket kapanışı .

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@Alp@y Tatlısu Hocam yanlış anlamışsın olayı. Ben Adana'daki adama İstanbul'dan al demem, diyecek olsam başta kendim yapardım. Bu forumda her şehirden insan var. İstanbul'da olup da Giant Seek 3 almayı düşünen varsa fazla para vermesin diye yer gösterdim. Sonuncusu dışıda da mesajlarımı okumuş olsaydın görürdün ben zaten elden satın almaktan yanayım, internetten değil.

Adana'da Giant alacak olan varsa Çukurova Bisiklet Evi'ni tavsiye ederim, zaten başka alternatif de yok o ayrı mesele. Sahibi İsmail bey inanın sürekli whatsapptan insanlara yardımcı olmaya çalışıyor. Yani kötü niyetli diyemem ama sonuçta ekmek parasının derdinde adam, bisiklet sevdalısı mı ekmek parası mı dersen bence ekmek parası için bu işi yapıyor.

Neyse ben artısı eksisi her şeyiyle açık söylemeye çalışıyorum. Kimseyi kötülediğim yok, kimseyi ekmeğinden etmeye de çalışmıyorum. Ayrıca yerel esnafımız da daha çok kazansın ve gelişsin isterim ama hatalarını gizlemeyle olmaz bu iş çünkü kazan-kazan diye bir olay var, sen kaybederken o kazanamaz, sana kazandıracak ki kendi de kazansın. Zaten esnafımız bunu iyi bilse her şey daha güzel olacak ;)

Bu konuda hassas olduğum için net bir cevap vermek istedim, umarım anlaşılmışımdır bu defa.

---Edit:
Vitesle ilgili verdiğin bilgi için teşekkürler. Bisikletçi de aynı şeyi söylemişti, alışmak lazım o zaman.

• Beğen
Tepkiler: hauy
Scudo

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@hsngrms
Atek Bisikletle bir bisiklet için pazarlığım oldu burunlarından kıl aldırmıyorlar 50 TL indirim yaptı başka yerden 300 TL ucuza almıştım aynı bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: hsngrms

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@M.Cüneyt K. doğrudur hocam. Ben Atek ile doğrudan muhattap olmadığım için bilemiyorum. Aracıya rağmen ben 1750 TL'ye alabildiysem doğrudan daha ucuz olabilir veya en azından aynı fiyata alınabilir diye düşünmüştüm ama demek ki adamlar tok satıcı, belki Çukurova Bisiklet Evi ile arasında bir hukuk varsa bana o sayede bu fiyata vermiş de olabilirler. Ben bir de üstüne çamurluk hediye aldım. Başka hediyeler için ısrar edince adam sen benim para kazanmamı istemiyorsun galiba dedi. :)

---
Bu arada defalarca söylemiştim asansörümüz küçük diye.
Bu bisikleti asansöre sığdırmak ciddi anlamda efor gerektiriyor.
Düşününce başlarda niye katlanır istediğimi daha iyi anladım.
Ama güzel güzel bisikletleri görünce işin o kısmını göz ardı ettim.
Şimdiden "acaba katlanır alsa mıydım" diyorum açıkçası :)

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@hsngrms
Bu arada hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. O taktırdığınız çamurlukların fiyatı 90TL + Katlanır candır. Önümüzdeki yaz katlanırıma arkadaş olsun diye Giant escape air düşünüyorum.

Note 4den yuvarlana yuvarlana gönderildi.

• Beğen

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hsngrms baya güzel olmuş cidden :harika: Kask olayı noldu :D

• Beğen

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@M.Cüneyt K.
Tesekkurler. Hepsiburada da 64, n11de 70, Erdoganlarda 80 TL civariydi ama bisikletci 100 liralik hediye demisti..

Ben de tam tersi Giant a arkadas olsun diye katlanir alabilirim [emoji5]

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@hauy
Kask mi? Ne kaski [emoji14]

Sadece camurluk aldim. Pompa ve eldiven bile alamayinca kaskin konusunu dahi acmadim.

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@hsngrms :komik: hayırlısı olsun,çamurluk da kaliteliymiş zaten hiç değilse.

• Beğen
Tepki
45
İsim
Alpay Tatlısu
Bisiklet
Sedona
Bende adanaliyim ismaili tanirim abit turlari genelde oradan baslar ve tum mesajlarinizi okudum....ama babamin oglu degil bi kac kez bisikleti goturdum ve oradan almadigim halde ufak tefek seyleri duzeltmisti bi gunce 14 15 yasinda bi cocuga argo konustugu icin cok kizmistim her neyse...son bisikletimi ibrahim abiden aldim...ben ilk msjlarinizdaki kask olayindan dogrusu hediye kismindan beri okudum...belki bana hos gelmemistir ama bensadece hediye suluk almistim...birazda indirim mesela her neyse hayirli olsun...tur olarak abit ve pab var katilmak isterseniz faceden takip edebilirsiniz...sevgilerle

• Beğen

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@hauy
"tesekkurler" bir onceki mesajda yoldaydim yazmayi unutmusum.

camurluk guzel ya dandik bise olsa zaten israr baska hediye de isteye isteyecektim.

neden sadece camurluk verdigine gelirsek; aramizda bir yanlis anlasilma olmus... bana demis ki "eger camurluk bisikletine uymazsa pompa, eldiven veririm" ben hepsini birden verecek sanmisim...

