Cube, S-Works, Focus derken Sonunda GIANT TCR SL1!

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun güzel bir bisiklet güle güle kazasız belasız kullanın....

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Kara
Scudo

Hüseyin Kara

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet
KTM
@LeventK.

@erphan

Teşekkür ederim. Daha iyileri sizlerin olsun :)

Alpaslan.Savacı

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Canyon
Güzel görünüyor hakikaten, güle güle kullanın.

MSW pedallar ilginçmiş, ben de bir tarafı SPD bir tarafı normal Shimano XT pedal kullanıyorum, ben MTB'de bu pedalı seçtim, siz bunun "yol" versiyonunu yapmışsınız...

• Beğen

Hüseyin Kara

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet
KTM
@Aydınlıyurt Tuncay

Teşekkür ederim. Bisiklet 3900 TL ye mal oldu. Pedallarla ve bir iki küçük aksesuarla birlikte 4100 TL.

Tepki
192
Bisiklet
Cube
Hüseyin Bey,
Her şey güzel bisiklet fiyat bundan sonrası keyfini çıkartmak:alkis::p:alkis::alkis::alkis:

Hüseyin Kara

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet
KTM
@Aydınlıyurt Tuncay

Keyfini çıkarmasına çıkaracağım da bu aralar ne işler ne de havalar izin veriyor :) İçim gidiyor ama süremiyorum :/

Hüseyin Kara

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet
KTM
Arkadaşlar merhaba, yeni konu açmak istemedim ancak 3 ay önce aldığım bisikletim için bugün elime ulaşan ayakkabılarla ilgili küçük bir sorunum var. Amerika'dan Mavic Peleton ayakkabı sipariş ettim ve bugün elime ulaştılar. Ancak yaptığım yanlışı ayakkabılar elime ulaşınca anladım. Bisiklette kullandığım pedallar 2'li bağlantı sistemine göre ancak ayakkabılar 3'lü sistem.
Yardımcı olabilecek arkadaşlardan ricam, bu iki sistemi birbirine uydurabileceğim bir yol var mıdır yoksa ayakkabıları ya da pedalları değiştirmeli miyim? Son seçenek olarak değişikliğe gitmem gerekirse, ayakkabıyı tutup 3 lü bağlantı sistemli bir pedal mı daha iyidir yoksa, pedalı tutup ikili bağlantılı bir ayakkabı mı daha iyidir?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Dosyalar

B

BF Okuru

Misafir
@Hüseyin Kara SPD pedalı SPD-SL pedala dönüştürüldüğünü işitmedim. Ayakkabılar gayet kaliteli görünüyor, pedallar yanında sönük kalmış :)
SPD-SL destekli bir pedal ile değiştirmeniz gerekecek.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
Hüseyin Merhaba moral bozmak gibi olmasın ama sanırım uymayacak :( sizin yerinizde olsam yol pedalı ve kalipiyesi alarak durumu çözerdim ayakkabılar çok güzel :harika:

Edit : Hüseyin bende arayış içersindeyim hangi siteden aldın vergi ödeme durumu oldumu bilgilendirirmisin

Hüseyin Kara

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet
KTM
@BF Okuru Sanırım dediğiniz gibi yeni bir çift pedala geçeceğim :) Yorum için teşekkürler.

@Yağız Gökmen Yağız merhaba, ayakkabıları ebay'dan aldım. Bikewagon'un ebay satış bölümünden aldım diyebilirim. Ayakkabı fiyatı 60 USD. (Epey bir indirimde yakaladım diyebilirim ve hala bu fiyatta ;) ) 16 dolar da kargo ücreti verdim ve yaklaşık 20 günde Amerika'dan geldi.
Ayakkabıları aşağıdaki linkte görebilirsin ;)
(link)

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@Hüseyin Kara

Hüseyin teşekkür ettim :harika: ikinci ellerde bir kaç sl pedal görmüştüm bilgine görüşürüz :)

Hüseyin olayı buldum :) (link) bakınırken buldum değerlendirilebilir adaptör

• Beğen

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.676
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Pedallarınız mtb kilitli pedalı ama ayakkabıları yol kilitli pedalına uygun almışsınız. Uydurma gibi bir durum olacağını zannetmem. Bence en mantıklı çözüm yol kilitli pedalı almanız olacaktır.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.470
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Donanımıyla, ağırlığıyla, kadrosuyla görüp görülecek en iyi alü yol bisikletini almışsın. Hayırlı olsun. Birtek boyası mat olsaymış keşke dedirtiyor.

• Beğen
B

BF Okuru

Misafir
Ne ayakkabı ama bir ara sarı Mavic bağımlılığı olmuştu alamamıştım, en iyisi yeni bir yol pedalı almak yapacak başka bir şey yok.

Hüseyin Kara

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet
KTM
@Ömer KARAN Pedalları alırken özellikle normal ayakkabı ile de kullanabileceğim pedallar istemiştim o yüzden onları tercih ettim.
@mehmetsunu Teşekkür ederim, kış şartları sebebiyle çok az kullanabildim ancak çok memnunum bisikletten.
@Hasan SAYLIK Ayakkabıları uygun fiyata gördüm diye aldım açıkçası ve akşam iki seçeneğim vardı. Ya ayakkabıları geri iade edip pedallara uyumlu alacağım ya da pedalları değiştirip ayakkabıları tutacağım. Bunun üzerine akşam benim ayakkabılarıma uygun (link) sipariş ettim ancak yine bir soru işareti ile sizlere sormak istiyorum. Pedallara bağlantı aparatı dahil değil ve linkteki aparatı almak istiyorum ancak seçim yaparken 0, 4.5 ve 9 gibi dereceler yazıyor yanında. (link)
Bunlarla ilgili bilgisi olan var mı acaba? Neye göre almalıyım?

VOLKAN ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
304
Bisiklet
Specialized
Merhaba, bisikletiniz çok güzel hayırlı olsun, güle güle kullanın, kazasız belasız inşallah. Yalnız başlık biraz enteresan olmuş S-works yazmışsınız s-works biraz farklı bir şeydir:) Bu arada Look Keo Easy peallar isterseniz çok uygun fiyata verebilirim az kullanılmış kalleri ve kutusuyla birlikte.

B

BF Okuru

Misafir
Derece olayı şudur ayakkabının pedala kilitlendikten sonra hareket etme özelliğini belirtir. 0 derecede ayakkabı hiç oynamaz sadece pedal çevirirsiniz, bu derece 9 a yaklaştıkça ayakkabı çok az hareket eder. 0 derece daha çok yarışçılar içindir, 9 derece ise yeni başlayanlar yada antrenman yapanlar içindir. Ben 0 dereceyi almayı hiç düşünmedim fakat 4.5 derece almayı düşünüyorum.

Mesela Linkteki shimano kal, 6 derece yani ortalama bir derecesi var sporcular bunları antrenmanlarda kullanıyor.

Hüseyin Kara

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet
KTM
@VOLKAN ÇELİK Dün gece sipariş vermemiş olsam, teklifinizi değerlendirirdim ancak siparişi verdim ve kargolandı sabah saatlerinde. Pedallar konusunda fikrinizi sorabilir miyim acaba? Memnun muydunuz?

VOLKAN ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
304
Bisiklet
Specialized
Bu pedallar bir çok yol bisikletçisinin kullandığı kabul görmüş pedallar ama benim şahsi görüşünü sorarsan ben eggbeater pedalları tercih ediyorum.