Çorum'da Bisiklet Yasağı

Scudo

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Ne denir ki bu cahilliğe?" diye sormuşsunuz.

Cahillik denir, başka birşey denmez.

Trafik, araç sayısındaki artış nedeniyle yoğunlaşmış ancak yasaklanan bisiklet olmuş.. Bu mantığı ben çözemedim.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
yok ... yoookk..
Çözüm basit... çok çok...

Türkiyedeki tüm bisiklet kullananlara birer araba
Hepsi gelsin Çorum'a
kökten çözülür, trafik derdi olmaz bir daha
:)

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Eminim böyle bir çözümü bulabilmek için günlerce ne yapabiliriz diye düşünmüşlerdir. Tebrik ediyorum kendilerini. Şaka gibi. :) motorlu taşıtlar için ortamı daha bir çekilmez hale getirip talebi frenlemek varken sen tut bunu teşvik edecek en saçma kararları al. Çorumlu arkadaşlar toplanabildikleri kadar toplansınlar ve hep birlikte o caddelerde bisikletleri ile boy göstersinler. Bunlara verilecek en güzel cevap ve mesaj bu olur. Bu çözümü bulan zihniyet bireysel hiç bir talebi şikayeti ciddiye almaz.

Gökhan Günendi

Daimi Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
Çorum'lu bisikletçi kardeşlerimizin yapacağı en iyi şey o caddelerde protesto yapmak, bu saçmalığa ancak o yakışır...

Gökhan Günendi

Daimi Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
böyle bir çözüm bulan kişiler medeniyet görmemiştir tahminimce.. ama medeniyet görmemiş kişi de nasıl o makamda olabiliyor.. :boese157:

Gökhan Günendi

Daimi Üye
Tepki
65
Bisiklet
Sedona
"Denizli Bisikletliler Derneği" tafafından Çorum'a gönderilen resmi yazı. "Denizli Bisikletliler Derneğine teşekkürler :)

"Denizli Bisikletliler Derneği olarak 12,03,2011 tarihli gazetede yayınlanan "EMNİYETTEN BİSİKLET YASAĞI" başlıklı haberi okuduğumuzda çok üzüldük. Bizler güzel Türkiyemiz de daha sağlıklı bir ortam ve birey oluşturmak için, ekonomik ulaşımı yaygınlaştırmak için, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması için bisikleti yaygınlaştırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu şekilde yasaklamalar yerine bisikletlilere "bisiklet yolu" yapılması kötü tepki yerine daha olumlu hareketler ve düşünceler getirecektir. Haberin doğruluk seviyesini bilmiyoruz. Eğer ki haber doğru ise başta bu kararın alınmasını teklif eden ile Emniyet Müdürümüz ve onaylayan tüm yetkilileri kınıyoruz.
Saygılarımızla,
DENİZLİ BİSİKLETLİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ADINA
BAŞKAN HAKAN ATMACA*"

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Cehaletin geldiği son noktalardan birisi bu olsa gerek.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Günendi

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bi bisikletin trafikde harcadıgı yer nedirki herkez işine bisikletle gitsin trafik azalsın hem dogaya katkısı olsun diyceklerine adamlar bisikleti yasaklıyo buna bütün dünya güler

• Beğen
Tepki
270
Bisiklet
Geotech
OSD tarafından "Çorumda Bisiklet Yasağı" uygulamasından dolayı,değerli Türk büyüğü ve devlet adamı sayın emniyet müdürümüze üstün hizmet madalyası vermekten dolayı onur duyarız ve başarılarının devamını dileriz!!!

OSD:Otomotiv Satıcıları Derneği

Tepki
270
Bisiklet
Geotech
OPEC te geç kalmadan bu başarılı uygulamayı takdir ettiğine dair bir bildirge yayınlayarak bu ve benzeri uygulamaların dünyadaki tüm metropol yöneticilerine örnek olmasını kamuoyuna duyurmuştur!!!

OPEC:Dünya Petrol Üreticileri Birliği

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Yurt dışında yaşayan bir arkadaşım işe bisikletle gidip geliyor diye ekstra para alıyor. Orda da bisikletin teşvik amacı yoğun trafik ve hava kirliliği.

• Beğen
Tepki
4
Bisiklet
Merida
bu kararı veren veya verenlerin böyle bir kararı verirken ne düşündükleri veya düşünemedikleri ni ben düşünemiyorum...ben bile zorlandım yazarken.Vay benim üst düzey yöneticilerim , büyüklerim .

• Beğen