• Beğen
Tepkiler: hauy

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@Alp@y Tatlısu

tesekkurler.

tur dusunuyorum aslinda ama yogun calisiyor olmam dolayisi ile programi nasil uyduracagiz bilemiyorum zaten suan tura cikmaya uygun ekipmanim da yok once onlari tamamlamam lazm ondan snra topluluklara katilip uygun turlara katilmaya calisacagim.

Cukurova Bisiklet Evinin kartinin arkasinda abit in telefonu var oradan abit e ulasirim da facebook kullanmiyorum pab a nasil ulasabilirim?

sen 2 toplulukta da var misin?

Tepki
45
İsim
Alpay Tatlısu
Bisiklet
Sedona
Abitle bi kac tur yaptik eger bu iste acemi ise cramb gunleri turu tam sana gore...her crsmb duygu cafe o taraftan basliyor...pab ise jer persembe duygu cafe yine saat 20.30 basliyor her ikiside yeni baslayanlara uygun...abitin cuma ve haftasonu turlari ise biraz daha agir cuma 60 km civarinda haftasonu ise 120 140 km kampli filan durumlari...ben biraz katildim ama artik katilmiyorum...kendi minik grubunuz var aksamlari cikiyoruz genelde yada hagtasonu hepimiz calisiyoruz bi sekilde ayarlaniyor...ilk basta turlar iyidir bunun gibi hafif turlar...zevk almanida saglar hem bi sorun yasasan herkes yardimci olur...

• Beğen

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
@Alp@y Tatlısu
sagol hocam bu bilgileri not aliyorum, far, suluk vs gibi ekipmani tamamlayinca tur icin bakacagim. ya aslinda ben de tanidigim bildigim arkadaslarimla gezmek isterim ama cevremdeki insanlar bisikleti garipsiyor ve gereksiz goruyorlar onun icin tur cok mantikli :) birilerinin anlamasi lazim ortak dilden konusabilmek lazim.
uzun turlara kondusyon kazaninca insallah

• Beğen
Tepkiler: Alp@y Tatlısu

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
Bisikletiniz hayırlı olsun eminim uzun yıllar kullanacaksınızdır bu bisikleti. Benim merak ettiğim ön maşa da birkaç vida deliği gördüm ancak biri çok aşağıda biri yukarı da acaba ön bagaj bağlamak için uygun delik var mı maşada yada bağlamak istersek nasıl bağlayabiliriz?

• Beğen

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
İlkokulda karne hediyesi bisiklet almaya gittiğimizde 2 adet model vardı, pinokyo ve hatırlamadığım bir model daha. Mavi bir pinokyo hayali ile gidip kala kala 1 adet kırmızı pinokyo almak zorunda kalmıştım. Zor günlerdi o günler :) seçenek yoktu.

• Beğen

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmetlevent pinokyoyu şimdi alsak sürsek çok mu garip olur :rolleyes::D bi ara alasım geldi de şehir içi için

• Beğen

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@hauy
Garip olmaz hauy. İçimizdeki çocuğu öldürmek daha garip daha bi affedilmez

• Beğen
Tepkiler: hsngrms ve hauy

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmetlevent :harika: haklısınız .. Kafaya tam koyarsam pinokyo alıcam gibi mavi boya falan yaptırsam uğraşıp ,temizleyip çok güzel olur.Pinokyo tipi bisiklette olabilir araştırdığım kadarıyla kaptan,rambo diye bisikletler de varmış eskiden.

• Beğen

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@hauy
Kaptan hayaldi. Sanırım 24 janttı. Hayal meyal gözümün önüne geldi. Gri rengi falan. Bir de arka tekeri öndekinden büyük olan vitesli polo lar vardı. Gocamışım ben. Çeşit azdı. Şimdi bana ne alalım diye sordular mı internette 3 saat marka model bakıyorum. Mosso bu seneye kadar açık ara öndeydi ama arayı kapattı. Salcano 5-6 sene iyiydi. Bu iyi demelerim fiyata göre değer manasında. Bende bir sedona istanbul var fırsat bulup binemiyordum. Artık vaktim var bakalım neler olacak.

• Beğen

hauy

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mehmetlevent binersiniz inşallah kazasız belasız bol bol :)

• Beğen