İnceleme Cube Attain GTC (Karbon yol bisikleti)

Scudo

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@Sıradan Çinko PilBen de bizim sele sert diyordum. Ses etmeyeyim bundan sonra :). Tayt la kullanirsaniz sorun olmaz diye dusunuyorum. Hangisinde rahat hisediyorsaniz iyi sele o dur bence

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

samuelbeckett

Aktif Üye
Tepki
135
Karbon bisiklet asılır mı dediğimde bana gülmüştünüz.. :))) bende dedim ki bu insanlar güldüğüne göre saçmalama as gitsin.. :)))) ve Bisikletimi asma işlemini gerçekleştirdim.. merak edenlere basit ve ucuz tavsiye: 2 adet L askı aldım.. 1 tane de çekmecelerin altına yerleştirilen kaydırmaz'dan aldım.. kaydırmaz'ı askıya sarıp monteledim..
Kaydırmaz'lar gayet yumuşak, askıya sarınca da hem temas etmiyor hem de sağlam oldu.. 20180225_221758.jpg

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@samuelbeckett
Güzel olmuş arkadaşım:) İnşallah sarkmaz karbon:D

samuelbeckett

Aktif Üye
Tepki
135
Seninki gelsin seni de göreceğiz.. :)))))
@Adrenalin26

Herkese merhaba.. Sizlere 2 adet dünya güzeli sorum olacak :)

1- bisikleti aldıktan sonra 3 ya da 4 tur attım.. Zincirin daha sonra yağlanacağını söyledi bisikleti kuran bisikletçi.. Ne zaman yağlamam gerekir bilgisi olan var mı..?
2- her turdan sonra bisikleti siliyorum.. Sildiğim bezden ötürü bazen küçük küçük iplik parçaları kalıyor kadroda.. Çok bir sorun değil tabii de belki daha iyi bir yöntem vardır diye sormak istedim.. Neyle sileyim :)

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@samuelbeckett
1-Bisikleti satın aldığınızdan beri yağlanmadıysa özelliklede yeni satın alınan bisikletlerde,zincirin üzerinde görünen yağımsı gibi madde aslında zincirin dış hava etkenlerinden deformasyonunu önlüyor yani yağ değil tavsiyem zinciri temizleyin de her bakla birleşim noktasına bir damla şeklinde zincirinizi yağlayın.
2-mikrofiber bezler mevcut koçtaş fibi yapı marketlerinde satılıyor kirlendimi çamaşır makinesinde yıkar tekrar kullanırsınız ben bu tip ürünlerden kullanıyorum kadroda herhangi bir leke sorunu kalmıyor tabiki bisiklet iyi yıkandığı müddetçe.

• Beğen
Tepkiler: samuelbeckett

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dünkü turda yağmura yakalandık zincirden ses geldiğini de farkettim. Bu gün zinciri benzin ile temizledim, yağlanmasını yaptık. Birazda vites ayarı yaptık mı tamam [emoji3] tabi öğrencilerim ile hallediyoruz [emoji3]

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

T

tersderyar

Misafir
@Motorola isimli arkadaş 58 kadro bisiklete 60/70 mm. Boğaz arıyorsan bence yanlış bisiklet almışsın. Boyuna göre bisiklet alsaydın böyle arayışlarda olmazdın. Fotoğrafta da görüldüğü gibi gidon selenden daha yüksek. Bu tarz bir bisiklete binmek zorunda değilsin, citybike al ya da mtbye bin. Daha sağlıklı ve konforlu olur.

eSEOZdee

Aktif Üye
Tepki
107
Vay arkadaş tr fiyatı 8.000₺ civarı. Bu kurlara rağmen 4.500 küsüre mal etmek, süper valla. Tr de 4.000-5.000₺ civarı olupta 2000-3000₺ civarına yurtdışından mal edebilme imkanı olan başka bisiklet var mı acaba. Scott giant merida falanda olur. Scultra 400 4000 küsür mesela, yurt dışından 2000 civarı getirtebilsek süper olur vb

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sıradan Çinko Pil hocam aynı yağ bende de var ama çok kir topluyor neyi yanlış yapıyorum acaba?

• Beğen
Tepkiler: Kadir KARADEMİR

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Desert FoxBen önce zinciri 20 dakika benzinin içinde tutuyorum. Sonra bulaşık sabunu ile iyice yıkayıp duruluyorum. Sonra iyice kuruladıkran sonra her bir baklaya 1 damladan az olacak şekilde damlatıyorum. Sadece bakla eklemlerine yağ gelecek şekilde. 2 saat bu şekilde duruyor. Sonra Zinciri önce kağıt havluyla fazla yağı alıyorum. Sonra microfiber bezle iyice siliyorum. Fazla yağ dışarıda yanlarda zincirinin dişli girecek aralarında hiç yağ bırakmıyorum. Bisiklete takıktan sonra viteslerde gezdiriyorum. Sonra yine Zinciri temiz bir bezle son kez siliyorum. Maksat zincirin bakla eklem yeri dışında hiç yağ kalmaması. Bu şekilde bana 500-600 km kadar sessiz ve verimli ayrıca temiz bir zincir kullanma olanağı sağlıyor. Eğer rublem de kirliyse onuda temizliyorum.

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@tersderyar
üstadım Ben hiç fotoğraf koymadım siz hangi fotoğrafa bakıyorsunuz?. Ölçülerde Cube'un ölçü tablosuna göre bir yanlışlık yok aslında. 58 kadro için minumum 180cm olman lazım demişler, benim boyum 181, bacak boyumda 83.5. Vucudum çok esnek olmadığı için ileriye doğru fazla uzanıyormuşum gibi geliyor, bu yüzden gidon boğazını biraz kısaltıp duruma bakmak istiyorum. Birde bisiklet o kadar hesaplıydı ki, indirimden bir kucuk kadro alsam,(link) yine de Türkiye'deki fiyatları yakalayamıyoruz. Kaçırmak istemedim doğrusu.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@tersderyar
Belki bacakları uzun, kolları kısadır. Bunu siz söyleyemezsiniz.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tersderyar Aslında değişiklik gösteren firmalar biz değiliz. Fuji Sportif 1.3 bisikletim orjinal 400 mm gidon genişliğine ve 80 mm gidon boynu uzunluğuna sahipti ve üzerinde hiç değişiklik yapmadan biniyordum (52 kadro) Yeni bisikletim Lapierre 52 kadro gidon genişliği 420 mm ve gidon boynu 90 mm. Bu yaştan sonra omuzlarımı genişletmem mümkün değil ve 80 mm gidon boğazı beni çok rahat ettiriyor. İlk iş olarak gidon boğazını değiştirdim şimdi sırada 400 mm lik bir gidon almakta.

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35Bende 44 cm lik gidon almayı düşünüyorum. 40 cm lik bana dar geliyor [emoji23]

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sıradan Çinko Pil Sizin bisikletin 400 mm olduğuna emin misiniz? 420 mm olabilir. 53 kadro da 400 mm kullanacaklarını pek sanmıyorum. Eğer niyetiniz varsa talip olabilirim gidona.